توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 294094
پیامک‌های عاشقانه پسر جوان به زنی ثروتمند که ۴۴سال از خودش بزرگتر بود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۵
پسر جوانی که با وجود ٤٤‌سال اختلاف سنی با زن ثروتمند، برای او پیامک‌های عاشقانه می‌فرستاد مظنون شماره یک پلیس در قتل این زن است.

سرنخ‌های تازه پلیس جنایی پایتخت از پرونده قتل زنی ٦٤ ساله که جسدش زیر کاج‌های سوزنی منطقه کن پیدا شده بود ماموران را به حل معمای این جنایت نزدیک‌تر کرد.

جسد زن میانسال در کن

ساعت ٣٠: ١٦ روز شنبه، ٣١ مردادماه مأموران كلانتري ١٤٢ كن در جريان كشف جسد زن ميانسالي در یک فضای سبز قرار گرفتند. چند دقیقه بعد تیمی از ماموران به محل اعلام شده كه فضاي سبزي در نزدیکی كلانتري بود، اعزام شدند. بررسی‌های اولیه ماموران نشان می‌داد این جسد متعلق به زنی حدودا ٦٥ساله است که زير درخت‌های كاج رها شده بود. پس از اعلام اين خبر به قاضی ویژه قتل پایتخت، بازپرس مدير روستا به همراه كارآگاهان جنایی در محل به تحقيق پرداختند. در بررسی جسد زن میانسال که لباس بیرون به تن داشت ظاهرا اثری از جراحت روی بدنش نبود و جواهرات مقتول شامل انگشتر و گردنبند به سرقت نرفته بود. در بررسی‌های میدانی مشخص شد زنی جوان که ساکن یکی از خانه‌های مجاور این فضای سبز بوده، اولین کسی بود که با جسد این زن روبه‌رو شده است. او به ماموران گفت: «از پنجره خانه‌ام بیرون را نگاه می‌کردم که وجود جسم مشکوکی در زیر درخت‌های کاج توجه‌ام را جلب کرد، به سرعت از خانه خارج شدم و خودم را به فضای سبز رساندم که متوجه شدم حدسم درست بوده به همین خاطر بلافاصله پلیس را در جریان گذاشتم.»

مسافر سوییس در تهران به قتل رسید
متخصصان پزشکی‌قانونی پس از بررسی اولیه جسد، اعلام کردند بین ١٢ تا ٢٤ ساعت از زمان مرگ گذشته است. همچنین آثار کبودی به صورت شیار روی گردن متوفی وجود دارد که تیم پزشکی دلیل آن را مورچه‌گزیدگی و وجود حشرات در اطراف جسد اعلام کردند. جنازه بعد از اتمام تحقیقات اولیه به پزشکی‌قانونی منتقل شد تا هویت او شناسایی شود. تا این‌که ٣روز بعد زنی ٦٠ساله با مراجعه به اداره آگاهی، ماموران را درجریان مفقود شدن خواهرش به نام طوبی قرار داد.

این درحالی بود که مشخصاتی که این زن از خواهر گمشده‌اش می‌داد ماموران را به فکر انداخت که جسد کشف شده چند روز قبل متعلق به این زن باشد. این زن نگران وقتی به پزشکی‌قانونی فرستاده شد جسد خواهرش را شناسایی کرد.

او پس از حضور در دادسرا به بازپرس پرونده گفت: «بعد از ظهر جمعه همراه با خواهرم به میهمانی رفتیم. بعد از میهمانی او از من جدا شد تا این‌که چند ساعت بعد با او تماس گرفتم اما تلفنش را جواب نداد. نگران شدم و با برادرم به خانه‌اش رفتیم ولی آن‌جا هم نبود. به همین خاطر به پلیس ماجرا را گفتیم و متوجه شدیم جسدش در کن پیدا شده است. تحقیقات پلیسی نشان می‌داد این زن وضع مالی خوبی داشته و مقیم کشور سوییس بوده به‌طوری که دختر و پسرش نیز در این کشور زندگی می‌کنند. چند روز بعد دختر و پسر این زن با اطلاع از موضوع مرگ مشکوک مادرشان بلافاصله خودشان را به ایران رساندند. این درحالی بود که بررسی آنها از اطلاعات حساب مادرشان نشان می‌داد پس از این جنایت مبلغ ١٨٠‌میلیون تومان از حساب او برداشت شده است.»

همین سرنخ کافی بود تا با دستور بازپرس مدیرروستا ماموران برای شناسایی عامل یا عاملان این جنایت هولناک تحقیقات تخصصی خود را آغاز کنند.

سرنخ‌های تازه از پرونده قتل زن میانسال

تحقیقات تیم جنایی نشان می‌دهد این زن ٦٥ ساله از چند ماه قبل با پسری جوان وارد ارتباط عاطفی شده است. یکی از دوستان این زن که در جریان رابطه بین آنها بود دراین‌باره به ماموران گفت: « یک پسر ٢٢ ساله به طوبی اظهار علاقه می‌کرد و مدام برای او پیامک‌های عاشقانه می‌فرستاد. اما طوبی به خاطر اختلاف سنی که با این پسر داشت به او جواب رد داده بود. او همیشه با من درد دل می‌کرد و آخرین بار گفت که پسرک جوان ادعا کرده قصد ازدواج کردن با او را دارد بعد از این موضوع متوجه شدم که طوبی به قتل رسیده است.»

با ادعاهای یکی از دوستان نزدیک مقتول، پرونده وارد مرحله‌ای تازه از تحقیقات شد. ماموران در بررسی گوشی تلفن همراه طوبی متوجه شدند پس از این حادثه ارتباط این پسر سمج با مقتول قطع شده و هیچ پیغامی برای او نفرستاده است. همین قطع شدن مرموز ارتباط او با زن مورد علاقه‌اش کافی بود تا او مظنون شماره یک پلیس در تحقیقات جنایی قرار بگیرد. کارآگاهان همچنین در بررسی مکان‌هایی که از حساب طوبی پول برداشت شده بود متوجه شدند که یک ناشناس از صرافی‌ها و طلا فروشی‌های سطح شهر تهران دلار و طلا خریداری کرده است.

در حالی که پزشکی قانونی هنوز علت اصلی مرگ این زن میانسال را مشخص نکرده است، تحقیقات برای روشن شدن زوایای مبهم پرونده ادامه دارد.
 
کلمات کلیدی : پلیس آگاهی - قتل ، پیرزن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.