توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 487071
واکنش قطری‌ها به انتشار گزارش گارسیا توسط فیفا
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۲
قطری‌ها نسبت به انتشار گزارش گارسیا توسط فدراسیون جهانی فوتبال واکنش نشان دادند.

به گزارش تسنیم، پس از اینکه روزنامه آلمانی «بیلد» اعلام کرد به گزارش 403 صفحه‌ای و کامل مایکل گارسیا، محقق وقت کمیته اخلاق فیفا پیش از اینکه از سمت خود در فدراسیون جهانی فوتبال استعفا کند، دسترسی پیدا کرده است، فیفا به منظور شفاف‌سازی گزارش کامل گارسیا را در سایت رسمی خود در سه بخش منتشر کرد.

پیش از این جزئیات مختصری از این گزارش در سال 2014 منتشر شده بود که در همان زمان جنجال بسیاری به پا کرد، گزارشی که مربوط به اتهام فساد در فرایند مناقصه و اعطای میزبانی جام‌های جهانی 2018 و 2022 بود.

برخی از جزئیات جدیدی که نشریه «بیلد» از گزارش گارسیا منتشر کرده، عبارتند از: پرداخت 2 میلیون دلار به دختر 10 ساله یکی از مسئولان فیفا، پرواز سه نفر از اعضای کمیته اجرایی فیفا به منظور حضور در جشنی در ریو دوژانیروی برزیل توسط جت شخصی متعلق به اتحادیه فوتبال قطر آن هم درست پیش از مشخص شدن میزبان جام جهانی 2022 و تأثیرگذاری آکادمی اسپایر قطر در آرای اعضای فیفا برای اعطای میزبانی جام جهانی 2022.

کمیته عالی تحویل و میراث قطر اما با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: با وجود اینکه ما روی زمان انتشار این گزارش بحث داریم، اما از انتشار گزارش گارسیا استقبال می‌کنیم. ما بر این باوریم که وسعت همکاری ما با این تحقیق و نتیجه آن، اثباتی بر درستی ما در مناقصه میزبانی جام جهانی 2022 است.

در گزارش گارسیا آمده که قطر شاید نتواند به استانداردهایی که در آئین‌نامه کمیته اخلاقی فیفا و یا آیین‌نامه منقاصه اعطای میزبانی جام جهانی آمده، برسد، اما اضافه کرده است که این مسئله در سایه همکاری قطر کشف شده است.
 
کلمات کلیدی : قطر + فیفا + قطع روابط دیپلماتیک + امارات + اعراب + عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.