توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 487371
حمله سایبری به بزرگترین شرکت کشتیرانی جهان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۵
مالک دانمارکی شرکت کشتیرانی مائرسک از حمله سایبری به سامانه‌های رایانه‌ای این شرکت خبر داده است.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، مالک دانمارکی شرکت مائرسک بزرگترین شرکت کشتیرانی جهان اعلام کرده است که سامانه‌های رایانه‌ای این شرکت هدف حملات سایبری قرار گرفته و مشکلات و اختلالاتی را در فعالیت های حمل و نقل ایجاد کرده است.

بر اساس این گزارش، حمله به شرکت کشتیرانی مائرسک نیز بخشی از حمله سایبری "پتیا" بوده است. این حمله سایبری بخش زیادی از فعالیت های این شرکت در سراسر جهان را با اختلال روبرو کرده و موجب ازدحام کشتی های باری در 76 بندر از جمله بنادر آمریکا، هند، اسپانیا و هلند شده است.

یک مقام ارشد شرکت کشتیرانی مائرسک تاکید کرد: این حمله سایبری تاثیر زیادی بر فعالیت های حمل و نقل شرکت طی روز گذشته، امروز و فردا خواهد داشت. این حمله سایبری که از عصر سه شنبه در اروپا آغاز شده است، مقام های شرکت مائرسک را مجبور کرد تا تعدادی از سامانه های رایانه ای را با انجام یک اقدام پیشگیرانه از دسترس خارج کنند. این شرکت در حال اجرای طرح بازیابی اطلاعات و برگرداندن فعالیت ها به حالت عادی است.

وی افزود: شرکت مائرسک هم اکنون در حال استفاده از کانال های ارتباطی جایگزین برای ثبت سفارشات و ارتباط با مشتریان است. هیچ گونه اطلاعاتی در پی این حمله سایبری از بین نرفته است. سخنگوی بندر بارسلونا نیز تاکید کرد: یکی از دو پایانه شرکت مائرسک در بندر بارسلونا هدف این حمله سایبری قرار گرفته است.

بندر جی ان پی تی در نزدیکی شهر بمبئی هند نیز اعلام کرده است که پایانه عملیاتی شرکت مائرسک دچار اختلال شده است.

آرنه شوئن باوم رئیس آژانس سایبری فدرال آلمان روز گذشته تاکید کرد: نشانه های اولیه حاکی از استفاده از بدافزار "پتیا" در حملات سایبری علیه شرکت های آلمانی و سایر شرکت های بزرگ سراسر جهان است. این بدافزار نیز از همان نقاط ضعفی استفاده کرده است که بدافزار باج گیر قبلی موسوم به "واناکرای" در ماه می از آن استفاده کرده و بیش از 300 دستگاه رایانه در سراسر جهان را آلوده کرد.

بدافزار پتیا تاکنون رایانه های بیش از 60 کشور جهان را آلوده کرده است.
 
کلمات کلیدی : حمله سایبری، باج افزار
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.