توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 383943
وزارت ارشاد: کنسرتی در ۱۱ سال گذشته در مشهد برگزار نشده است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۶
سی‌ویکمین نشست رسانه‌ای سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آستانه آغاز هفته دولت برگزار شد.

به گزارش ایسنا، حسین نوش‌آبادی در این نشست درباره برگزار نشدن کنسرت در مشهد، گفت: نظر وزیر ارشاد درباره برگزار نشدن کنسرت در این شهر به‌دلیل حرمت بارگاه ملکوتی و حفظ حریم معنوی امام رضا (ع) بوده است و اظهارات برخی مقامات مذهبی در این زمینه، دلیل این کار نیست.

او ادامه داد: در سایر شهرهای این استان و استان‌های همجوار با رعایت ضوابط شرعی و قانونی و نظرات فقهی مقام معظم رهبری، کنسرت برگزار خواهد شد.

نوش‌آبادی بیان کرد: وزارت ارشاد سعی دارد بر مبنای فرمایشات مقام معظم رهبری در موضوعات هنری به‌طور کلی و در موسیقی به‌طور خاص عمل کند. فتوای ایشان این است که موسیقی نباید لهوی و مناسب مجالس عیش و نوش باشد.

سخنگوی وزارت ارشاد با بیان این‌که ۱۱ سال در شهر مشهد کنسرت برگزار نشده است، اظهار کرد: این موضوع ربطی به این دولت ندارد. شهر مشهد از قانون مستثنی نیست، صحبت‌ها و نظرات وزیر ارشاد نیز در موضع عقب‌نشینی نیست، بلکه در موضع ملاحظه است.

او تأکید کرد: ما سعی کرده‌ایم درباره مجوز کنسرت، براساس نظرات فقهی رهبر انقلاب حرکت کنیم و ملاک تصمیم‌گیری‌ها، سیاست‌ها و ملاحظات‌مان را فرمایشات ایشان قرار دهیم.

نوش‌آبادی با بیان این‌که تالار وحدت به برنامه‌های فرهنگی - هنری در مرتبه نازل اختصاص ندارد، گفت: برگزاری هر مراسمی در تالار وحدت امکان‌پذیر نیست. این تالار، یک تالار ملی برای کشور است و به نمایش‌ها، برنامه‌ها و موسیقی‌های فاخری که چارچوب خاصی داشته باشد، تعلق دارد. این محدودیت‌ها همیشه بوده و در حال حاضر نیز اعمال می‌شود.

سخنگوی وزارت ارشاد در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا مبنی بر این‌که آیا جداسازی جشنواره فیلم کودک و فیلم نوجوان ادامه می‌یابد؟ بیان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درصدد گسترش جشنواره‌ها از مرکز به دیگر استان‌ها است. اصفهان به‌دلیل تجربه خوب و بسترهای مناسب آن، آمادگی برگزاری جشنواره را دارد.

او با تأکید بر این‌که جشنواره فیلم نوجوان در اصفهان و جشنواره فیلم کودک در همدان برگزار می‌شود، افزود: ما این کار را برای این انجام می‌دهیم که همه استان‌ها و همه مردم کشور را درگیر این موضوعات کنیم. ممکن است در این زمینه انتقادهایی وجود داشته باشد، اما مانند جداسازی بخش بین‌الملل از جشنواره فیلم فجر که آثار مثبتی داشت، این تجربه مشابه نیز انجام می‌شود.
 
کلمات کلیدی : علم الهدی+کنسرت در مشهد+وزیر ارشاد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.