توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 393587
گروه‌های حامی اسرائیل خطاب به کنگره: در مسیر توافق هسته‌ای مانع‌تراشی نکنید
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۳
دو گروه حامی رژیم صهیونیستی در کنار گروه‌های حامی توافق هسته‌ای ایران از کنگره آمریکا خواستند تا مانع از اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران و مانع تراشی در مسیر این توافق شوند.

به گزارش تسنیم به نقل از تایمز اسرائیل، دو گروه حامی رژیم صهیونیستی با امضاء نامه‌ای از کنگره آمریکا خواستند تا در مسیر توافق هسته‌ای با ایران مانع تراشی نکند.

در نامه‌ای که روز جمعه در اختیار رئیس کنگره و تمام اعضای مجلس نمایندگان و سنا قرار گرفت نسبت به هرگونه تمهیدات و اقدامات مخربی که به دنبال اعمال دوباره تحریم‌های پیش از برجام است، هشدار داده شده است.

در ابتدای این نامه اسم گروه شورای ملی ایرانیان حاضر در آمریکا به چشم می‌خورد. در میان دیگر امضا کنندگان این نامه همچنین دو گروه لیبرال یهودی "جی استریت" و "American for peace now" در میان امضا کنندگان این نامه دیده می‌شوند.

این نامه در واکنش به پیشنهاد جمهوریخواهان برای اعمال تحریم‌های بیشتر به قانون تحریم‌های ایران که در پایان سال جاری به اتمام می‌رسد، تهیه شد.

دموکراتهای کنگره به دنبال تمدید این قانون هستند تا به ایران هشدار دهند که آمریکا با دقت بر توافق هسته‌ای نظارت دارند، اما در عین حال با اعمال تحریم‌های جدیدتر مخالفند.

دولت اوباما با تمدید این قانون مخالفت نکرده اما در عین حال اعلام کرده که نیازی به اعمال دوباره آن نیست زیرا درصورت عدم پایبندی ایران به تعهدات خود این قانون به صورت اتوماتیک اجرایی می‌شوند.
 
کلمات کلیدی : نمایندگان کنگره+ توافق هسته ای
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.