نظر منتشر شده
۴۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 398004
گزارش دیوان محاسبات از حقوق های نجومی:
وزارت نفت، بهداشت وصنعت در صدر متخلفان نجومی/ حکم اخراج مدیران/ حدود ۴۰۰ مدیر حقوق نامتعارف می‌گیرند
بخش خبری الف،‌ ۱۱ مهر ۹۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۵
پس از انتشار فیش های نجومی صحبت ها و موضع گیری های مختلف و متفاوت در مورد تعداد افراد دریافت کننده، میزان مبلغ دریافتی و نحوه رسیدگی و برخورد با آنان صورت گرفت. در راستای رسیدگی به این پرونده ی فیش های حقوقیِ نجومی؛ امروز گزارشی توسط عادل آذر رئیس دیوان محاسبات به مجلس ارائه شد.

به گزارش الف به نقل از خبرگزاری ها، وی در نشست علنی امروز (یکشنبه ۱۱ مهرماه) مجلس شورای اسلامی، در قرائت گزارش دیوان محاسبات در خصوص حقوق و پاداشهای نجومی گفت: همان طور که استحضار دارید در ابتدای سال جاری به دنبال انتشار اخباری در خصوص میزان حقوق، مزایا و وام پرداختی به برخی مدیران که موجب رنجش مقام معظم رهبری و مردم فهیم کشور شد دیوان محاسبات کشور طبق اصل ۵۵ قانون اساسی به عنوان بازوی نظارتی مجلس شورای اسلامی در اجرای تأکیدات رئیس مجلس و مأموریت محوله کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی با رعایت اصول و موازین حرفه‌ای در لبیک مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران اقدام به رسیدگی و بررسی این موضوع کرد.

رئیس دیوان محاسبات افزود: دیوان محاسبات کشور برای تهیه این گزارش در مدت ۴ ماه تلاش شبانه‌روزی با مطالعه و بازبینی بیش از هزار جلد گزارش‌های حسابرسی و پرونده‌های قضایی سال‌های قبل و برگزاری جلسات متعدد در سطوح عالی با دستگاه‌های نظارتی وابسته به قوای سه‌گانه مرکز پ‍ژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و نیز جلسات حسابرسی با وزارت اطلاعات ، ستاد کل نیروهای مسلح به منظور بررسی نظام پرداخت‌ها و اسناد مربوطه همچنین با تغییر اولویت‌های حسابرسی سال‌های ۹۵ و تمرکز بر رسیدگی حقوق و مزایا پاداش و وام در قلمرو این گزارش و با الزام و استقرار کارشناسان و حسابرسان دیوان محاسبات در دستگاه‌های تحت رسیدگی اقدام به بررسی اسناد و مدارک مورد اشاره و راستی آزمایی آن نمود.

وی تأکید کرد: اینک چکیده این گزارش در ۴ بخش تقدیم نمایندگان مجلس می‌شود.

این گزارش بر اساس بررسی پرداخت‌های حقوق و مزایای مستمر، غیرمستمر و سایر پرداخت‌ها از سال ۸۸ تا ۹۴به روسای سه قوه و سایر مقامات و مدیران وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و موسسات دولتی از جمله نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات، مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مجلس، قوه قضاییه و قضات ، اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و هیأت مدیره شرکت‌های دولتی مندرج در قانون بودجه کل کشور و همچنین موسسات و نهادهایی که زیر نظر مقام معظم رهبری اداره می‌شوند تهیه و تنظیم گردیده است.

رئیس دیوان محاسبات ادامه داد: نظر به اینکه سقف خالص پرداختی ماهانه حقوق و مزایای مستمر، غیرمستمر و کمک‌های رفاهی به مقامات ارشد سیاسی موضوع بندهای الف، ب و ج ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری شامل روسای سه قوه، معاون اول رئیس جمهور، نواب رئیس مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای نگهبان، وزار، نمایندگان مجلس و معاونین رئیس جمهور مقامات هم تراز حداکثر یکصد میلیون ریال و سایر مقامات و کارکنان مشمول و غیرمشمول این قانون حداکثر سه برابر سقف موضوع ماده ۷۶ قانون مدیریت کشوری در مصوبه مورخ ۱۱/۵/۱۳۹۵ شورای حقوق و دستمزد تعیین شده می‌باشد لذا سقف ۲۰۰ میلیون ریال مبنای تهیه این گزارش قرار گرفته است. شایان ذکر است به موجب مفاد ماده ۷۶ قانون مدیریت خدمات کشوری سقف حقوق و مزایای مستمر کارکنان دولت حداکثر ۷ برابر حداقل حقوق و مزایا تعیین شده است.

عادل آذر تصریح کرد: طبق ماده ۷۴ قانون مدیریت خدمات کشوری تعیین سایر مزایای غیرمسترم نظیر کمک‌های رفاهی غیرمستقیم و مستقیم، پاداش و نظایر آن پس از تصویب مراجع ذیصلاح از وظایف شورای حقوق و دستمزد می‌باشد.

رئیس دیوان محاسبات تأکید کرد: از حدود ۹۳ هزار و ۴۶۰ نفر مقامات و مدیران کشور در سال ۹۴ که تعداد ۱۳ هزار و ۸۷۳ نفر از آنها از جمله مقامات و رده‌های بالای مدیریتی بودند صرفا تعداد ۳۹۷ نفر یعنی معادل ۰.۴ درصد دارای دریافتی ماهانه بیش از ۲۰۰ میلیون ریال بودند. همچنین در بازه زمانی مورد رسیدگی بیشترین میانگین ماهانه پرداختی در حوزه بانک‌ها و بیمه‌ها مبلغ ۶۲۲ میلیون و ۳۳۳ هزار ریال مربوط به بانک صادرات ایران بوده است که در وجه مدیرعامل بانک صادرات قرار گرفته است. همچنین در سایر دستگاه‌های دولتی بالاترین آن مربوط به رئیس صندوق توسعه ملی که به مبلغ ۵۵۳ میلیون و ۳۱۱ هزار ریال در وجه رئیس وقت هیأت عامل صندوق توسعه ملی بوده است.

وی افزود: بیشترین پرداخت‌های مازاد بر ۲۰۰ میلیون ریال مربوط به دستگاه‌های خارج از شمول قانون مدیریت خدمات کشوری از قبیل شرکت‌های تابعه و وابسته به وزارت نفت، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بانک مرکزی ایران، بانک‌ها و بیمه‌ها می‌باشد.

رئیس دیوان محاسبات گفت: بر اساس رسیدگی‌های به عمل آمده در خصوص پرداخت‌های مربوط به پاداش دستگاه‌ها بالاترین پاداش پرداختی از سال ۹۱ تا ۹۴ از محل ماده ۲۱۷ قانون مالیات‌های مستقیم و تبصره یک ماده ۳۹ قانون ارزش افزوده به شرح زیر می‌باشد. در سال ۹۱ مبلغ یک میلیارد و ۲۱۳ میلیون و ۳۵۹ هزار ریال در وجه یکی از معاونین وقت وزارت امور اقتصاد و دارایی قرار گرفته است. همچنین مبلغ یک میلیارد و ۲۰ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال در وجه مدیر کل وقت دفتر وزارتی امور اقتصاد و دارایی قرار گرفته است.

وی تأکید کرد: مبلغ ۸۶۵ میلیون و ۲۱۶ هزار و ۴۲ ریال در وجه یکی از معاونین وقت سازمان امور مالیاتی کشور قرار گرفته است. از سوی دیگر در سال ۹۲ مبلغ یک میلیارد و ۷۲۲ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال در وجه یکی از معاونین وقت وزیر امور اقتصاد و دارایی بوده است. همچنین مبلغ یک میلیارد و ۶۴۷ میلیون و ۹۱۳ هزار و ۳۲۸ ریال در وجه یکی از معاونین سازمان امور مالیاتی قرار گرفته است. گفتنی است مبلغ یک میلیارد و ۴۱۷ میلیون و ۶۵۰ هزار ریال در وجه مدیرکل وقت دفتر نظارتی امور اقتصادو دارایی قرار گرفته است.

به گزارش تسنیم، پس از ارائه گزارش رئیس دیوان محاسبات درباره حقوق‌های نامتعارف طی سخنانی اظهار داشت:‌ از رئیس و کارکنان دیوان محاسبات به خاطر ارائه این گزارش که با دقت، وسواس و امانت آن را تهیه کردند و برای بخش‌های مختلف مدیریتی کشور هم لازم بود، تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: دیوان محاسبات در این گزارش حقوق‌های مدیران نهادهای مختلف کشور، نیروهای مسلح و نهادهای زیر نظر مقام معظم رهبری را هم مورد بررسی قرار داد و به نتیجه رسید و گزارش آن را تقدیم کرد؛ این گزارش در سه بخش حقوق‌های نامتعارف،‌ پاداش‌های نامتعارف و وام‌های نامتعارف تدوین شده بود که به نظر می‌رسد، گزارش کاملی بود و می‌تواند پایه کار برای اصلاحات قانونی و نیز پیگیری موضوع باشد.

رئیس مجلس تصریح کرد: از بین صد هزار مدیری که در حال حاضر در کشور خدمت می‌کنند، حدود ۳۹۰ تا ۴۰۰ مدیر از حقوق نامتعارف برخوردار بودند که دیوان محاسبات پرونده‌ای را برای هر یک از آنان تشکیل داد و تاکنون ۵۰ میلیارد ریال از حقوق‌های نامتعارف پرداخت شده، به خزانه مسترد شده است و مابقی این ارقام هم باید مسترد شوند.

لاریجانی با تأکید بر اینکه پول‌های غیرمتعارف و نادرستی که برخی از مدیران دریافت کردند، لکه‌ای برای سیستم مدیریتی کشور بود، گفت: همه این ارقام باید مسترد شوند و همچنین با مدیران متخلف در این زمینه باید برخورد شود.

وی برهمین اساس ابراز امیدواری کرد که گزارش دیوان محاسبات درباره حقوق‌های نامتعارف منشأ اصلاحات اساسی در کشور شود و افراد نتوانند سوءاستفاده کنند.

رئیس مجلس در پایان تاکید کرد: گزارش دیوان محاسبات درباره حقوق‌های نامتعارف می‌تواند موضوع و ابعاد تخلف را کاملا روشن کند، به نظر می‌رسد پیگیری و اصلاح این مسئله امر مهمی است که دیوان محاسبات باید آن را انجام دهد.
 
کلمات کلیدی : حقوق های نجومی+دیوان محاسبات
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۱۱:۲۲:۴۵
آقای روحانی شما ک میگفتین ۳۰الی۴۰مدیر نجومی دارین ک مبلغش چیزی نمشه درصورتی ک بالای ۴۰۰نفرهم میباشد و ماستمالی قضایا آسان.... (3958837) (alef-2)
 
کمالی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۱۲:۵۱:۰۰
علاوه بر حقوق های نجومی باید سود این پول ها را طی این مدتی که می گرفته اند نیز محاسبه واز انان گرفت چون خود این پول ها نیز سود سرشاری را نصیب انان کرده است (3958970) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۱۴:۲۰:۱۱
جای احمدی نژاد خالیه (3959090) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۱۴:۲۳:۵۲
دیوان محاسبات در جریان نیست .
جهت اطلاع این دیوان محترم :
فقط در بیمارستان آموزشی دانشگاهی ( دولتی ) محل کار بنده 80 نفر هیئت علمی داره که همشون کارانه نجومی ماهی 80 میلیون به بالا میگیرن . فقط کارانه شون
حالا حساب کنید کل بیمارستان های دولتی رو فقط در تهران
اونوقت میگن 400 تا !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3959096) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۱۴:۲۵:۵۲
هممون سر کاریم (3959102) (alef-3)
 
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۱۱:۲۴:۰۹
بنظرم موضوع برخورد با اين پديده زشت يكجوري داره سمبل ميشود!!! (3958841) (alef-2)
 
علس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۱۳:۳۳:۴۹
تازه خیلی خوشبینانه به موضوع رسیدگی کرده اند وبسیاری از تخلفات ودریافت ها را نادیده گرفته اند والا امار به مراتب بیشتر از این مقدار اعلامی می باشد (3959042) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۱۱:۲۵:۵۲
رانت ها باید بررسی شود!طرف به جای 15 میلیون 30 میلیون حقوق گرفته می شود ماهی 15 میلیون به فرض اضافه تر! ولی مدیران رانتی که با امتیاز های ویژه باعث اینطرف انطرف شدن میلیارد ها تومان می شوند کسی به کارشان کار ندارد!
زنجانی ها و مه افرید ها بدون کمک مدیران رانتی به جایی می رسیدند ؟!
مدیر حقوق نجومی بگیره رانت نده شرف داره به اون که 2 میلیون حقوق می ده کیلو کیلو رانت می ده! (3958846) (alef-2)
 
مشکین نقاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۱۱:۲۷:۱۵
یه روز میان می گن اینا مرتکب تخلف نشدن، یه روز اخراجشون می کنن، یه روز میگن اینا ذخایر نطامن. یه روزم به ریش ملت می خندن!
آقای روحانی ملت اینا رو می بینه و دم انتخابات جبران می کنه! (3958848) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۱۳:۳۰:۲۵
شما احمدی نژادی ها که دیگه پرونده تون برای همیشه بسته شد. (3959032) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۱۱:۳۵:۴۲
100 هزار مدیر!!!!!! یعنی میانگین هر وزارتخانه بیش از 5000 مدیر فقط داره. فکر نکنم مجموع مدیران تمامی کشورهای توسعه یافته به این اعداد و ارقام برسه. پس تو این فقره هم از تمام دنیا جلوتر هستیم. (3958861) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۱۱:۴۴:۰۰
در حال حاضر پزشک عمومی در طرح پزشک خانواده طبق گفته وزیر بهداشت ماهی 17 میلیون حقوقش است، حال هزارن پزشک متخصص بماند که حداقل بالای 50 میلیون حقوق دارند، چگونه می شود که اعلام می شود فقط 397 حقوق بالای 20 میلیون دریافتی داشته اند، یا شاید کارانه پزشکان عزیر را محاسبه نکرده اند، کلا امیدی به این سیستم فاسد نمی باشد. (3958872) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۲۱:۳۰:۴۷
پزشک جراح حقش است اما بقیه نه (3959779) (alef-3)
 
حمید
Germany
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۰۸:۴۳:۴۷
من یه پزشک عمومی هستم . بفرمایید کجا هفده میلیون تومان حقوق میدن با کمال میل حاضرم برم کار کنم (3960161) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۱۱:۵۰:۲۰
قابل توجه معاون اول دولت تدبیر و امید. (3958879) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۱۱:۵۱:۳۶
وقتی اقای جهانگیری بی ترمز اظهار نظر می کند.

این می شود نتیجه که ببین معاون اول دولت راستگویان را!!! (3958883) (alef-2)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۱۲:۱۲:۰۲
چرا درمورد حقوق های نامتعارف پائین کسی چیزی نمی نویسد ، در آموزش و پرورش و بهداشت ودرمان هم حدود دو میلیون نفر معلم و پرستارحقوق نامتعارف می گیرند(بدون احتساب بازنشستگان) (3958911) (alef-2)
 
کارشناس ارشد دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۱۲:۱۷:۴۳
رییس مجلس می فرمایند که باید با کلیه متخلفین دریافت حقوق های نجومی برخورد شود در حالیکه همین دیروز جناب آقای جهانگیری فرمودند این مدیران هیچ خلافی نکرده اند و تمامی دریافتی هایشان بر اساس قانون بوده است!!!

وانگهی، میلیاردها میلیارد از پول بیت المال به این مدیران داده شده است و علیرغم این همه سر و صدا تنها 5 میلیارد به خزانه بازگشته، که آن هم معلوم نیست صحت دارد یا نه!!!

نکته آخر اینکه کارانه پزشکان بسیار بالاتر از حقوقهای نجوموی همین مدیران است و حتی به بیش از 10 برابر حقوق های نجومی مدیران می رسد. اما متاسفانه هیچ شخص یا نهادی پیگیر این موضوع نیست و همه از پیگیری این موضوع واهمه دارند که علتش مشخص نیست!!! (3958917) (alef-2)
 
کیان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۱۲:۴۷:۰۱
انشاا... پیگیری رسانه های آزاد و مردم منجر به برخورد قانونی و بازدارنده با پرونده ی حقوق های نجومی شود. (3958960) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۱۲:۵۳:۱۹
مملکت چقدر ذخیره داره ! (3958973) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۱۲:۵۳:۲۳
حداکثر حقوق تامین اجتماعی 5 میلیون است
چطور وقتی اکثر جامعه حقوقی بین 1 تا 2 می گیرن اون وقت بالای 20 میلیون میشه نجومی ؟!!!
اگه مردند حقوق تعداد افراد بین 5 تا 10 میلیون و تعداد 10 تا 20 میلیون را اعلام بفرمایید. (3958974) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۱۳:۰۲:۱۳
خدائی اش ما مطمئنیم که 400 نه بلکه خیلی بیش از چهار هزار نفر حقوق غیر متعارف می گیرند ولی اینها می خوان ماست مالیش کنند (3958992) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۱۳:۲۱:۲۸
بنابرگزارش دیوان محاسبات این پرداختهای نجومی در دولت احمدی نزاد پایه گذاری شده است. (3959014) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۰:۱۴:۰۱
بابا احمدی نژاد تموم شد رفت بهانه جدیدی بیارید (3960272) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۱۳:۳۰:۰۲
پس گزارش کارانه های نجومی بیش از 5 هزار نفر پزشک وزارت بهداشت و بیمارستانهای تابعه که علاوه بر حقوق ده میلیونی کارانه 20 تا دویست میلیون تومانی دریافت می کنند کجا رفت. البته این کارانه ها نه در فیش حقوقی و نه در حکم کارگزینی ثبت می شود و کسی از آن اطلاع ندارد. یارانه مردم را قطع می کنند و به ثروتمندترین قشر جامعه یعنی پزشکان می دهند تا کارانه آنها تامین شود. بعد به مردم می گویند بروید از یارانه انصراف دهید. (3959031) (alef-3)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۱۴:۱۳:۴۰
خیلی جالبه درست در همین شرایط که داعیه مبارزه با نجومی ها می شود مدیر عامل نجومی بر کنار شده بانک قرض الحسنه مهر ایران به سمت عضو هیت مدیره بانک اقتصاد نوین برگزیده شد مسولان لطفا سریعا رسیدگی تا درس عبرت سایر متخلفین شود (3959082) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۱۴:۲۳:۵۷
يك كارمند معمولي براي زندگي متوسط كنوني بايست 20 ميليون حقوقش باشه...واقعن به كجا داريم ميريم؟؟؟/ (3959097) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۱۴:۲۵:۴۸
از استاد فرهیخته دکتر میرزاده نیز خواهش می کنم بررسی فرمایند.در دانشگاه کسانی هستند که علاوه بر اضافه کاری حکم و چند روز ماموریتُُُُ.۱۲۰ساعت اضافخ کاری نیز می گیرنذ.البته الان حقوق از سازمان مرکزی پرداخت می شوذ ولی به هر حال این اتفاقات در سالهای گذشته اتفاق افتاده است. (3959101) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۱۷:۱۵:۱۶
همه ی ما سرکاریم . زیر زیرکی منابع کشور را به آمریکاییها و انگلیسی ها دادند . ما هم با این مسائل سر کاریم . (3959411) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۱۷:۳۸:۵۰
جمع حقوق های زیادی شده 23 میلیارد
به ارزش یکی از املاک واگذار شده شهرداری هم نمی رسه (3959461) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۱۸:۳۵:۰۱
دو قرون یارانه مردم که قطع میشه رو یکی باید بخوریه دیگه رو زمین که نمیشه ببمونه (3959552) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۲۱:۲۶:۲۲
لطف شود گزارشی هم از حقوقهای نجومی کارگرانی که زیر یک میلیون در ماه میگیرند داده شود و از وام های ۲ میلیونی که برای خرید جهیزیه احتاج دارند و بانکها امروز و فردا میکنند تا پشیمان شود (3959771) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۲۱:۲۸:۲۷
قابل توجه اقای نوبخت ، باید از این تعداد تجلیل شود چون ذخایر انقلابند (3959774) (alef-3)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۲۱:۴۹:۴۲
اقای نوبخت می فر مود تعداد این مدیرا ن به کمتر از ده نفر می رسد حا لا کجاست پاسخ دهد (3959807) (alef-3)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۲۲:۲۹:۴۹
ماشاالله به ذخایر نظام، چه می کنند این ذخایر نظام، چه مدیر باشید چه نباشید از ارزشهای شما کم نمیشه (3959868) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۰۰:۲۱:۳۴
کسانی که به اقتصاد مقاومتی با دریافتوحقوق های این چنینی خیانت کرده اند باید صریحا اخراج شوند .وقتی سخنگوی دولت از این اشخاص بعنوان ذخایر یاد میکند مشخص میگردد که از لحاظ مالی واقعا ذخیره ای هستن (3959978) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۰۰:۴۳:۱۰
کارانه ها هم که در وزارت بهداشت هر ماه پخش میشود هم که جزو فیش حقوقی محسوب نمیشود! دورزدن قانون رو خوب بلدند. (3959984) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۰۷:۲۱:۴۳
حالا این 400 نفر خوردند چرا 400هزار نفر کارمندهاشون باید زیر فشار قرار بگیرن که حتی برای خرج خوراکشون بمونن؟؟؟؟؟؟؟؟ (3960072) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۰۸:۰۶:۳۷
بنظرمن تا وقتی درآمد پزشکان بی ضابطه اینقدر بالا و نجومی است نمیتوان انتظارداشت فساد وزیاده خواهی درجامعه ریشه کن شود .
در کدام کشور دنیا یک پزشک ۷۰ تا ۹۰ برابر حداقل حقوق آن کشور دریافتی دارد؟
به پزشکان اگر بودجه کل ایران را هم بدهند راضی نخواهند شد.
بهتر است با بالا بردن ظرفیت ورودی رشته پزشکی مشکل حل بشه وبه این انحصار ورانت پایان دهند. (3960105) (alef-3)
 
abbas
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۰۸:۱۸:۰۲
چرا روی حقوق مدیران تمرکز کرده اید در حالیکه بحث حقوق کارکنان نیز دست کمی از حقوق مدیران ندارد
یک کارمند آموزش و پرورش در نقاط دور افتاده بوشهر با 20 سال سابقه و مدیریت 2 میلیون میگیرد در حالیکه کامند اداری شرکت نفت در عسلویه که حتی مدیر هم نیست 7 میلیون می گیرد و این غیر از امکاناتی از قبیل کارت نفت و مسکن و... است (3960127) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۱:۵۲:۵۷
به نظر من حتی حقوقهای بسیار بالا هم برای بعضی از مدیران کم است چون این افراد در باطن یک جور هستند ومجبورند ظاهرشان را طور دیگر نشان دهند که این کاری بس دشوار وفرسایشی است واین پول ان فرسایش است در حقیقت نقش بازی کردن سخت است البنه مدیران خوب هم کم نداریم (3960407) (alef-3)
 
رصا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۴ ۱۷:۲۴:۴۰
در اداره ما از ده سال قبل به امروز دها مدیریت و سه معاونت جدید ایجاد شده یعنی طرف اصلا کاری نداره ولی حق مدیریت میگیره و جالیه میگه مدیرم !!! انستیتو باستور ایران (3964007) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.