توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 459027
تحت پوشش قرار گرفتن ۲۰۰ هزار کارگر ساختمانی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۶
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به شرایط نامساعد زندگی کارگران ساختمانی، از تحت پوشش قرار گرفتن ٢٠٠ هزار نفر از این افراد خبر داد و گفت: این امر می تواند به کاهش ریسک زندگی و افزایش امنیت خانواده‌های کارگران ساختمانی کمک کند.

به گزارش ایسنا، دکترعلی ربیعی امروز در دیدار با مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و کارکنان سازمان تامین اجتماعی افزود: به خاطر دارم در سال اولی که با شما دیدار داشتم تصمیم بزرگی گرفتیم و آن احترام به تامین اجتماعی و آغاز مدیریت از تامین اجتماعی بود و با تمام رنج ها و پیشرفت ها به سال چهارم دولت رسیدیم و امید داریم امسال بتوانیم با کمک خداوند متعال تحولات جدیدی به وجود آوریم و گره‌ای از زندگی مردم کشورمان بگشاییم.

ربیعی، سازمان تامین اجتماعی را سازمانی بسیار سالم دانست و گفت: دکتر نوربخش مدیرعامل این سازمان نیز بسیار سالم و پرانرژی و خلاقانه در این حوزه فعالیت کرده و تربیت شده در این سازمان است.

وی گزارشی از حوزه های مختلف کاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارائه داد و تاکید کرد: وقتی به پشت سر نگاهی می اندازیم می بینیم که در سه سال گذشته خدمات اجتماعی بسیاری انجام دادیم اما متاسفانه مساله ای که وجود دارد این است که اندازه گیری خدمات سازمان های اجتماعی کاری دشوار است و خط کشی برای آن وجود ندارد اما با تلاش شما کارکنان سازمان تامین اجتماعی به عنوان سرمایه های ارزشمند اجتماعی بسیاری از امور انجام شد.

دکتر ربیعی ادامه داد: ادعا نداریم که اکنون بازنشستگان زندگی بسیار خوبی دارند اما با شیبی که برای افزایش حقوق ها در نظر گرفتیم، شکاف میان دریافتی و تورم برای این گروه از افراد جامعه کاهش پیدا کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: دستمزد کارگری نیز جهت گیری خوب و درستی داشت و ١٢ هزار خانواده دارای دو معلول به بالا را صاحب خانه و از زنان سرپرست خانوار حمایت کردیم. در این سه سال با افزایش حدود ٤٠تا٣٥ درصدی سرپرستی فرزندان سازمان بهزیستی از سوی خانواده ها روبرو بودیم و شعار بهزیستی جامعه محور به جای بهزیستی دولت محور را با بردن بهزیستی به خانواده محقق کردیم.

وی اضافه کرد: بالغ بر ٩٠درصد غربالگری شنوایی و بینایی انجام دادیم و امسال نیز غربالگری ژنتیک را محقق می‌کنیم که برای انجام هر یک از این امور رنج‌ها و دشواری‌های زیادی کشیدیم.

ربیعی خاطرنشان کرد: امروز در سازمان تامین اجتماعی صاحب نظریه هستیم و در این دولت بینش صحیح در حوزه رفاه وجود دارد و با تلاش شما کارکنان زحمت کش توانستیم طرح تحول سلامت را با بیمه ١١میلیون حاشیه نشین فقیر عملی کنیم که همه این ها را مدیون شما همکاران عزیز در بخش درمان هستیم. در شورایعالی بیمه نیز تمام تلاش خود را به کار بستیم تا در این حوزه نیز رفتارهای قابل قبولی از خود به یادگار بگذاریم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به فعالیت های مهم انجام شده در بخش مقابله با آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: این اقدامات در سایه تامین اجتماعی و چند سازمان دیگر مانند بهزیستی و ... به شکل هوشمند انجام شد و این اقدامات و نظریه‌ها مورد تایید مقام معظم رهبری قرار گرفت. به طور مثال قابل قبول‌ترین امر در حوزه آسیب های اجتماعی، ریشه یابی دلایل طلاق بود. مردم به طور سنتی فکر می کنند بیکاری و اعتیاد ریشه های طلاق هستند و این در حالی است که با تحقیقات انجام شده به این نتیجه رسیدیم که با تغییر دیدگاه ها و ساخت های قدرت در خانواده ها، زوج ها مهارت گفت و گو با یکدیگر را ندارند و ناسازگاری شش ماه اول ازدواج منجر به بسیاری از جدایی ها شده است و این در حالیست که بیکاری و اعتیاد در رتبه چهارم دلایل طلاق ها قرار گرفت.

وی گفت: درحوزه اشتغال نیز نظریه آوردیم و به تعبیر یکی از وزرا ء در این حوزه پارادایم ایجاد کردیم. ما همواره در حوزه تامین اجتماعی مورد جفا بوده و هستیم. سازمان تامین اجتماعی همچنین در بخش الکترونیک پیشتاز بوده و امیددارم در این حوزه پیشرفت بیشتری داشته باشیم. درسال ٩٦ تصمیم بزرگی داریم و می خواهیم از بنگاه داری های زیادی خارج شویم و ساختارها را در سرمایه گذاری تغییر دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از کارکنان این سازمان خواست در سال جدید نیز برنامه ریزی ها در راستای افزایش احترام به مراجعه کنندگان باشد و این امر را شعار امسال خود قرار دهند.

ربیعی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: نیاز داریم که مردم ما خوشبخت تر از این زندگی کنند و باید برای سال ها، عقلانیت در کشورمان جاری شود و برای رسیدن به این هدف نیازمند مدارا، عقلانیت و تدبیر هستیم.

وی اضافه کرد: عده ای می گویند هنوز بسیاری از کارهایی که در این دولت انجام شده نتوانسته در زندگی مردم پرمعنا شود، خوب این امر طبیعی است؛ چرا که خیلی از کارهای بزرگ در کوتاه مدت تاثیر خود را نشان نمی دهند و در دنیا با پدیده رشد بدون اشتغال روبرو هستیم و باید برای پررنگ شدن کارهای انجام شده همه به هم کمک کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: حالا عده ای موضوع یارانه ٢٥٠ هزار تومانی را مطرح کرده اند و این امر بازی با نیازهای مردم و ایجاد رضایت آنی و غیر ممکن است. ما به جای این سخنان به دوره ای طولانی از عقلانیت و سخت کوشی نیاز داریم.

دکتر ربیعی گفت: بسیاری از تصمیم های بدون عقلانیت و تنها برای ایجاد رضایت لحظه ای در دولت قبل گرفته شد این در حالی است که ما در جلسه غیرعلنی مجلس ابعاد مختلف کار سازمان تامین اجتماعی را به نمایندگان توضیح دادیم و موضوع بحران صندوق ها را مطرح کردیم و خوشبختانه این امر به عنوان یکی از مسائل مهم و کلان کشور مورد اهمیت قرارگرفته است.

بنابر اعلام اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، وی در پایان سخنان خود براهمیت توجه به خانواده تاکید کرد و گفت: خانواده اصلی‌ترین کانون آدم‌هاست و باید مکانی باشد برای کاهش غم‌ها و آرامش گرفتن انسان‌ها.
 
کلمات کلیدی : وزیر رفاه + علی ربیعی + کار و اشتغال + کارگران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.