نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 411743
خبر بد برای مدیران بانکی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۳
دیوان محاسبات با تعیین مهلت سه روزه برای مدیران بانکی، آنها را ملزم به برگرداندن مازاد مجموع حقوق و دریافتی‌های۲۰ میلیون تومانی ماهانه از ابتدای سال ۱۳۹۳ تاکنون کرده است.

به گزارش ایسنا، بعد  از اینکه در جریان فیش های حقوقی در چند ماه گذشته چند مدیر بانکی برکنار، پرداخت تسهیلات به کارکنان بانک‌ها محدود به حداکثر ۲۵۰ میلیون تومان و اعطای تسهیلات از منابع قرض الحسنه به آنها محدود شد، این بار دیوان محاسبات تصمیم تازه‌ای برای شبکه بانکی گرفته است.

 آنطور که یکی از مدیران ارشد بانکی اعلام کرده، دیوان محاسبات در روزهای اخیر طی نامه‌ای به مدیران بانکی آن‌ها را مکلف به بازگرداندن مبلغ مازاد ۲۰ میلیون تومان دریافتی در هر ماه کرده است. ظاهرا این موضوع تاکنون مدیران بانک‌های کاملا خصوصی را در بر نگرفته و بانک‌های دولتی و نیمه دولتی را فعلا شامل شده است.

جریان از این قرار است که از ابتدای سال ۱۳۹۳ تاکنون مجموع دریافتی مدیران بانکی از حقوق، پاداش، عیدی، پرداختی های مجمع سالانه -که معمولا تا چهار برابر حقوق است- تا حق ماموریت، حق رفاهی، پرداختی‌های پزشکی، پوشاک و نظایر آن مورد محاسبه قرار گرفته است؛ در نهایت بعد از جمع این مبالغ اگر پرداختی ماهانه به طور متوسط بیش از ۲۰ میلیون تومان باشد یا به عبارتی هر مدیر بانکی که در طول یک سال بالغ بر ۲۴۰ میلیون تومان هر گونه دریافتی داشته، ملزم به بازپرداخت آن طی سه روز به خزانه است.

 نکته مورد توجه آن است که محاسبات انجام شده در مورد مجموع دریافت نقدی و غیر نقدی مدیران بانکی به عنوان مبنای برگشت مازاد آن به طور ناخالص است و کسورات قبلی  از آن کسر نشده است، حتی مالیاتی که قبلا از دریافتی کسر شده مجدد در دریافتی ها گنجانده شده است.

اما ظاهرا مدیران بانکی نسبت نحوه این برخورد و مهلت تعیین شده معترض بود و حتی اعتراض خود را به دیوان محاسبات اعلام کرده‌اند.
 
کلمات کلیدی : حقوق‌های نجومی + دیوان محاسبات
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۸ ۱۵:۰۷:۲۴
بشینید تا پس بیارند (4006940) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۸ ۱۸:۵۰:۲۳
اونا هم به این راحتی پس دادند!!!!!! (4007311) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۸ ۱۹:۲۸:۴۰
در مجمع عمومی امسال بانک تجارت که حتی یکریال سود به سهامداران تصویب وپرداخت نکرده است امده اند ومعادل چندین ماه حقوق پاداش تصویب همان ترازی را که یکریال هم سود نداده اند به مدیران وکارکنان خود داده اند از تمامی دستگاههای نظارتی ودیده بان شفافیت وعدالت خواستار پیگیری هستیم (4007377) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۸ ۱۹:۵۴:۱۰
کی داده کی گرفته (4007450) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۸ ۲۰:۰۳:۵۵
اینم مثل پرونده شرکتهای شستا و تامین اجتماعی و کهریزک آخرش هیچ اتفاق خواصی نخواهد افتاد. (4007471) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۱۸ ۲۰:۳۹:۱۶
سلام
چرا 20 میلیون؟
چرا سقف درآمدشون را 10 میلیون نمیزارن؟
چه تناسبی با درآمد یک کارگر دارد؟
اگر متناسب با درآمد کارگر بزارن شاید درآمد کارگران هم بالاجبار افزایش پیدا کنه.
موفق باشید. (4007512) (alef-11)
 
پیام
United States
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۰۷:۱۶:۴۸
به نظر من شما درست قضاوت نمی کنید.
در کشورهایی مثل آمریکا اگر یک نفر مدیر عامل بانک باشد حداقل ۱ میلیون دلار حقوق سالانه دریافت می کند. حقوق یک کارگر یا حداقل حقوق و دستمزد در سال در حدود ۳۰ هزار دلار است یعنی این مدیران حدود ۳۳ برابر کارگران حقوق می گیرند. اگر این نسبت رو در ایران ۲۴۰ میلیون به ۱۲ میلیون در نظر بگیریم در ایران ۲۰ برابر خواهد بود. نسبت دستمزد پرداختی در آمریکا ۱۰ واحد بیشتر از ایران هست.
من کارمند بانک نیستم ولی فکر می کنم کسی که شایستگی مدیریت یک بانک رو داشته باشد باید خیلی بیشتر از ۲۰ میلیون تومان هم دریافت کند. (4007924) (alef-11)
 
عا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۰۰:۲۹:۱۲
عجب (4007786) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.