توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 477601
ابطحی: تلاش‌می‌کنیم مطهری در هیات‌رییسه نباشد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۷
عضو جبهه پایداری با تاکید براینکه تلاش می‌کنیم در انتخابات فردا مطهری در هیات رییسه مجلس نباشد، گفت: انتقاد ما از مطهری به دلیل مواضعی است که حتی علیه نظام گرفته و می‌گیرد و به این دلیل برای جایگاه نایب رئیسی مناسب نیست.

محمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به تزلزل آرای اعضای فراکسیون مستقلین ولایی در رابطه با مسائل مختلف از جمله انتخابات هیات رییسه مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: در حال حاضر اعضای فراکسیون مستقلین ولایی به چند دسته تقسیم شدند که بر این اساس گروهی قصد دارند به فراکسیون امید پیوسته و از نظر آنها تمکین کنند و گروهی نیز به نظر فراکسیون نمایندگان ولایی نزدیک هستند.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس در واکنش به سوال دیگری مبنی بر اینکه به جز بحث انتخاب رئیس مجلس و اجماع دو فراکسیون مستقلین و نمایندگان ولایی در مورد علی لاریجانی این دو فراکسیون در چه مسائل دیگری اشتراک نظر دارند گفت: نظر ما همواره این بوده که نباید اداره مجلس قائم به شخص باشد چرا که الحمدالله نیروی توانمند برای ریاست مجلس بسیار زیاد است و این درست نیست که همیشه فقط یک نفر گزینه ریاست مجلس باشد.

او درباره مشی سیاسی فراکسیون مستقلین ولایی گفت: مستقلین بندباز هستند و گاهی از این سوی بند حمایت می‌کنند و گاهی از آن سو اما نمی‌توان همیشه روی بند زندگی کرد. این در حالی است که قرآن کریم نیز مذبذبین را مزمت کرده است.

نماینده عضو جبهه پایداری خمینی‌شهر در مجلس در پاسخ به این سوال که آیا در نهایت با مستقلین درباره انتخابات هیات رئیسه به نتیجه می‌رسید یا خیر گفت: خیلی خوشبین نیستم و فکر می‌کنم فراکسیون نمایندگان ولایی باید به صورت مستقل برای تمامی ارکان هیات رئیسه لیست بدهد که یا رای می‌آورد یا حداقل تاکید می‌کنیم که نظرمان چه بوده و چه مقدار رای داریم.

ابطحی تصریح کرد: در مجلس هشتم نیز فراکسیون انقلاب اسلامی را تشکیل دادیم که اینچنین عمل می‌کرد و دیدگاه جبهه پایداری نیز همین است که باید به تکلیف عمل کنیم و در حقیقت جمعی از فراکسیون نمایندگان ولایی بنابر دیدگاه جبهه پایداری عمل می‌کند.

او در واکنش به مسائل مربوط به پروژه حذف مطهری و درباره اینکه آیا دیدار سیاسی یک نماینده با یک چهره سیاسی از آن نماینده برای حضور در هیات رئیسه سلب صلاحیت می‌کند مخالفت کرد و گفت: اینطور نیست که سلب صلاحیت شود اما مسئله این است که بحث انتخابات هیات رئیسه متفاوت از این موضوع است.

عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلین ولایی خاطرنشان کرد: انتقاد ما از مطهری به دلیل مواضعی است که حتی علیه نظام گرفته و می‌گیرد. البته شاید خودش متوجه نباشد اما بازخورد بیرونی این مواضع در بنگاه‌های سخن‌پراکنی خارجی همچونی بی‌بی‌سی، و وی او ای و صدای آمریکا که برای او کف می‌زنند مشخص است و به این دلیل برای جایگاه نایب رئیسی مناسب نیست.

ابطحی درپایان در واکنش به اینکه به هرحال علی مطهری از مردم برای ورود به مجلس رای گرفته و از نمایندگان مردم نیز برای حضور در هیات رئیسه کسب رای کرده گفت: قطعاً اکنون نیز اگر دوباره به او رای بدهند ما تمکین می‌کنیم اما تمام تلاشمان را می‌کنیم که در هیات رئیسه نباشد اما اگر نظر ما محقق نشود، به قواعد بازی تمکین می‌کنیم.
 
کلمات کلیدی : ابطحی+علی لاریجانی+علی مطهری+انتخابات هیئت رئیسه مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.