توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493289
ادعای وزیر اماراتی علیه ایران
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۹
وزیر مشاور امارات در امور خارجه در یک کنفرانس مطبوعاتی مدعی شد که ایران تلاش می‌کند از رفتارهای ناشایسته قطر بیش‌ترین استفاده را ببرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از الاتحاد پرس، انور قرقاش، وزیر مشاور امارات در امور خارجه در یک کنفرانس مطبوعاتی در لندن مدعی شد که ایران در بحران به وجود آمده میان آنها و قطر مداخله می‌کند و تلاش می‌کند تا از رفتارها و اقدامات ناشایسته قطر بیش‌ترین استفاده را ببرد.

وی هم‌چنین مدعی شد: قطر از سال 1995 تا به امروز با هدف ایجاد بی‌ثباتی در مصر، عربستان و بحرین میلیون‌ها دلار هزینه کرده است و حمایت مالی زیادی از تروریست‌ها می‌کند. قرقاش خطاب به مسوولان غربی که قصد میانجیگری دارند، مدعی شد: شما دوگانگی در رفتار قطری‌ها را درک می‌کنید، قطر به وعده‌هایش عمل نکرد و ما به آن بی‌اعتماد هستیم و با نپذیرفتن مطالبات‌مان تمام میانجیگری‌ها را نابود کردند.

 بعد از انتشار اخباری منسوب به امیر قطر برخی از کشورهای عربی از جمله عربستان، مصر، امارات و بحرین کشور قطر را حامی تروریست خواندند و پس از قطع روابط دیپلماتیک با این کشور مرزهای هوایی، زمینی و دریایی خود را به روی آن بستند و قطر را تحریم کردند و برای برداشتن تحریم 13 شرط گذاشتند که قطری‌ها این شروط را نپذیرفتند و تنش میان آنها شدت گرفت.
 
کلمات کلیدی : انور قرقاش، امارات ، قطر، عزبستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.