توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 465974
افشای راز جسد سوخته در خیابان ری پس از 3سال
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۰
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از افشای راز یک قتل سه سال پس از وقوعش خبر داد.

به گزارش ایسنا، در ساعت 4:15 روز ششم اسفندماه سال 92، وقوع یک فقره آتش سوزی در خیابان ری به کلانتری 116 مولوی اعلام شد که پس از اطفاء حریق توسط مأموران آتش نشانی و در بررسی داخل خودرو ، مأموران با جسد سوخته متعلق به یک مرد در صندلی عقب خودرو روبه رو شدند که بلافاصله موضوع به قاضی کشیک دادسرای ناحیه 27 تهران و تیم بررسی صحنه اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و در شرایطی که به علت شدت سوختگی امکان شناسایی هویت جسد از روی پیکرشناسی وجود نداشت ، کارآگاهان اداره دهم در بررسی ارکان هویتی خودرو اطلاع پیدا کردند که خودرو از نوع پارس و متعلق به جوانی به نام نادر .ش ( 30 ) است که آن‌ را به صورت قولنامه‌ای خریده کرده است.

با شناسایی خانواده نادر و در تحقیقات به‌عمل آمده ، آنها در اظهاراتشان اعلام کردند که در تاریخ پنجم اسفندماه سال 92 و پس از پایان مراسم عروسی متعلق به یکی از بستگان ، نادر از آنان جدا شده و عنوان کرد که قصد دارد به منزل پسرعمه پدری اش به نام بابک 40 ساله برود.

با توجه به اظهارات خانوده مقتول، تحقیقات از بابک در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت ؛ بابک در اظهاراتش با تأیید این موضوع که نادر به‌همراه آنها و پس از پایان عروسی به خانه شان آمده ، به کارآگاهان گفت: نادر پس از پایان عروسی به خانه ما آمد؛ قرار بود که آن شب در خانه ما بماند؛ اما حدودا ساعت 2 بامداد فرد ناشناسی با او تماس گرفت و نادر نیز بلافاصله پس از پایان مکالمه تلفنی از ما خداحافظ کرد ؛ دیگر اطلاعی از او نداشتیم تا اینکه از طریق خانواده اش در جریان مرگش قرار گرفتیم.

در شرایطی که بنا بر تحقیقات پلیسی به عمل آمده هیچگونه دلیل و یا انگیزه ای برای قتل نادر بدست نیامده بود ، بررسی اظهارات اعضای خانواده مقتول و به ویژه بابک و خانواده اش به عنوان آخرین نفراتی که با مقتول بودند ، آغاز شد و سلسله تحقیقات پلیسی از آنها در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت .

در شرایطی که بابک و همسرش در طول تحقیقات دو سال گذشته تأکید بر آن داشتند که به گفته آنها فردی ناشناس با مقتول تماس داشته ، اما کارآگاهان در بررسی دقیق اظهارات آنها اطمینان پیدا کردند که این زن و شوهر در حال مخفی کردن واقعیت مرگ نادر هستند، لذا برابر هماهنگی با بازپرس پرونده ، هر دو نفر آنها در تاریخ 26 فروردین امسال دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند و سرانجام در ساعت 9 صبح روز چهارم اردیبهشت ماه ، همسر بابک به نام مریم . ش 35 ساله لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت توسط همسرش اعتراف کرد.

مریم ضمن اعتراف صریح به ارتکاب جنایت توسط همسرش ، گفت: شب حادثه برادرم به نام قدرت . ش 45 ساله به صورت جداگانه به خانه ما آمده بود و قصد داشت تا فردای آن‌روز به شهرستان بازگردد ؛ زمانیکه همسرم مرتکب جنایت شد ، او نیز به همسرم کمک کرد تا جسد نادر را از خانه بیرون ببرند و آن شب کسی از حضور قدرت در خانه ما اطلاعی نداشت .

با توجه به اعترافات مریم ، قدرت نیز بلافاصله در همان تاریخ دستگیر و پس از انتقال به اداره دهم و مواجهه حضوری با خواهرش ، اظهارات مریم را تأیید کرد .

بابک که پس از مواجه حضوری با همسر و برادرهمسرش چاره ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت ، صراحتا به ارتکاب جنایت و کشتن نادر اعتراف کرد و به کارآگاهان گفت: پس از بازگشت از مراسم عروسی، حدودا ساعت 30 دقیقه بامداد بود که نادر به همراه قدرت داخل اتاق پذیرایی خوابیدند و من و همسرم ، به‌همراه پسر 9 ساله مان داخل اتاق خودمان خوابیدیم و حدودا ساعت 2 بود که پسرم مرا از خواب بیدار و از من خواست تا او را به سرویس بهداشتی ببرم ؛ از اتاق خواب بیرون آمده بودم که ناگهان متوجه ی سر و صدای داخل دیگر اتاق خانه شدم . ابتدا تصور کردم که سارق آمده ؛ به آهستگی خودم را به داخل اتاق رساندم اما در کمال تعجب با نادر روبه رو شدم که در حال سرقت طلاجات همسرم است .

شنیده بودم که نادر معتاد است اما باور نمی کردم . نادر زمانیکه همسرم طلاجاتش را داخل کمد دیواری گذاشته بود ، از محل دقیق آنها اطلاع پیدا کرده بود . بسیار عصبانی بودم ؛ با نادر درگیر شدم و در یک لحظه با طنابی که داخل اتاق بود او را خفه کردم و پس از ارتکاب جنایت با کمک برادر زنم قدرت او را در صندلی عقب خودرو خودش قرار داده ، او را به خیابان ری منتقل و با بنزین داخل صندق عقب خودرو ، او و ماشین را باهم آتش زدم.بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات صریح به دست آمده از متهمان پرونده ، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس پرونده صادر و هر سه متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده شدند.
 
کلمات کلیدی : پلیس آگاهی+قتل+ جسد سوخته
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.