نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 497177
استان دارای بالاترین نرخ ولادت در کشور
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۸
‌مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان بالاترین نرخ ولادت با 35 درصد در کشور را داراست و این در حالی است که میانگین کشوری 20 درصد است.

‌رضا راحت دهمرده در گفت وگو با ایسنا ‌افزود: سن ازدواج در استان نیز نسبت به کشور 2 سال کوچکتر است، به طوری که سن آقایان در زمان ازدواج در استان 25 سال و خانم‌ها 21 سال گزارش و ثبت شده است.

مدیرکل ثبت احوال استان در ادامه گفت: 9 نمایندگی در مراکز بیمارستانی استان فعال است به طوری که دسترسی مردم به خدمات ثبت احوال برای ثبت وقایع حیاتی در این مرکز آسان شده است و خانواده‌های نوزادان تازه متولد شده می‌توانند شناسنامه نوزاد خود را کمتر از یک ساعت دریافت کنند.

وی خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان با ثبت به موقع وقایع حیاتی در کشور با آمار 98 درصد به عنوان یکی از استان های پیشگام کشور است.

وی اظهار کرد: با توجه به جمعیت استان به کشور، کمترین میزان طلاق در سیستان و بلوچستان رخ ‌داده است و استان با ضریب 0.7 در هزار کمترین آمار طلاق در کشور را داراست، به طوری که این میانگین در کشور بالغ بر 2.2 است.

دهمرده افزود: بالاترین نسبت ازدواج به طلاق نیز در کشور مربوط به استان است، به طوری که از 16 ازدواج در استان یک ازدواج منجر به طلاق می شود، در صورتی که میانگین کشوری 4 است.

مدیرکل ثبت احوال استان بیان کرد: سیستان و بلوچستان جوان ترین استان کشور است به طوری که 70 درصد جمعیت استان زیر 30 سال سن دارند و می‌طلبد تا مسئولان برای اشتغال، مسکن، تحصیل و ... این قشر برنامه ریزی لازم را انجام دهند.

وی افزود: برای تعیین تکلیف فاقدین شناسنامه در استان پرونده 7 هزار خانوار مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت که نتیجه آن صدور 23 هزار شناسنامه برای فاقدین شناسنامه در استان بوده است که در طول تاریخ ثبت احوال چنین سابقه‌ای وجود نداشته است.

دهمرده گفت: تلاش ما براین است تا مابقی پرونده ها که در حدود 2 هزار پرونده است را نیز تا پایان سال تعیین تکلیف کنیم که از این تعداد 50 پرونده مربوط به شهروندان مهرستانی است.
 
کلمات کلیدی : جمعیت + نرخ ولادت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۱۲:۰۶:۴۳
چه جالب نرخ بالای زاد و ولد دقیقا با امکانات این استان همخوانی دارد
حیف این همه کارخانه های با ظرفیت خالی که کارگر ندارند یا رودخانه های خروشان و هامون پر از آب که از آن هیچ استفاده ای نمی شود !!! (4496594) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۱۲:۳۸:۵۱
همچنین این استان یکی از محروم ترین استان ها از نظر امکانات آموزشی و رفاهی و بهداشتی است! از آمار بالای بیکاری برخوردار است! بنابراین فرزندان این استان شرایط مناسب را ندارند بنابراین باید انتظار داشت همانطور که امکانات کشور نقش موثری در تعلیم و تربیت و مراقبت از این کودکان ندارد، وقتی ایشان بزرگ شدند نقش موثری در پیشرفت کشور داشته باشند!
شاید بهتر باشد در برخی نقاط همچنان سیاست کنترل جمعیت پیگیری شود تا سیستم معظم وقت کند و به حقوق بدیهی شهروندی آن نقاط رسیدگی کند! هر نرخ باروری نه تنها به نفع کشور نیست بلکه می تواند به ضرر نیز باشد! (4496691) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.