نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 467332
ساده‌سازی ارایه خدمات در مراکز مخابراتی/ شرایط تغییر نام تلفن بدون حضور مالک اولیه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۴
نخستین مرحله اصلاح دستورالعمل اجرایی « آیین‌نامه تقاضا و اشتراک تلفن ثابت و خدمات مخابراتی» به منظور ساده سازی ارائه خدمات، برای یک دوره شش ماهه به تمامی مدیران مناطق در سراسر کشور ابلاغ شده است.

به گزارش ایسنا، دستورالعمل اجرایی «آیین‌نامه تقاضا و اشتراک تلفن ثابت و خدمات مخابراتی» با هدف جلب رضایت حداکثری مشتریان و رعایت مصوبات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، به منظور ساده‌سازی ارائه خدمات به مشترکان و تکریم ارباب رجوع، تدوین شده است.

در این دستورالعمل نحوه ثبت نام، تغییر نام و تغییر مکان تلفن ثابت، شرایط قطع و تخلیه تلفن‌های مشترکین بدهکار، ثبت نام و درخواست اینترنت پرسرعت، خدمات و محصولات جدید مخابراتی و سایر موارد مورد توجه قرار گرفته است.

به عنوان نمونه برای تغییر نام تلفن ثابت نیازی به حضور مالک در مراکز مخابراتی نیست و تمامی مراکز موظفند با دریافت مدارک قانونی از قبیل وکالت نامه و هر سند قانونی که به خریدار اجازه انتقال خط تلفن را داده باشد، نسبت به درخواست مذکور اقدام کنند.

بنا بر اعلام اصل و کپی کارت ملی خریدار و اصل و کپی هر سند قانونی که به نحوی صاحب یا مالک تلفن، اقرار به فروش خط تلفن خود همراه با مکان نصب تلفن یا به صورت جداگانه کرده باشد، برای انتقال تلفن به نام مالک جدید کفایت می کند.

در صورت عدم وجود مدارک فوق الذکر فقط با ارایه سند مکان مورد نظر (جایی که تلفن ثابت نصب است) تغییر نام انجام می شود، اما از خریدار تعهد گرفته شود که چنانچه مالک تلفن درخواست خط تلفن به نام خود را داشته باشد، خط تلفن به ایشان بازگردانده شود.

همچنین درخصوص تغییر نام تلفن‌های مالکان حقوقی هم اصل و یا کپی روزنامه رسمی یا آگهی آخرین تغییرات یا ارایه گواهی اداره ثبت شرکتها و معرفی نامه برای اشخاص حقوقی در سربرگ شرکت با مهر شرکت مدارک مورد نیاز نقل و انتقال این دسته از مشترکان است.

چنانچه مالک یا نماینده قانونی او و خریدار در دفاتر امور مشترکین یا دفاتر خدمات مشترکین حضور پیدا کنند، انتقال خط تلفن فقط با اخذ کپی کارت ملی خریدار انجام می شود.

ثبت نام تلفن ثابت فقط با کارت ملی

متقاضیان تلفن ثابت با تکمیل فرم ثبت نام و ارائه کارت ملی می توانند صاحب تلفن شوند و متقاضیان حقوقی نیز کافی است یکی از مدارک ثبت شرکت را برای ثبت نام به همراه داشته باشند.

اشخاص حقوقی دولتی و موسسات عام المنفعه نیز برای ثبت نام تلفن باید تقاضای کتبی و معرفی نماینده با مهر و امضای یکی از مقامات اجرایی (مدیر عامل، مدیر، معاون مدیر یا مدیر کل و سمت‌های قانونی و حقوقی)، اصل و کپی کارت ملی نماینده معرفی شده و تکمیل فرم ثبت نام را ارایه کنند.

تغییرمکان تلفن ثابت با احراز هویت

همچنین در زمینه تغییرمکان تلفن، مشترکین باید درخواست خود را به همراه ارایه اصل وکپی کارت ملی و تکمیل فرم درخواست بررسی امکانات ارایه کنند تا تغییر مکان تلفن ثابت صورت گیرد.

تخلیه تلفن های مشترکین بدهکار با رضایت مشترک

اما شرایط قطع و تخلیه تلفن‌های مشترکین بدهکار چگونه است؟ مخابرات اعلام کرده که برنامه در شرکت مخابرات ایران حفظ و تکریم مشتریان است و بنا ندارد تلفنی را تخلیه کند، بر همین اساس تلاش بر این است تا قبل از هرگونه اقدامی با مشترک ارتباط برقرار شود و بعد از تایید یا اقرار به رضایت از تخلیه، این کار صورت گیرد.

در زمینه قطع یک یا دو طرفه تلفن‌های بدهکار بر اساس مصوبه سازمان تنظیم عمل می شود، اما به مخابراتی‌ها در سراسر کشور اعلام شده با اطلاع رسانی از مشترکان بخواهند نسبت به پرداخت قبوض در زمان مقرر اقدام کنند.

ثبت نام اینترنت پرسرعت مثل تلفن

اما برای ثبت نام و درخواست اینترنت پرسرعت، اشخاص حقیقی، اصل و کپی کارت ملی، تکمیل فرم ثبت نام ضروری است؛ چنانچه متقاضی مالک تلفن نباشد، حتی الامکان سرویس پیش پرداخت دایر شود، در غیر اینصورت ارائه اجاره نامه که نام مالک و مستاجر و شماره تلفن در آن ذکر شده باشد، یا هر مدرک دیگری که اجازه بهره برداری از تلفن به مستاجر داده شده باشد قابل قبول است.

اشخاص حقوقی خصوصی نیز برای ثبت نام ودرخواست اینترنت پرسرعت باید اصل و کپی آگهی مندرج در روزنامه رسمی یا آگهی آخرین تغییرات یا ارایه گواهی اداره ثبت شرکتها، اصل و کپی کارت ملی نماینده معرفی شده شرکت، تکمیل فرم ثبت نام را ارایه دهن.

اشخاص حقوقی دولتی و موسسات عام المنفعه، همچنین در این زمینه باید تقاضای سازمان مربوطه را با امضاءرسمی (مدیر، مدیرعامل، معاون و...، ) به همراه معرفی نماینده و تکمیل فرم ثبت نام را ارسال کنند.

ثبت نام و درخواست سایر خدمات و محصولات مخابراتی

درباره ثبت نام و درخواست سایرخدمات و محصولات برای مشترکین هم به این صورت است که با ارایه سایر سرویس های مخابراتی به مشترکینی که دارای پرونده در مراکز مخابراتی هستند صرفا با تکمیل فرم ثبت نام انجام خواهد شد.

پاسخگویی سریع در اولین مراجعه به مشترکین

بنا بر تاکید مسوولان، مشترکینی که برای دریافت سرویس و خدمات مراجعه می کنند، باید پاسخگویی سریع صورت گیرد و در اولین مراجعه باید امکان یا عدم امکان واگذاری سرویس اعلام شود؛ در غیر این صورت با مراجعه به سایت مرکز تماس و یا پیامک اطلاع رسانی صورت گیرد.

تغییر مکان و ثبت نام به طور برابر در اولویت دایری تلفن ثابت و اینترنت پر سرعت قرار دارد، در ثبت نام های تلفنی، الکترونیکی و فروش ویژه (غیر حضوری) با هدف عدم نیاز به مراجعه حضوری مشتری، احراز هویت و اخذ مدرک در محل مشترک و توسط نماینده شرکت مخابرات ایران / منطقه صورت خواهد گرفت.

فروش محصولات و خدمات پیش پرداخت به مستاجرین و افراد غیر مالک به صورت حضوری و غیر حضوری بدون نیاز به دریافت مدارک مالک خط تلفن انجام می شود و به گفته مسوولان مخابراتی همه مردم باید با ساده ترین روش به امکانات مخابراتی دسترسی داشته باشند.

همچنین تمامی هزینه‌ها طبق تعرفه مصوب سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی محاسبه و دریافت می شود؛ هزینه های خدمات ارزش افزوده در اولین صورتحساب تلفن مشترک منظور می شود.

ارایه خدمات به صورت غیر حضوری در اولویت بوده و در ثبت نام های جدید نام کاربری و رمز عبور به مشتریان ارایه می شود و مدارک لازم باید با مراجعه به محل کار یا منزل مسکونی مشترک دریافت شود.

ارایه خدمات جدید به مشترکان بدهکار، با توجه به سوابق، عملکرد و... با نظر مدیران مناطق بلا مانع است و از سوی مخابرات به مدیران امور مشترکین، مناطق و مراکز اختیار داده شده که بر اساس شرایط برای ارایه خدمات تصمیم گیری کنند و در صورتی که مشترک خدمات تلفنی، متقاضی خدمات ارزش افزوده یا سایر خدمات مخابراتی بوده و برای سرویس پیشین مدارک خود را تحویل داده باشد جهت بر قراری سرویس های جدید تنها تکمیل فرم در خواست خدمات کفایت می کند.
 
کلمات کلیدی : تلفن ثابت + مراکز مخابراتی
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۰۸:۲۲:۱۷
من یک تلفنی را درخواست قطع خدمات دادم، هر ماه براش پیامک قبض صادر می شود!

من نفهمیدم قطع تلفن چه تفاوتی برای مشتری ایجاد می کند؟ (4302009) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۰۹:۰۶:۰۲
خيلى خدمات خوب شده سپاس (4302095) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۲۴:۱۴
امور مالی شرکت وارد کار نبوده . چراکه در چندین سال گذشته تا قرانی صاحب خط بدهکار بود همه چیزش را قطع میکرد اما اگر خط ثابت او برقرار بود لااقل مبلغ آبونمان ان را دریافت میکرد ولی نه تنها بلد نبود بلکه اب را به آسیاب ایرانسل و امثال ان هدایت کرد و حالا کاسه چه کنم دستش گرفته (4302443) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.