توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 443950
افزایش اخراج‌ پناهندگان در آلمان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۳
هفته نامه "اشپیگل" در مطلبی از تصمیمات دولت فدرال آلمان برای افزایش شمار اخراج پناهندگان به کشورهای خود خبر داد.

به گزارش تسنیم به نقل از "فوکوس"، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان می خواهد به زودی شمار اخراج های پناهندگان را افزایش دهد.

هفته نامه "اشپیگل" با استناد به یک سند دولت فدرال آلمان این خبر را منتشر کرده و نوشت: بر این اساس اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی آلمان باید به صورت مستمر تعداد زیادی از درخواست های پناهندگانی افرادی که به حمایتی در آلمان نیاز ندارند را رد کند.

همچنین از جمله تشکیل یک مرکز مشترک برای حمایت از پناهندگان اخراج شده برنامه ریزی شده که در آنجا اخراج های جمعی هماهنگ می شود.

در این گزارش آمده است که این مرکز در سه ماه آینده تحت ریاست و مدیریت وزارت کشور آلمان تاسیس می شود.

بر این اساس همچنین باید مراکزی برای خروج پناهندگان تاسیس شود. در این مکان ها باید پناهندگانی که درخواست پناهندگی آن ها رد شده است در روزها یا هفته های آخر اقامت خود در آلمان سر کنند.

هم زمان مرکل تصمیم دارد انگیزه ها و محرک هایی را برای بازگشت اختیاری پناهندگان به وطنشان ایجاد کند. دولت فدرال آلمان می خواهد حدود 90 میلیون یورو برای برنامه های بازگشت و ادغام مجدد پناهندگان در سال 2017 هزینه کند.

هنوز مشخص نیست که ایالت های مختلف آلمان چه واکنشی به این تصمیمات مرکل خواهند داشت. اخراج پناهندگان افغان در بسیاری از ایالت های آلمان مسئله ای بحث برانگیز است و مقامات برخی ایالات آلمان به دلیل شرایط ناامن در افغانستان روند اخراج پناهندگان به این کشور را به حال تعلیق در آورده اند که این تصمیم با انتقاد دولت فدرال روبرو شده است.

 احزاب دموکرات مسیحی و لیبرال آلمان نه تنها خواستار اخراج های سریع تر پناهندگان بلکه ایجاد بازداشتگاه هایی برای پناهندگان اخراج شده هستند.
 
کلمات کلیدی : پناهندگان،آلمان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.