توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496573
شبکه الجزیره: تهدید تعطیلی دفتر قدس بخشی از توطئه کشورهای محاصره کننده قطر است
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۴
شبکه الجزیره در واکنش به تهدید نخست وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر تعطیلی دفتر این شبکه در قدس اشغالی، این تهدید را بخشی از توطئه کشورهای محاصره کننده قطر دانست.

به گزارش ایسنا، شبکه خبری الجزیره در واکنش به اظهارات اخیر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در صفحه شخصی‌اش در فیس‌بوک که الجزیره را تهدید به تعطیلی دفترش در شهر قدس کرده و این شبکه را متهم به "تحریک برای خشونت" در جریان پوشش تحولات مسجد الاقصی کرده بود، در سایت رسمی خود اعلام کرد، به نظر می‌رسد این اتهامات بر خلاف قانون وبی‌حساب و کتاب و اظهارات خصمانه، بخشی از توطئه‌ای باشد که در حال حاضر علیه شبکه الجزیره به راه افتاده و کار به درخواست کشورهای تحریم‌کننده قطر برای تعطیلی کامل آن رسیده است.

شبکه الجزیره در ادامه اعلام کرد، ما این مساله را دنبال می‌کنیم و اقدامات قانونی و قضایی مناسب را در پیش می‌گیریم، شبکه الجزیره به پوشش تحولات در اراضی اشغالی فلسطین و دیگر حوادث با روحیه "حرفه‌ای و واقعگرای" خود و طبق اصول کار مطبوعاتی که از سوی هیات‌های بین‌المللی ویژه تعیین شده‌اند، ادامه خواهد داد.

بنیامین نتانیاهو به تازگی با متهم کردن شبکه خبری الجزیره به ترویج خشونت و اغتشاش در بیت‌المقدس، گفت است برای تعطیلی دفتر این رسانه در اسرائیل وارد عمل می‌شود.

این اظهارات نتانیاهو علیه الجزیره پس از نشست وی در ماه گذشته میلادی با مسئولان برجسته دستگاه‌های امنیتی، اطلاعاتی و مراکز مربوطه برای بررسی امکان تعطیلی دفتر این شبکه در قدس و نیز پس از انتقادات مشابه آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از الجزیره و اتهام این شبکه به حمایت از نازی‌ها بیان شدند.
 
کلمات کلیدی : قطر + شبکه الجزیره + امارات + اعراب + عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.