توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 356010
وزیر برزیلی مجبور به استعفا شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۰
یکی از وزرای کابینه موقت برزیل پس از انتشار فایل صوتی گفتگوی وی با یک مظنون پرونده فساد مالی مجبور به استعفا از سمت خود شد.

به گزارش تسنیم به نقل از بی‌بی‌سی، رومرو یوکا، وزیر برنامه‌ریزی در دولت موقت برزیل درپی انتشار فایل صوتی گفتگویش در یک روزنامه با یک مظنون به ارتباط در پرونده فساد مالی از سمت خود استعفا کرد.

در این فایل صوتی یوکا گفته است که برای محدود کردن روند رسیدگی به اتهامات فساد در دولت پیشین به توافق ملی بین احزاب نیاز است.

به نوشته روزنامه برزیلی وزیر برنامه ریزی کنونی برزیل در گفتگو با یکی از سناتورها که پرونده‌اش به اتهام فساد در دست بررسی قرار داشت گفته بود که برای ممانعت از تخریب وجهه دولت باید دامنه تحقیقات در مورد فساد مالی مقامات کنونی و سابق محدود شود.

در ۱۲ ماه جاری میلادی دیلما روسف تا پایان رسیدگی به پرونده اتهام تخلف مالی از سمت ریاست‌جمهوری برزیل تعلیق شد. هرچند روسف شخصا به فساد مالی متهم نشده اما پرونده برخی از اعضای حزب وی مورد بررسی قرار گرفته است.
 
کلمات کلیدی : فساد، استعفا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.