توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496862
نوعی ژن عامل ابتلای 25 درصد افراد به افسردگی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۲
مطالعات نشان داده است ژن‌ها خطر ابتلا به افسردگی را افزایش می‌دهند.

به گزارش ایسنا و به نقل از ساینس، بررسی‌های منتشر شده در مجله Clinical Psychiatry حاکی از آن است که نوعی ژن عامل ابتلای 25 درصد افراد به افسردگی است.

محققان دریافتند افراد با apolipoprotein-E4 یا به اختصار ApoE4 احتمال ابتلا به افسردگی را نسبت به افرادی بدون این ژن، 20 درصد بیشتر دارند.

مطالعات محققان دانشگاه فلوریدا نشان داده است یک نوع ژن که تقریبا 25 درصد جمعیت آن را دارند، احتمال ابتلا به افسردگی را افزایش می‌دهد.

رزانا اسکات، نویسنده اصلی این مطالعه اظهار کرد: افراد با آپولیپوپروتئین E4 ، احتمال ابتلا به علائم افسردگی را از لحاظ بالینی در مقایسه با افرادی که این ژن را ندارند، 20 درصد بیشتر دارند.

دانیل پالسون، عنوان کرد: بعضی از ژن‌ها قطعی هستند، مثل آنهایی که باعث بیماری هانتینگتون می‌شوند، یعنی اگر این ژن را داشته باشید به این بیماری مبتلا می‌شوید، اما این یکی از آن ژن‌ها نیست.

این بررسی در بین  3203 شرکت‌کننده در سنین 53 تا 71 سالگی انجام شد و نشان داد افراد با ژن ApoE4 بیشتر علائم افسردگی رادارند.

اما محققان اظهار کردند: اگر شما دارای ApoE4 هستید،  ممکن است این ژن عاملی برای افسردگی نباشد، افراد نمی‌توانند ژن‌های خود را تغییر دهند، اما می‌توانند بر بهبود سلامت خود کنترل بیشتری داشته باشند.
 
کلمات کلیدی : افسردگی + سلامت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.