توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503901
رواج مصرف «قرص ضد افسردگی» در بین مردم آمریکا
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۳
مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها در آمریکا نسبت به مصرف قرص‌ ضد افسردگی در بین مردم این کشور هشدار دارد و اعلام کرد یک‌چهارم افرادی که طی ماه گذشته داروی ضد افسردگی مصرف کرده‌اند، ۱۰ سال است که به مصرف این داروها روی آورده‌اند.

به گزارش فارس، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها در آمریکا ( CDC ) هشدار داد،  شمار آمریکایی‌های مصرف کننده داروهای ضد افسردگی در طول ماه گذشته تا 65 درصد نسبت به سال های 1999 تا 2014 افزایش یافته است.

بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی این مرکز، تا سال 2014 از هر 8 آمریکایی بالای 12 سال یک نفر داروی ضد افسردگی مصرف کرده بود؛ این در حالیست که گزارش‌ها نیز نشان داده است، زنان حدود دو برابر مردان دارو مصرف می‌کنند که در مورد داروهای افسردگی، در زنان 16.5 درصد و در مردان کمتر از 9 درصد است.

لورا پرات سرپرست تیم تحقیق با تکیه بر آمار ملی سازمان بهداشت گفت: «بسیاری از افراد، داروهای ضد افسردگی را طولانی مدت مصرف می‌کرده‌اند».

علاوه بر این محققان گزارش داده‌اند، یک چهارم همه افرادی که طی ماه گذشته داروی ضد افسردگی مصرف کرده‌اند، 10 سال و حتی بیشتر از 10 سال است که به مصرف این داروها روی آورده‌اند.

دکتر ست ماندل، مدیر روانپزشکی بیمارستان هانتینگتون نیویورک، در این باره می‌گوید: «مردم جامعه آمریکا بیش از بیش پراسترس و افسرده شده‌اند؛ رسانه‌های اجتماعی موجب انزوای افراد و عدم بروز درست احساسات آنها شده اند».

ماندل در پایان گفت: «این واقعیت که زنان دو برابر مردان داروهای ضد افسردگی مصرف می‌کنند، ممکن است ریشه‌های فرهنگی داشته باشد».

این مطالعه 15 آگوست به عنوان یک گزارش مختصر در "NCHS" منتشر شد.
 
کلمات کلیدی : افسردگی + سلامت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.