نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 420153
یک معافیت برای مشمولان غایب متاهل
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۸
معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیقه عمومی ناجا گفت: غیبت مشمولان دارای فرزند معلول ذهنی و ناتوان کننده، با تایید نوع و شدت معلولیت توسط سازمان بهزیستی و شورای پزشکی رده های وظیفه عمومی ، مانع رسیدگی به درخواست معافیت آنان نخواهد بود.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از سایت پلیس؛ سرهنگ نجف حمیدزاده در این باره گفت: پیرو هماهنگی های صورت گرفته با ستاد کل نیروهای مسلح و به منظور حمایت بیشتر از معلولان و خانواده های آنان ،این امکان فراهم شده تا مشمولان دارای فرزند معلول ذهنی و ناتوان کننده که به هردلیلی غیبت کرده و وضعیت خدمتی خود را مشخص نکرده اند نیز بتوانند برای معافیت از خدمت سربازی اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینکه این مساعدت تنها شامل معلولیت های ذهنی و ناتوان کننده می باشد، افزود: نوع معلولیت و شدت آن می بایست توسط سازمان بهزیستی تایید شده و پس از ثبت درخواست معافیت در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) ، با ارسال دعوتنامه از سوی وظیفه عمومی برای مشمول، پرونده در شورای پزشکی رده‌های وظیفه عمومی نیز بررسی می شود و درصورت تایید معلولیت ، پرونده در سیر مراحل رسیدگی و صدور کارت معافیت قرار خواهد گرفت.

این مقام مسئول بیان داشت: شرط اصلی برای تایید کلیه معافیت های مربوط به معلولان در سازمان بهزیستی، مراقبت از آنان در کانون خانواده است که این امر منطبق با روح قوانین و اصل توانمندسازی خانواده ها برای حمایت و نگهداری معلولان است.

شرط اصلی برای استفاده از انواع معافیت ها، نداشتن غیبت است که استفاده از معافیت فوق برای مشمول غایب، استثناست.
 
کلمات کلیدی : مشمولان غایب+سربازی+معافیت
 
ساسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۲۳:۱۱:۵۵
برای غایبانی که سرپرست خانواده هستند هم معافیت شامل شود
ممنون (4048716) (alef-13)
 
یوسف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۵:۵۴:۵۹
با عرض سلام می خواستم لطف کنید در صورت امکان این خبر را بروزرسانی کنید.در واقع می خواستم بدانم ایا این قانون در سال 96نیز اجرا میشود و فرد مشمول غایب دارای فرزند معلول هنچنان میتواند معاف شود یا خیر...با تشکر فراوان (4491506) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.