نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 286288
آغاز توزیع رایگان اینترنت بالنی گوگل
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۴
گوگل با استفاده از پروژه جدیدی با نام«لون» اینترنت رایگان و پرسرعتی را در اختیار شهروندان سریلانکا قرار داد.

به گزارش مهر، در اواسط سال ۲۰۱۱ میلادی، پروژه ای با نام Loon در گوگل آغاز شد تا استفاده از اینترنت رایگان را برای ساکنان جهانی زمین رقم بزند. در پروژه Loon از بالن هایی استفاده می شود که قابلیت معلق ماندن در هوا را دارند اما به دنبال همکاری جدیدی که بین گوگل و آژانس فضایی فرانسه صورت گرفت، نسل جدیدی از بالن ها طراحی شدند که اجازه استفاده از اینترنت حتی در دورترین نقاط زمین را نیز فراهم می کنند.

فراهم کردن چنین شرایطی و استفاده از اینترنت پرسرعت و رایگان در نقاط دور از دسترس بسیار هیجان انگیز و قابل توجه است. اکنون مرحله اول اجرای پروژه Loon در سریلانکا اجرا شده تا مردم محروم این کشور بتوانند از اینترنت پرسرعت گوگل استفاده کنند. بنا به گزارشات منتشر شده، پوشش دهی اینترنت با موفقیت انجام شده و کاربران در هر اینچ از خاک این کشور قادر به استفاده از اینترنت پرسرعت هستند.

این بالن در حدود ۲۰ کیلومتر بالاتر از سطح زمین بوده و به تجهیزاتی مانند پنل های خورشیدی و جعبه قطعات الکترونیکی مجهز شده است. سریلانکا، اولین کشوری است که از طریق بالن گوگل می تواند از اینترنت رایگان و پر سرعت استفاده کند.
 
کلمات کلیدی : اینترنت رایگان
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۵-۱۰ ۱۱:۰۰:۳۶
طرح بینظیریه. امیدواریم ایران رو هم شامل بشه که این آی اس پی ها واقعا قیمتهای نادعادلانه برای سرویسهای اینترنتی گذاشتند.
فقط در شرایط بد آب و هوایی مثل طوفان و تگرگ و گردباد شدید و ... وضعیت این بالنها چگونه خواهد شد؟ (3084358) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۱ ۰۱:۰۳:۲۰
دوست عزيز در آن ارتفاع خبرى از پديدهاى هواشناسي نيست (3086621) (alef-11)
 
مجید
۱۳۹۴-۱۰-۰۲ ۰۱:۵۳:۵۴
دقت ف مایین 20 کیلومتر بالاتر از جو ینی تگرگ و بارون و زلزله و ....... نداره (3408408) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۰ ۱۱:۵۸:۰۲
چی میشه ما هم بتونیم از این سرویس استفاده کنیم؟؟ (3084532) (alef-3)
 
عباس
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۱:۵۸:۲۵
با این اینترنت دیگه فیلتر شکن معنی نداره (3288021) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.