نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 459098
عقب‌گرد دو شرکت لبنی از افزایش قیمت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۷
دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: طی جلسه‌ای که امروز با مدیران دو شرکت لبنی که در تعطیلات نوروز قیمت شیر را افزایش داده بودند، قرار شد تا قیمت خود را از فردا به حالت قبل برگردانده و اسناد دلایل افزایش قیمت برای بررسی را ارائه کنند.

رضا باکری در گفت‌‌وگو با فارس، در پاسخ به اینکه دو شرکت لبنی از ششم فروردین و به صورت خودسرانه به یکباره قیمت شیر را افزایش دادند و شما چه برخوردی در این زمینه کرده‌اید، گفت: شیر و محصولات لبنی با مصوبه دولت جزء کالاهای گروه یک محسوب شده که روند تغییرات قیمت باید از طریق ستاد تنظیم بازار انجام بگیرد.

وی اضافه کرد: از طرف دیگر دستورالعمل قیمت‌گذاری کالاهای تولید داخل این اجازه را به تولیدکننده داده که براساس آنالیز قیمت تمام شده قیمت‌های خود را در بیاورند و سازمان حمایت مسئول نظارت بر صحت این قیمت‌ها است.

دبیر انجمن صنایع لبنی از تشکیل جلسه ای با حضور مدیران عامل دو شرکت لبنی دامداران و کاله و اعضای ستاد تنظیم بازار خبر داد و گفت: امروز این دو شرکت علت افزایش قیمت خود را تغییر در بهای تمام شده اعلام کردند و قرار شد مدارک و مستندات خود را به سازمان حمایت ارائه دهند.

قیمت شیر دو شرکت از فردا به قیمت قبل برمی‌گردد

باکری تصریح کرد: طبق توافقی که انجام شد برای همراهی تولیدکنندگان با دولت قرار شد از فردا قیمت این دو شرکت به حالت قبل برگشته تا روند بررسی‌ها در سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار طی شود.

به گزارش خبرنگار فارس، از ششم فروردین ماه دو شرکت لبنی دامداران و کاله شیر بطری خود را از 2500 تومان به 2800 تومان افزایش دادند و این در حالی است که دبیر انجمن صنایع لبنی می‌گوید با مهار تورم توسط دولت ما در دو سال گذشته بیش از 6 درصد افزایش قیمت در محصولات لبنی نداشته‌ایم.

بطری متهم جدید افزایش قیمت شیر

خبرنگار فارس از باکری پرسید پس اگر 6 درصد افزایش سالانه بوده، چگونه دو شرکت لبنی خودسرانه 12 درصد به قیمت شیر افزوده‌اند که وی پاسخ داد، ممکن است مواد مصرفی از جمله بطری و درب آن که مطابق قیمت پتروشیمی‌ها و وابسته به تغییرات نرخ ارز است در این زمینه دخیل بوده باشد، اما هرچه که هست باید روند افزایش قیمت بررسی شود.

صادرات 16 هزار تن شیرخشک به روسیه و عراق

باکری همچنین در پاسخ به اینکه بالاخره تکلیف شیر خشک تلنبار شده در انبارهای صنایع لبنی که ناشی از شیر مازاد سال گذشته بود، چه سرنوشتی پیدا کرد، گفت: ابتدای سال گذشته 25 هزار تن شیرخشک دپو شده داشتیم که بیشتر آن به روسیه و عراق صادر شده و اکنون تنها 9 هزار تن شیرخشک در انبارها موجود است.
 
کلمات کلیدی : افزایش قیمت لبنیات
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۲۱:۲۸:۵۵
یکسری بیمار هستند هر سال الکی تورم ایجاد می کنند (4230799) (alef-3)
 
ش ش
United States
۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۰۷:۴۷:۴۷
دولتی که توانایی مهار سوداگران و زیاده خواهان را ندارد بایستی فاتحه اش را خواند. (4231218) (alef-11)
 
بردیا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۰۸:۱۲:۳۸
این دفعه حجم بطری کوچگ تر و قیمت به روال قبل باز می گردد.مثل روغن جامد طلایی لادن که از 4/5 کیلو 4 کیلو شده و به قیمت قبل از عید فروخته می شود.کلاه گشادی که سر مصرف کننده بد بخت میرود.راستی چرا هیچکدام از نظرات خوانندگان سایت منعکس نمی شود الف جان. (4231245) (alef-11)
 
ملت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۱۲:۴۶:۵۷
پولهایی که بطور غیرقانونی از مردم گرفتند چه شد؟واقعا مردم رامسخره کرده اید. (4231549) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.