نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 458255
واکنش نخست وزیر کانادا به هتک حرمت قرآن
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۲
«جاستین ترودو»، نخست وزیر کانادا در واکنش به جسارت به ساحت قرآن کریم، تعصب ضد اسلام را محکوم کرد.

به گزارش ایکنا، گروهی در دانشگاه «انتاریو» کانادا در واکنش به تصمیم مدارس دولتی منطقه پیل این کشور مبنی بر اجازه اقامه نماز جمعه به دانش‌آموزان مسلمان، به ساحت قرآن کریم جسارت کرده‌اند. 

«جاستین ترودو»، نخست وزیر کانادا در واکنش به هتک حرمت قرآن در دانشگاه اونتاریو گفت: «باید با قاطعیت در مقابل تعصب بایستیم».

وی افزود: «دولت تلاش می کند تا به شهروندان کانادایی بفهماند که احترام به همسایگان راهی است که کشور کانادا اکنون نیاز دارد در مسیر آن حرکت کند».

جاستین ترودو در ادامه بر ضرورت احترام و کمک به دیگران تأکید کرد و گفت: «این مسئله در ترکیب ژنتیکی ما وجود دارد».

این حادثه در زمانی رخ داد که مجلس عوام کانادا نیز قانونی را تصویب کرد که به موجب آن «اسلام هراسی» و همه شکل های نژادپرستی و تبعیض مذهبی سازمان یافته در این کشور را محکوم و ممنوع اعلام کرد.

هیئت مدرسه ای منطقه پیل، منطقه ای آموزشی متشکل از 230 مدرسه در منطقه پیل در انتاریوی کانادا است که به حدود 155٬000 دانش آموز از کودکستان تا پایه 12 خدمات ارائه می دهد.
 
کلمات کلیدی : جاستین ترودو، کانادا
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۲:۰۸:۰۹
"بر ضرورت احترام و کمک به دیگران تأکید کرد و گفت: «این مسئله در ترکیب ژنتیکی ما وجود دارد»" البته این نظر همیشه ایشان است و استثنا و مصلحت ندارد! (4226834) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.