توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 283615
انگليس: تحريم ها و محدوديت ها عليه ايران فعلا پابرجاست
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ تير ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۱۴
سایت وزارت خارجه انگلیس گزارش داد تحریم ها و محدودیت های اتحادیه اروپا درخصوص تجارت با ایران همچنان پابرجاست.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در اطلاعیه به روز شده وزارت امور خارجه انگلیس آمده است بازرگانان انگلیسی باید تضمین دهند از همه نظام تحریم ها تبعیت می کنند و باید به دنبال تذکرات حقوقی مستقل باشند.

توافق هسته ای میان ایران و قدرت های جهانی در ابتدا تاثیری بر تخفیف تحریم های هدفمند بر اساس طرح مشترک اقدام موقت ۲۰۱۳ نخواهد داشت. کالاهای بشردوستانه نظیر دارو همچنان معاف از تحریم هستند. تخفیف تحریم ها بر اساس برنامه جامع اقدام مشترک که در ۱۴ ژوئیه ۲۰۱۵ حاصل شد به صورت مرحله ای اجرا می شود و اولین مرحله آن زمانی رخ می دهد که ایران همه اقدامات توافقی را درباره برنامه هسته ای اش صورت دهد و آژانس بین المللی انرژی اتمی این مسئله را تایید کند. این امر چندین ماه به طول می انجامد اما این جدول زمانی توسط ایران اداره می شود به محض آنکه راستی آزمایی آژانس درباره اقدامات ایران تکمیل شد، تخفیف تحریم های مالی و اقتصادی جامع آغاز می شود. تحریم های مرتبط با منع اشاعه هسته ای باقی می ماند تا جامعه بین المللی درباره ماهیت صلح آمیز برنامه هسته ای ایران اطمینان حاصل کند. اگر ایران به تعهداتش عمل کرد و تحریم ها روند معکوس درپیش گرفت،

دولت انگلیس به بخش مالی و اقتصادی برای استفاده از فرصت های به وجود آمده و ارتقا سرمایه گذاری و تجارت بین دو کشور کمک می کند. تصمیمات تجاری بنگاههای اقتصادی انگلیس از جمله اینکه با ایران تجارت داشته باشند یا خیر، به دولت ارتباطی ندارد.
 
کلمات کلیدی : تحریم، انگلیس، هاموند
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.