توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508335
کره جنوبی: پیونگ‌یانگ به توانایی ساخت کلاهک هسته‌ای قابل حمل با موشک‌ رسیده است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۷
کره‌ جنوبی اعلام کرد که همسایه شمالی‌اش به تکنولوژی لازم برای ساخت کلاهک هسته‌ای قابل حمل با موشک‌های بالستیک، دست یافته است.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، این خبر در حالی امروز(دوشنبه) از سوی کره‌ جنوبی اعلام شده که بیشتر کارشناسان تسلیحاتی معتقدند، کره شمالی با تولید یک کلاهک هسته‌ای که بتوان آن را بر موشک‌های بالستیک این کشور نصب کرد، دست‌کم چند سال فاصله دارد.

حال کره‌ جنوبی می‌گوید براساس برآوردهای نظامی خود به ویژه با بررسی آزمایش هسته‌ای اخیر و تصاویر تلویزیونی از بازدید رهبر کره شمالی از کلاهک هسته‌ای این کشور، به این نتیجه رسیده که پیونگ یانگ به توانایی ساخت کلاهک هسته‌ای قابل حمل با موشک دست یافته است.

کره شمالی تاکنون شش آزمایش هسته‌ای انجام داده اما کارشناسان نظامی از جمله مسئولان آمریکایی دست‌کم برای پنج مورد آن گفته بودند که این آزمایش‌ها هسته‌ای نمی‌تواند نشان دهد که کره شمالی به یک سلاح هسته‌ای دست یافته است.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی + آمریکا + کره جنوبی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.