توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 472101
اولین باج افزاری که انسان می‌کشد
بخش دانش و فناوری الف،25 اردیبهشت96
شیوع بدافزار واناکریپتور نسخه 2 روی سیستم‌های به روزنشده بهداشت و درمان انگلیس نشان می‌دهد انسان به‌طور غیرمستقیم می‌تواند توسط یک باج افزار کشته شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۱
به گزارش خبرآنلاین، سیستم‌های قدیمی در NHS و آلودگی وسیع آنها به باج افزاری جدید باعث شده است تا سیستم‌های مذکور در موارد حیاتی که برای بیماران باید کارگشا باشد، از کارافتاده و خطر مرگ را برای بیماران ممکن است به همراه داشته باشد.

بنابراین برای اولین بار در طور تاریخ دنیای زیرزمینی هکرها، شاهد باج افزار مخربی هستیم که می‌تواند غیرمستقیم سلامت انسان را در معرض خطر قرار داده و باعث مرگ غیرمستقیم شود.

کارشناسان امنیتی بارها نسبت به «لمس گوشت و خون انسان توسط بیت و بایت کامپیوتر» هشدار داده بودند و آنچه این هفته برای سیستم‌های 99 کشور جهان رخ داد، آغاز این فاجعه است که باید منتظر عواقب وحشتناک‌تری در آینده باشیم.

هرچند هنوز مرگ انسانی براثر قفل شدن سیستم‌های بهداشت و درمان انگلیس گزارش نشده است اما ممکن است به‌زودی این اتفاق رخ دهد و بنابراین باید قبل از وقوع حادثه مرگبار، جلوی آن گرفته شود.

شاید یکی از نکات قابل‌طرح، عدم به‌روزرسانی سیستم‌های بهداشت و درمان انگلیس باشد که نوعی اهمال‌کاری گزارش‌شده اما نرم‌افزارهای قدیمی که بعضاً با ویندوز ایکس پی کار می‌کنند، باید به سرعت آپدیت شده تا جلوی وقوع حوادث مشابه که با جان انسان رابطه دارند، گرفته شود.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+باج افزار
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.