توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 413394
رئیس‌جمهور کره‌جنوبی بازجویی می‌شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۸
رئیس‌جمهور کره‌جنوبی به دلیل رسوایی سیاسی مورد بازجویی قرار می‌گیرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، یکی از مقامات کره‌جنوبی روز یکشنبه اعلام کرد «پارک گون-هه» رئیس جمهور این کشور به دلیل فساد و رسوایی سیاسی در دوران ریاست جمهوری‌اش مورد بازجویی قرار خواهد گرفت. این نخستین بار است که رئیس‌جمهور در کره جنوبی به دلیل ارتکاب جرم مورد بازجویی قرار می گیرد.

صدها هزار نفر از مردم کره جنوبی در سئول، پایتخت این کشور، به خیابان ها آمدند تا اعتراض خود را به فساد سیاسی رئیس جمهور نشان دهند. آنها خواستار کناره گیری پارک از قدرت شدند. معترضان معتقدند پارک گون-هه صلاحیت ریاست جمهوری را ندارد و باید از سمت خود استعفا دهد. همچنین میزان محبوبیت و حمایت از رئیس جمهور کره جنوبی به پایین ترین سطح رسیده است.

در این بازجویی ها قرار است تحقیقات لازم درخصوص «چوی سون-سیل»، دوست پارک گون-هه، به عمل آید. گفته می شود وی از ارتباط خود با رئیس جمهور کره جنوبی برای مداخله در امور دولت و نفوذ در مجامع ورزشی و فرهنگی سوءاستفاده کرده است.
 
کلمات کلیدی : کره‌ جنوبی، فساد، استعفا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.