نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450466
ربیعی: در حال اصلاح قدرت خرید مردم هستیم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۰
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هر یک درصد رشد باید ۱۰۰ هزار شغل ایجاد کند و رشد فعلی حدود سه سال آینده در زندگی مردم ملموس می‌شود.

به گزارش تسنیم، علی ربیعی امشب در نخستین همایش خیرین اشتغال کشور در مشهد مقدس اظهار داشت: دولت یازدهم دولت کم صدا و کم حرفی است که دستاوردهایش به صورت مناسب دیده نمی‌شوند اگر روند رکود کشور با شیب منفی دولت قبل ادامه می‌یافت وضعیت فعلی کشور مشخص نبود و رکود از سال 87 شروع شده و در حال حاضر از روند نزولی دوره قبل به نقطه اعتدال رسیده‌ایم و سال دیگر شاهد جهش دولت در زمینه‌های مختلف به ویژه حوزه اقتصادی هستیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در تورم اگر با شیب گذشته ادامه می‌دادیم وضعیت بسیار نامناسب می‌شد، شکاف بین مزد و تورم بسیار است و فقط در یک دوره مزد پیشی می‌گیرد و در حال حاضر برای نخستین بار در کشور فاصله بین مزد و دستمزد در حال تغییر است و روند صعودی بر تورم پیشی گرفته اما هنوز وضعیت زندگی کارگران و بازنشستگان خوب نیست و  در حال اصلاح قدرت خرید مردم هستیم، همچنین ویژگی‌های دولت فعلی عقلانیت، سخت کوشی، مدارا و اجماع برای حل مشکلات است.

وی با اشاره به اینکه با پدیده رشد بدون اشتغال رو به رو هستیم گفت: هر یک درصد رشد باید 100 هزار شغل ایجاد کند و رشد فعلی حدود سه سال آینده در زندگی مردم ملموس می‌شود و می‌خواهیم با کار آفرینی و طرح تکاپو فضای خالی بیکاری در جامعه را پر کنیم.

ربیعی با بیان اینکه دولت فعلی دولت خیر جمعی است عنوان کرد: نرخ مشارکت دو درصد افزایش یافته و در حال حاضر بیش از هر وقتی به خیر جمعی نیاز داریم و باید افراد جامعه را توانمند سازیم.

انتهای پیام/
 
کلمات کلیدی : ربیعی+قدرت خرید+کارگران
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۰۶:۱۵:۱۸
اگر برخی نمایندگان خوش انصاف غیره لیستی درمجلس تلاش نمی کر دند نه دولت ونه معاونین دولت کوچکترین تلاشی حتی برای بالا بر دن معیشت مردم انجام نمیدانند متاسفانه تا کمترین طرح که درمجلس تصویب می شود اقایان وزرا به خود مربوط میکنند (4182776) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۱۴:۰۰:۵۳
ايكاش مجلسيان كشور براى يك بار هم شده به دنبال سياستهاى ارزان سازى حركت كنند صد سال است و بخصوص در اين سى و هشت سال اخير سياستهاى اقتصادى كشور بر مبناى گران سازى حركت نموده و اين حال و روزگار اقتصاد بيمار و فلك زده بوجود امده ، نمايندگان اين ملت
يكبار پيش خود فكر كنند و ببينند چه اشكالى دارد سياستهاى ارزان سازى را دنبال نموده و بجاى
افزايش حقوقها كاهش قيمتها را دنبال نمايند مثلا نرخ اب و برق و گاز را دودرصد كاهش دهند و نرخ نان و روغن و گوشت و سبد غذايى را ده درصد كاهش دهند نرخ بنزين را ٥ درصد كاهش دهند
به طبع آن نرخ حمل و نقل عمومى و تاكسى را ٥ درصد ارزان كنند .
دولت در يك اقدام ضد ركودى و رونق ساز مالياتهاى موديانى كه ماليات پرداخت كرده اند دو درصد كاهش دهد و بجاى كاهش اين دودرصد بدنبال بيست بيشتر منابع جديد مالياتى برود كه در اقتصاد پنهان كشور وجود دارد ، ماليات بر اجاره ها را كاهش دهد و ماليات بر خريد و فروش مسكنى كه بصورت دلالى و طى يك يا دوسال اتفاق ميفتد را بالا ببرد
مجلسيان به جاى افزايش حقوق به دنبال افزايش خدمات پزشكى و بهداشتى و فرهنگى و توريستى
براى كارمندان و كارگران و كل ملت باشند
مجلسيان بايد به دنبال يافتن قابليتهاى اقتصادى و توريستى و فرهنگى حوزه هاى انتخابى خود باشند و با ارايه ان به سيستم قانون گذارى و احرايى كشور قابليتهاى درامدى مردم و دولت را
افزايش دهند
مجلسيان راههايى پيدا كنند براى كاهش هزينه ها در همه امور مملكت و همه دستگاهها و به اين وسيله ارزان سازى و كاهش قيمتها را دنبال نمايند .
مردم بايد بدانند افزايش دستمزدها يك دروغ بزرگ است و هميشه با افزايش فرضا ده درصد حقوق
كاهش بيش از ده درصدى از قدرت خريدشان بوجود امده است
مجلسيان و دولتمردان و مديريت عالى كشور و جناب دكتر توكلى عزيز به سياست اقتصادى
ارزان سازى كمى فكر و توجه بفرماييد . (4183152) (alef-11)
 
شهروند درجه 2
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۱۸:۰۱:۵۳
همینکه رییس جمهور محترم چهار سال پیش قول هایی دادند که هیچکدام الان ملموس نیست برایمان کافی است. لطفا دیگر قول ندهید و مردم را بیش از این تحمیق نکنید. دست تان برای همه رو شده است.

تنها کاری که این دولت کرده همانا پر کردند جیب مدیران و پزشکان بوده است.

کارگران و کارمندان و سایر اقشار ملت به خاک سیاه نشسته اند. (4183352) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۲۰:۴۲:۴۲
معلومه
دارید قدرت خرید مردم را جوری اصلاح می کنید که دیگه تو سبدشون اثری از گوشت و برنج ایرانی و میوه و ... نباشه تا اصلا به فکر اینها نیفتند . یادشون بره که اصلا اینجور چیزها وجود دارند و اینها کالای لوکس هستند نه نیاز اولیه !!!
از شما و رییس جمور محترم برای اینگونه تدبیر و اینگونه اصلاح کمال تشکر را داریم
روحانی مچکریم (4183477) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.