توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 498969
تقویت یگان‌های نظامی ترکیه در مرز سوریه
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۶
خبرگزاری‌های ترکیه اعلام کردند، ترکیه حضور نظامی خود در امتداد مرزهای جنوبی این کشور را علیه تهدید نیروهای کرد در منطقه جنگی شمال سوریه افزایش داده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، ترکیه امروز (شنبه) به منظور تقویت یگان‌های نظامی در امتداد مرز جنوبی‌اش با سوریه به استان کیلیس، واقع در جنوب‌مرکزی واحدهای توپخانه‌ای اعزام کرد.

از سوی دیگر خبرگزاری دوغان هم گزارش داد، شش قطعه تجهیزات و ادوات نظامی شامل تانک‌ و خمپاره‌انداز برای استقرار در سراسر شهر "عفرین" واقع در شمال سوریه که تحت کنترل کردهاست، مستقر شد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ترکیه به شدت با حضور یگان‌های مدافع خلق موسوم به "ی‌پ‌گ" در شمال سوریه مخالف است. از نظر ترکیه ی‌پ‌گ که متحد اصلی آمریکا در مبارزه با داعش در سوریه است، یک گروه تروریستی و ادامه شاخه شبه‌نظامیان کرد فعال در داخل ترکیه، محسوب می‌شود.

در همین حال ترکیه در اواخر ماه آوریل، یگان‌های نظامی از سراسر یک منطقه دیگر تحت کنترل نیروهای یگان‌های مدافع خلق را به استان شانلی اورفا منتقل کرده بود.
 
کلمات کلیدی : ارتش ترکیه+سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.