نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 299483
ادعای مضحک العربیه: سپاه پاسداران ایران عامل حادثه منا بود+سند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۵۸
العربیه در ادعایی بی اساس به نقل از یکی از دیپلمات های سابق ایران اعلام کرد ۶ نفر از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، عامل وقوع ازدحام در منا بودند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در حالی که انتقادات کشورهای اسلامی به بی کفایتی رژیم آل سعود در اداره مراسم حج و حادثه رخداده در منا در حال افزایش است، شبکه العربیه در اقدامی تأمل برانگیز به نقل از یک دیپلمات سابق و خارج نشین ایران مدعی شد ۶ نفر از افسران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عامل فاجعه منا بودند.

العربیه به نقل از "فرزاد فرهنگیان،" دیپلمات سابق ایرانی که به صف مخالفان جمهوری اسلامی ایران پیوسته است مدعی شد وی در مطلبی به زبان عربی نوشته: پیش از آغاز مراسم حج درباره طرح دولت ایران برای مراسم حج نوشتم و هشدار دادم. العربیه در ادامه به نقل از وی مدعی شد: تحقیقات نشان خواهد داد رژیم ایران در حادثه ازدحام منا دست دارد. عملیاتی که در منا بوقوع پیوست، عملیاتی تروریستی بود. بیش از ۵ هزار نفر از نیروهای سپاه پاسداران در میان حجاج ایرانی حضور داشتند. طرح برنامه ریزی شده، افزایش تعداد کشته ها بود؛ اما سرعت نیروهای امنیتی سعودی باعث ناکامی این پروژه شد.
ادعای مضحک العربیه: 6 افسر سپاه پاسداران ایران عامل حادثه منا بودند
 
این اظهارات بی پایه و اساس در حالی مطرح می شود که به گواهی بسیاری از شاهدان عینی، بی مسئولیتی و بی برنامگی مقامات سعودی سبب بروز حادثه منا بوده است. رسانه های سعودی و برخی کشورهای هم پیمان با عربستان پس از حادثه منا در اقدامی هماهنگ، با فرار رو به جلو و فرافکنی تلاش کرده اند مسئولیت جنایت رخداده در منا را از دوش خود بردارند و ایران را عامل  این حادثه معرفی کنند. این درحالی است که ایران یکی از کشورهایی بوده که بیشترین قربانی را در پی بی مسئولیتی حاکمان رژیم آل سعود متحمل شده است. العربیه پیشتر نیز مدعی شده بود  نام غضنفر رکن آبادی، سفیر پیشین ایران در فهرست حجاج ورودی به عربستان ثبت نشده که با واکنش مقامات جمهوری اسلامی ایران و ارائه اسناد متقن درباره حضور وی مواجه شد.  روزنامه الشرق الاوسط نیز پیشتر به نقل از یک منبع ایرانی که نامی از وی نبرده بود(!) مدعی شد حرکت مخالف جهت 300 زائر ایرانی سبب وقوع حادثه منا شده است!. به نظر می رسد رسانه های سعودی فعالیت گسترده ای را در رسانه ها و شبکه های اجتماعی آغاز کرده اند تا با پخش شایعات و نقل قول از افراد مجهول و یا معلوم الحال، بر بی کفایتی حاکمان نالایق این رژیم سرپوش گذارند.
 
 
کلمات کلیدی : حادثه منا ، فاجعه منا ، العربیه ، ادعای مضحک ، ادعای بی اساس ، سپاه پاسداران ، دیپلمات سابق ایران ، فرزاد فرهنگیان ، مراسم حج ، رژیم آل سعود ، الشرق الاوسط ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، غضنفر رکن آبادی ، عربستان ، ایران ، بین الملل
 
۱۳۹۴-۰۷-۱۲ ۱۸:۱۳:۲۷
حالا هی حرف مفت می زنند.
حاجیان کشته شدند و مسببش آل سعود است.بعد همکاری نکردند و به مجروحین رسیدگی نکردند و از معذرت خواهی و حس هم دردی هم اصلا" خبری نبود.گاه قضا و قدر را مقصر می دانند گاه روزگار را و حالا سپاه را.بیچاره حاجیان که متولی مراسم حجش اینانند.باید حج فعلا" کنسل شود. (3237402) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۷-۱۲ ۱۹:۴۴:۱۸
اگر فرضا (فرضي بس محال) هم چنين بود باز بي عرضگي و بي كفايتي و بابو گلابگي آل سعود ثابت مي شود كه اينقدر ادعاي پيشرفت و تمدن و همكاري نظامي با آمريكا و سيا را دارند اونوقت اينجوري قدرت تشخيص اين مسئله را نداشته اند و بدتر از آن اينكه قدرت جلوگيري را ندارند
اي خاك بر سر دروغگوي بي دينشان (3237589) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۱۲ ۲۰:۵۵:۱۳
بین ما و عربستان و نوچه هاش یعنی بحرین و امارات ، فقط جنگ حکم میکنه (3237745) (alef-3)
 
علی
۱۳۹۴-۰۷-۱۳ ۰۷:۵۵:۳۴
لعنت برآل سعود، آنقدر احمقند که نمیدانند چه می گویند!! صم بکم عمی فهم لا یرجعون. (3238328) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.