توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489707
انگلیس: محاصره قطر، نتایج معکوس داشته
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۳
«بوویس جانسون»، وزیر خارجه انگلیس در مصاحبه‌ای از آنچه به گفته وی «نتایج معکوس» محاصره قطر توسط عربستان سعودی خوانده شده انتقاد کرده است.

به گزارش فارس، «بوویس جانسون»، وزیر خارجه انگلیس در مصاحبه‌ای از آنچه به گفته وی «نتایج معکوس» محاصره قطر توسط عربستان سعودی خوانده شده انتقاد کرده است.

«بوویس جانسون»، وزیر خارجه انگلیس در مصاحبه‌ای از آنچه به گفته وی «نتایج معکوس» محاصره قطر توسط عربستان سعودی خوانده شده انتقاد کرده است.

به گزارش فایننشال‌تایمز، وی در گفت‌وگو با رادیو «بی‌بی‌سی» مناقشات موجود میان عربستان سعودی و قطر را «رویدادی ناخوشایند» خواند و گفت کشورش هر اقدام ممکن برای کاستن از تنش‌ها را انجام خواهد داد.

«جانسون» با تصریح بر اینکه محاصره قطر «باعث تقویت روابط ایران و قطر شده است» گفت که اقدام عربستان «نتایج معکوس» به بار آورده است.

چندین کشور عربی به محوریت عربستان سعودی از ماه گذشته روابط دیپلماتیک خود با کشور قطر را قطع کرده و مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود با قطر را بسته‌اند.

بحران در روابط دیپلماتیک با قطر از آنجا آغاز شد که خبرگزاری رسمی قطر سخنانی منتسب به امیر این کشور را منتشر کرد. وی در این اظهارات ایران را قدرت منطقه خوانده و از دو گروه مقاومت حزب‌الله و حماس اعلام حمایت کرد.

امیر قطر بیان این اظهارات را تکذیب کرده و کشورهای عربی را به تلاش برای گروگان گرفتن حاکمیت این کشور متهم کرده است.

چهار کشور تحریم کننده قطر (عربستان، مصر، بحرین و امارات) اول تیرماه فهرست شروط سیزده گانه‌ای را برای ازسرگیری روابط با دوحه به قطر اعلام کردند. قطع رابطه با ایران و تعطیلی شبکه خبری الجزیره قطر از جمله شرایط تعیین‌شده در این فهرست است.
 
کلمات کلیدی : قطر +انگلیس+ قطع روابط دیپلماتیک + امارات + اعراب + عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.