توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 307473
جاستین ترودو سوگند یاد کرد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۰
جاستین ترودو به عنوان نخست وزیر لیبرال جدید کانادا سوگند یاد کرد و وزرای جدید کابینه وی نیز در جریان ادای سوگند قول دادند تا به اسکان ۲۵ هزار آواره سوری تا پایان سال جاری میلادی اقدام کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، جاستین ترودو، به عنوان نخست وزیر جدید کانادا همچنین قول داد که کابینه‌اش شفاف تر و بازتر از دولت استفان هارپر، نخست وزیر سابق عمل کند. کابینه دولت جدید کانادا نخستین نشست خود را روز چهارشنبه برگزار کرد و وزیر مهاجرت دولت جدید اوتاوا نیز اعلام کرد که دولت جدید همچنان به تعهداتش مبنی بر اسکان ۲۵ هزار آواره سوری در کانادا تا پیش از پایان سال جاری میلادی پایبند است.

وی در این باره گفت: من بر این باورم که دولت اوتاوا به دنبال اسکان این افراد و کمک به آنهاست و من برای انجام این کار به شدت تلاش می‌کنم. این در حالی است که دولت قبلی کانادا به اسکان آوارگان سوری بیشتر در کشور و با وجود تصاویر منتشر شده از غرق شدن یک پسربچه سه ساله در نزدیکی سواحل ترکیه بی اعتنایی کرده بود.

وزیر سرویس‌های عمومی کانادا نیز گفت: دولت جاستین ترودو به شعارهای کمپینی خود پیش از انتخاب همچنان پایبند خواهد ماند و نسل جدید جنگنده‌های F۳۵ را از شرکت آمریکایی لاکهید مارتین خریداری نمی‌کند. این جنگنده‌ها جزو برنامه پرهزینه تسهیلاتی وزارت دفاع آمریکا محسوب می‌شوند و قرار است به صورت گسترده با جنگنده‌های موجود در ارتش آمریکا و دیگر شرکای آمریکا جایگزین شوند.

کانادا پیشتر اعلام کرده بود که قصد دارد ۶۵ فروند از این جنگنده‌ها را خریداری کند اما دولت جدید اوتاوا اعلام کرده که به دنبال خریداری جنگنده‌های ارزان قیمت تر است.

جاستین ترودو ۴۳ ساله که پیشتر معلم مدرسه و یکی از اعضای پارلمان کانادا از ۲۰۰۸ محسوب می‌شود، ‌دومین نخست وزیر جوان تاریخ کانادا است. پدرش نیز بین سالهای ۱۹۶۸ تا ۱۹۸۴ نخست وزیر کانادا بود.

وی در جریان مراسم ایراد سوگند خود گفت: می‌دانم که پدرم فرد قابل اعتمادی بود که کانادا را منسجم کرد و کاری انجام داد که ما امروز می‌توانیم به راحتی زندگی کنیم.

بسیاری از وزرای کابینه نخست وزیر جدید کانادا میانگین سنی ۳۵ تا ۵۰ سال دارند و از جوان ترین کابینه‌هایی هستند که تا کنون در کانادا تشکیل شده‌ است.
 
کلمات کلیدی : جاستین ترودو ، کانادا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.