توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507958
معمای قتل پسربچه در گندم زارهای «قلعه نو»
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۲
حکم پرونده قتل پر ابهام پسرک دبستانی که جسدش در گندمزارهای محله «قلعه نو» در جنوب تهران پیدا شده بود، پس از چندین بار بررسی و تأیید سلامت روانی متهم، از سوی دیوان عالی نقض شد و رسیدگی به این ماجرا در دستورکار قضات شعبه دوم دادگاه کیفری تهران قرار گرفت.

به گزارش«ایران»، 3 خرداد 93، هادی- 7 ساله- در بازگشت از مدرسه به شکلی مرموز ناپدید شد و 8 روز بعد بقایایی از جسد این کودک که توسط حیوانات وحشی دریده شده بود، در گندمزارهای محله قلعه نو شهرری پیدا شد. ازسوی دیگر با گزارش مفقود شدن این کودک و آغاز تحقیقات میدانی، اهالی محل مدعی شدند آخرین بار او را ترک دوچرخه جوانی به نام امیر دیده بودند. بنابراین پسرجوان مظنون که به گواه هم محلی‌ها و خانواده‌اش اختلال‌های روانی داشت برای بازجویی احضار شد و توسط پدرش به کلانتری انتقال یافت. بعد هم با دستور شعبه 103 دادگاه عمومی جزایی امیر بازداشت شد اما در همه بازجویی‌ها قتل را رد کرد و تنها به وارد کردن ضربه‌ای به سر این کودک به خاطر فحاشی اقرار کرد و محل درگیری را نیز نشان داد.

به این ترتیب جسد متلاشی شده این کودک پس از 8 روز کشف شد. در ادامه کارآگاهان دریافتند امیر عقب مانده ذهنی است و تحت درمان دائمی است. علت دوستی او با کودک 7 ساله هم همین بود. پس از تکمیل تحقیقات، این پرونده پیش روی 5 قاضی شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران قرار گرفت و قضات پس از بررسی‌ها دستور تحقیقات مجدد را صادر کردند. متهم پرونده که یک بار با رأی قضات از قصاص گریخته و به پرداخت دیه محکوم شده بود، پس از تأیید سلامت روانی‌اش ونقض حکمش، صبح دیروز در شعبه دوم دادگاه کیفری به ریاست قاضی محسن زالی و ابراهیم اسلامی –مستشار دادگاه- بار دیگر محاکمه شد.

در ابتدای جلسه خانواده مقتول تقاضای قصاص کردند. بعد هم متهم با حضور در جایگاه اتهام قتل و تعرض را رد کرد. سپس مادر متهم و وکیل او در برابر قضات ایستادند و شرح حالی از بیماری روانی متهم با استناد به مدارک پزشکی دادند. وکیل متهم نیز در دفاعیاتش گفت: متأسفانه چندی قبل از این حادثه هم یک کودک دیگر را ربودند و او را کشتند. شاید این قتل نیز به همان گروه مربوط باشد چراکه موکل من در اعتراف‌هایش گفته که مقتول را زنده ترک کرده است.»

بعد از اظهارات وکیل متهم، امیر بار دیگر در جایگاه حاضر شد و قتل پسربچه را انکار کرد. در پایان جلسه قضات برای تصمیم‌گیری در‌این‌باره وارد شور شدند.
 
کلمات کلیدی : قتل، قاتل، سلامت روانی، متهم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.