توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 477525
وزیر خارجه قطر در پاسخ به امارات و عربستان به جمله‌ای از امام علی (ع) استناد کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۲
وزیر خارجه قطر امروز (سه‌شنبه) به هجمه‌ای که اخیرا روزنامه‌های سعودی و اماراتی علیه کشورش در پی بحران اخیرا بین دوحه و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس به راه انداختند با استناد به جمله‌ای از امام علی (ع) پاسخ داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، محمد بن عبدالرحمان، وزیر خارجه قطر در صفحه شخصی خود در توییتر در واکنش به مواضع اخیر رسانه‌های سعودی و اماراتی علیه کشورش جمله‌ای از امام علی (ع) نوشت که فرموده‌اند "هر زخمی دوایی دارد ... جز اخلاق بد که درمانی ندارد."

دعوا میان قطر و برخی اعضای شورای همکاری خلیج فارس به ویژه عربستان و امارات پس از آن بالا گرفت که خبرگزاری رسمی این کشور نقل قول‌هایی از امیر قطر منتشر کرد که در آن از نقش ایران در ثبات منطقه تجلیل کرده و حزب الله لبنان را به عنوان یک جریان مقاومت ستوده بود. گرچه این خبر خیلی زود از سایت خبرگزاری قطر حذف و مسئولان خبرگزاری اعلام کردند که سایت‌شان هک شده است اما مسئولان رسمی قطر نه تنها آنگونه که عربستان و امارات انتظار داشتند در تکذیب این خبر برنیامدند بلکه تماس تلفنی امیر قطر با رئیس جمهور ایران در بحبوحه این ماجرا بر شدت اختلافات افزود.

این تنش خیلی زود به مسدود شدن سایت‌های خبری رسمی قطر در امارات و عربستان انجامید و رسانه‌های این دو کشور با انتشار اسناد و فایل‌های صوتی محرمانه، تبلیغات مخرب گسترده‌ای را علیه قطر و خاندان حاکم این کشور به راه انداخته‌اند.

روزنامه‌های قطری نیز صبح امروز به انتقاد از کشورهای امارات و عربستان به دلیل حمله‌شان به تمیم بن حمد، امیر قطر پرداختند و نوشتند، عربستان و امارات شیوه‌های قبیله‌ای را دنبال می‌کنند که هیچ دولتی این کار را نمی‌کند.

عبدالعزیز الخاطر در روزنامه الوطن قطر نوشت:‌ هجمه روزنامه‌های سعودی و اماراتی علیه قطر منطقه را در وضعیت سیاسی بیش از ۵۰ سال پیش و حدود یک قرن پیش قرار می‌دهد که دولتی به شکل امروزی وجود نداشت.

ناهد القحطانی در روزنامه "الرایة" قطر نوشت: کسانی که اصرار دارند حرف‌هایی را به امیر قطر نسبت دهند می‌خواهند وحدت کشورهای شورای همکاری خلیج (فارس) را از بین ببرند.
 
کلمات کلیدی : قطر + شبکه الجزیره + امارات + اعراب + عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.