توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 396935
قائم مقام جامعه روحانیت: دولت باید امریکا را تنبیه کند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۱
حجت الاسلام تقوی با بیان اینکه دولت باید امریکا را با توجه به بدعهدیهایش تنبیه کند، گفت: ایران به تعهداتش در برجام عمل کرده است، باید پاسخ امریکا را قاطعانه بدهیم.

به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی عضو جامعه روحانیت مبارز عصر امروز(چهارشنبه، ۷ مهر) در مراسم ترحیم برادرزاده حجت‌الاسلام ناطق‌نوری که در مسجد جامع امیرالمؤمنین (ع) برگزار شد، در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سؤال که آیا ظریف، وزیر امورخارجه کشورمان از بدعهدیهای امریکا شکایت کرده است و با توجه به اینکه مدتی از اجرای برجام می‌گذرد، نباید اقدامی نسبت به بدعهدیهای امریکا انجام داد، گفت: دولت باید تصمیم بگیرد، در برجام این مسئله وجود دارد که اگر ایران به تعهداتش عمل کرد، آنها هم باید به تعهداتشان عمل کنند و اگر به این صورت نبود و امریکا به تعهداتش عمل نکرد، ما برجام را رها کرده و به روال گذشته ادامه می‌دهیم.

وی افزود: البته کمیته اختلافی وجود دارد که اگر طرفین خلافی انجام دادند، می‌توان به آنجا مراجعه و شکایت کرد و دولت باید پاسخ امریکا را قاطعانه دهد و این کشور را متنبه کند.

قائم‌مقام جامعه روحانیت مبارز در پاسخ به این سؤال که پاسخ قاطعانه به امریکا باید چگونه باشد، اظهار کرد: باید امریکا را تنبیه کرد و سخن ما نیز به دولت این است که امریکا را تنبیه کند.

حجت‌الاسلام تقوی خاطر نشان کرد: امریکا را با توجه به بدعهدیهایش در مسیر اجرای برجام باید تنبیه کرد.

وی با بیان اینکه دولت باید در قبال بدعهدیهای امریکا در برجام اقدام عملیاتی‌ای انجام دهد، تصریح کرد: در برجام این گنجانده شده که دو طرف باید به تعهداتشان عمل کنند، در غیر این‌ صورت ایران می‌تواند به وضعیت گذشته بازگردد.

قائم‌مقام جامعه روحانیت مبارز، خاطرنشان کرد: اکنون با وجود بدعهدیهای امریکا، دولت باید با این کشور اتمام حجت کند.
 
کلمات کلیدی : جامعه روحانیت، آمریکا، برجام، تنبیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.