توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 459287
برای اولین بار
اندروید محبوب ترین سیستم عامل دنیا شد
بخش دانش و فناوری الف،16 فروردین96
با کاهش میزان استفاده از رایانه های رومیزی و افزایش استفاده از گوشی های هوشمند برای اولین بار محبوبیت ویندوز از اندروید کمتر شد و سیستم عامل گوگل محبوب ترین سیستم عامل دنیا شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۲
 خبرگزاری فارس، بررسی های موسسه استات کانتر نشان می دهد، در صورتی که مبنای محاسبه رایانه ها و گوشی ها و .. متصل به اینترنت باشد، سیستم عامل اندروید گوگل محبوب ترین سیستم عامل جهان است و این سیستم عامل از این نظر از ویندوز نیز پیشی گرفته است.

بر این اساس سهم اندروید در مارس 2017 به 37.93 درصد و سهم ویندوز به 37.91 درصد رسیده و می توان انتظار داشت در ماه های آینده اندروید فاصله خود با ویندوز را بیشتر از گذشته کند.

ادون کولن این تحول را نقطه عطفی در دنیای فناوری دانسته و معتقد است این امر نشانگر پایان عصری خاص است که از دهه 1980 آغاز شده بود. نکته جالب این است که اندروید تا 5 سال قبل تنها 2.4 درصد از بازار سیستم عامل ها را در اختیار داشت.

مهم ترین عامل این تحول استفاده گسترده از گوشی های هوشمند برای اتصال به اینترنت و کاهش استفاده از رایانه های رومیزی برای این کار به خصوص در آسیا و بخش هایی از قاره آفریقاست.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+اندروید+ سیستم عامل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.