نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 379574
دادستان مشهد: لغو کنسرت ها در مشهد خواست عمومی است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۴
دادستان عمومی و انقلاب مشهد با اشاره به قانونی بودن لغو کنسرت‌ها،با بیان اینکه این اقدام قانونی و طبق خواست عمومی است، گفت: اجرای قانون و حدود الهی جهاد فی سبیل ا... است.

به گزارش میزان، قاضی غلامعلی صادقی دادستان عمومی و انقلاب مشهد با اشاره به مباحث مربوط به لغو کنسرت‌ها گفت: متأسفانه در این زمینه شاهد برخی بداخلاقی‌ها و برخی اظهارات غیرمسئولانه هستیم؛ اما مجموعه قضایی استان خراسان رضوی بدون توجه به اینگونه بی انصافی‌ها و با هدف جلب رضایت خداوند متعال و مردم شریف بر اجرای قانون و شرع مسرّ می باشیم.

وی افزود: طبق قانون اساسی حاکمیت اسلامی مکلف است که اقداماتی را در جهت رشد فضائل اخلاقی و انسانی ساماندهی نماید و ما بعنوان شهروند و خدمتگزار جامعه اسلامی مکلفیم از هرگونه اقدام در این زمینه حمایت کنیم؛ اما طبق مستندات موجود از برگزاری برخی کنسرتها که مورد اعتراض عموم مردم و مؤمنین نیز شده است چنین چیزی را استنباط نمی‌کنیم و بدیهی است برگزاری مراسم توأم با قانون شکنی و خلاف شرع موجب رشد فضائل اخلاقی و انسانی در جامعه اسلامی نخواهد شد.

صادقی تصریح کرد: وظایف قوای سه گانه و تکالیف هر یک از دستگاه‌ها و سازمان‌ها طبق قانون مشخص شده و طبق اصل تفکیک قوا هر سازمان موظف است به وظیفه خود عمل کند.

وی ادامه داد: تکلیف دستگاه قضایی اجرای عدالت و نظارت بر حُسن اجرای قانون است و براین اساس مدعی العموم موظف است هر جا انحرافی از مسیر شرع و قانون مشاهده نمود با هدف پیشگیری از وقوع جرم؛ جلوی آن را بگیرد.

دادستان مشهد با اشاره به قانونی بودن لغو کنسرت‌ها، با بیان این اقدام قانونی و طبق خواست عمومی است، گفت: اجرای قانون و حدود الهی جهاد فی سبیل ا... است.

وی افزود: روند صدور مجوزهای قانونی مشخص است و مجموعه قضایی استان خراسان رضوی نیز در چارچوب سیاستهای کلی دستگاه قضایی کشور اقدام می‌کند و معتقدیم علاوه بر صدور مجوز برگزاری یک مراسم مانند کنسرت باید تمامی سازوکارهای قانونی و نظارتی در ادامه مسیر یعنی قبل، حین و بعد از برگزاری کنسرت دیده شود چه بسا یک کنسرت از مبادی قانونی مجوزات لازم را دریافت نماید اما این به تنهایی کافی نیست و به دلیل عدم تعهد برگزار کنندگان کنسرت شاهد وقوع خلاف شرع و قانون باشیم.

دادستان عمومی و انقلاب مشهد خاطرنشان کرد: وظایف و اهداف وزارت فرهنگ و ارشاد طبق قانون مشخص است و به عقیده ما نشاط مردم با گناه و ارتکاب به جرم تأمین نخواهد شد و این مسیر که برخی ناآگاهانه به آن دامن می زنند یک مسیر اشتباه و انحرافی است و هنر مسئولان این باید باشد که به درستی به وظیفه قانونی خود عمل نمایند.
 
کلمات کلیدی : لغو کنسرت،مشهد
 
مسعود انتظاری ملکی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۸ ۱۶:۵۱:۱۵
طبق کدام نظرسنجی از طرف مردم موضع می گیرید؟ (3874548) (alef-3)
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۸ ۱۷:۲۳:۱۲
آیا موسیقی اصیل ایرانی هم شامل نظرات آقای دادستان می شود؟ (3874613) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۸ ۱۸:۰۹:۲۹
همه پرسى كى انجام شد ما خبر دار نشديم ؟ (3874724) (alef-3)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۸ ۱۸:۵۴:۳۹
اتفاقا ایده خوبی ست که یک نظرسنجی اینترنتی در مشهد انجام شود. (3874819) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.