نظر منتشر شده
۱۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 283173
ظریف یعنی مدیریت منابع انسانی
بخش تعاملی الف - مجید ایرانشاهی
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۰
ظریف و نحوه مذاکره تیم دیپلماسی ایران یکی از موارد دقیق و در ست مدیریت منابع انسانی از مرحله انتخاب تا رو به پایان اهداف دانست.

در فرایند مدیریت نیرو در سازمان ها و جوامع انتخاب نیروی مناسب گام اول در پیشبرد اهداف است؛ اگر در این مرحله اشتباهی صورت پذیرد قطعا در سایر موارد نیروهای پایین تر مشکلات جدی تا سطح اجرایی را بوجود خواهند آورد.

به طور کلی داشتن دو فاکتور تخصص و تعهد در انتخاب اولیه مهمترین ملاک ها می باشند و وقتی فردی با این ویژگی ها راس یک سازمان قرار می گیرد قطعا نیروهای زیر را مجموعه آن نیز برهمین اساس برگزیده می شوند و به حرکت ادامه خواهند داد و نمونه واضح آن می شود تیم هسته ای ایران که هم از لحاظ علمی و هم از لحاظ انقلابی بودن و تعهد به نظام در آن تردیدی وجود ندارد. امیدواریم این تجربه کماکان در سایر نهاد های کشور ادامه پیدا کند.
کلمات کلیدی : مجید ایرانشاهی
 
۱۳۹۴-۰۴-۲۴ ۱۳:۴۰:۵۷
وقتی مدیر مالی یک دستگاهی فقط تحصیلات کارشناسی موسیقی دارد چه می گی؟ (3044218) (alef-13)
 
نقی
۱۳۹۴-۰۴-۲۴ ۱۵:۱۱:۱۱
يکی وعده های آقای روحانی در زمان رقابت های انتخاباتی باز کردن قفل هسته ای بود. به هر حال در دولت قبلی به دلايل زيادی که يادآوری آن در اين نوشتار نمی گنجد مذاکرات هسته ای به بن بست خورده بود و به تبع آن دامنه تحريم ها هر روز بيش تر و بيش تر می شد. تحريم های کمرشکنی که اثرات آن بيش از هر کسی بر گرده ملت سنگينی می کرد. پس از روی کار آمدن دولت تدبير و اميد، يکی از انتخاب های دقیق، با ارزش و خوب آقای روحانی انتخاب آقای ظریف به عنوان وزیر خارجه و مهم تر از آن انتخاب ایشان به عنوان مهتر گروه هسته ای (سرتيم) بود. آقای ظریف هم از همان روز اول انتخاب و گرفتن رای اعتماد از نمایندگان محترم مجلس بر اين حسن انتخاب صحه گذاشت و با تلاش هی شبانه روزی مذاکرات هسته ای را از حالت کرخت پيشين به مرحله اميدوار کننده کنونی رساند.

خدمتی که ایشان به کشور و انقلاب کرده کم از تلاش یک فرمانده جنگی نیست. تلاش ایشان برای به سرانجام رساندن مذاکرات هسته ای فقط در حل موضوع هسته ای خلاصه نمی شود. ایشان با تلاش خود به جهانیان نشان داد که بر خلاف گفته ها و نوشته های رسانه های خارجی، ایرانیان مردمانی نجیب و صلح طلب هستند. ایشان به جهانیان فهماند که ایرانیان نه جنگ طلب هستند و نه تروریست. بلکه مردمانی هستند که می خواهند در کنار سایر ملت ها پیشرفت کنند و در این راه از هیچ تلاشی فرو گذار نمی کنند. ایشان به دنیا فهماند که می توانند به ایرانیان اعتماد کنند.

بنا بر اين شایسته است این سرباز کشور و انقلاب را ارج نهيم و بزرگ بداریم. ظریف نه متعلق به جریانی خاص که متعلق به همه آحاد این جامعه است. کسانی که ظریف را با نادیده گرفتن تلاش هایش محکوم و متهم می کنند نه به ظریف که به همه مردم ایران ظلم می کنند. ظریف را ارج بنهیم که ایشان شایسته ارج نهادن است. (3044580) (alef-13)
 
هاشمیان
۱۳۹۴-۰۶-۲۹ ۱۰:۱۶:۴۶
باسلام، دکتر ظریف حقا قهرمان دیپلماسی ایران و تاریخ می‌باشد. او الگوی شایسته‌ای برای همه دست‌اندرکان و مدیران مملکت برای احقاق حق از دست رفته و سربلندی ملت ایران خواهد بود. (3199622) (alef-13)
 
نقی
۱۳۹۴-۰۴-۲۴ ۱۵:۱۲:۱۲
آقای ظریف و تيم اش تلاش کردند و جنگيدند و با زبان منطق که برگرفته از فرهنگ غنی ایرانی اسلامی است به جهانیان فهماندند که ایرانیان دنبال بمب اتمی نیستند. ظریف و تیم اش به جهانیان فهماندند که ملت و دولت ایران صلح طلب و به دنبال تعامل و همکاری با جهان هستند. ظریف و تیم اش خوب بودند و خوب نشان دادند. ظریف اصفهانی اهل منطق و اهل هنر بود. هنر گفتمان. پس باید گفت جهان پسندید هنر نصف جهان را.

موفقیت تیم هسته ای موفقیت همه مردم ایران است. این موفقیت نوش جان همه مردم. مردمی که صبور بودند. مردمی که انتخاب خوبی داشتند. انتخابی که قول داد و به قول اش عمل کرد.

تبریک به همه مردم و تبریک به دولت تدبیر و امید و تبریک به مقام معظم رهبری که در این دو سال از دولت و تیم هسته ای حمایت کرد. (3044584) (alef-13)
 
ابراهیم اسلامی
۱۳۹۴-۰۴-۲۴ ۱۵:۴۲:۴۵
بسیار صحیح است مثال صحیحی است باید باید این را در راس تمام وزارتخانه ها ببنیم و حتی سازمانها و اداره جات وقتی اینگونه شود مطمئنا امورات داخلی جور دیگری پیش میرود (3044688) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۴-۲۵ ۰۰:۲۶:۰۲
کاملا صحیح است اگر مدیر بک مجموعه فردی مدبر ،دانا و باتجربه باشد زیر مجموعه وی نیز چنین خواهند بود .ضمن احترام به تیمهای مذاکره کننده قبلی کافی است سوابق علمی وتخصصی و تجربه تیم ظریف را با قبلیها مقایسه کنید آنگاه متوجه میشوید که تفاوت از کجا تا به کجاست (3046119) (alef-3)
 
دکتر اباذری
۱۳۹۴-۰۴-۲۵ ۰۷:۵۳:۰۵
لازمه مدیریت و تربیت نیروی انسانی ، استفاده از نیروها ی خودساخته، لایق و برآمده از متن همان سازمان است که متاسفانه این امر در کشور ما رخ نمی دهد. یعنی عموما مدیران سطح بالا در سازمانها به صورت انتصابی و از سایر جاها و بر حسب انتخابات و روابط انتخاب میشوند. این امر ضمن نخبه کشی، انگیزه نیروی انسانی سازمان را بر باد میدهد. مثلا در وزارت خانه ای که اینجانب کار می کنم، در بیست سال اخیر هیچ وزیر و معاون وزیری از بدنه آن انتخاب نشده است و همگی انتصابی بوده اند (3046580) (alef-13)
 
مداح
۱۳۹۴-۰۴-۲۵ ۱۰:۲۵:۰۱
بانظراقاى ايرانشاهى كاملا موافقم، بسيارى از مشكلات كشور طى ساليان گذشته ناشى از عدم رعايت اين موضوع ميباشد (3046925) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۲۵ ۱۲:۰۵:۰۳
ظریف یعنی متخصص متعهد و باتقوا نه باتقواي غیر متخصص، مثل بعضیها که بدون خونه تخصصی فقط به خاطر پست و شهرت دوست داشتن مذاکره کننده ارشد بشن و سالها این مردم رو تا لبه پرتگاه بند هفت منشور سازمان ملل هم پیش بردند! چون میخواستن بگن ما باتقواييم!!!??? (3047233) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۲۶ ۱۱:۴۲:۲۱
اگر بخشیده همه چی هنره مذاکره کنندگان قاجار که خاک کشور رو بخشیدن هم مثل ظریف شایسته تقدیر بودن (3049959) (alef-3)
 
علي يزداني
۱۳۹۴-۰۴-۲۶ ۱۴:۵۹:۰۵
ظريف يعني متخصص متعهد، امانت دار،عاشق دين و مليت، توانمند متواضع، سياستمدار خندان، كاردان كاردان ساز، مديري كه در رابطه با هدف، هارمونيك فكر وعمل مي كند، دررابطه با هدف از همه ظرفيت ها استفاده مي كند، تا به هدف نرسد خواب و خوراك برايش معناي چنداني ندارد، دانائي كه هدف طرف مقابلش را از خود او بيشتر متوجه شده است. ايثارگري كه در زندگي خود به عافيت طلبي فكر نكرده است، در سلامت نفس كم نظير. متقي و قابل اتكا، در مردمداري كم نظير، عمل كننده در محور قانون، متعصب نسبت به نام و اعتلاي ايران و ايراني، شجاعت مبتني بر دانائي و توانائي، محاط بر حقوق بين الملل، داراي روحيه اي شاد بر اساس اخلاق انساني كه مدام آن را با ديگران به شراكت مي گذارد، برنامه ريزي استاندارد براي اجراي برنامه، مديري كه درپست خود بر همه امور اشراف دارد. (3050338) (alef-13)
 
احمد اکبری
۱۳۹۴-۰۴-۲۶ ۱۵:۳۹:۴۱
سلام. امیدوارم این رفتار مدیریتی جناب آقای ظریف در خصوص مدیریت منابع انسانی شامل آموزش و پرورش هم بشود. از وزیر و شورای آموزش و پرورش گرفته تا مدیر یک منطقه. (3050434) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۱۱:۴۰:۱۴
و نیز شامل تمامی ارگان های کشور. (3058542) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.