توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 304935
ویکی‌لیکس دو ایمیل دیگر هک شده رئیس سیا را منتشر کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۹
ویکی‌لیکس روز گذشته (سه‌شنبه) دو سند دیگر از ایمیل شخصی جان برنان، رئیس سازمان جاسوسی آمریکا، را منتشر کرد.

به گزارش تسنیم، اسناد منتشر شده شامل اطلاعات درباره دونوان جی. لایتون، مأمور ویژه‌ای که با تیم خاورمیانه اف‌بی‌آی در سال ۲۰۰۸ همکاری کرد، است. سند دیگر نیز لیستی از مشخصات افراد است که توسط ویکی‌لیکس برچسب "گروهی که هنوز شناخته نشده" خورده است.

مشخص نیست که چرا اطلاعات زندگی لایتون به ایمیل شخصی برنان فرستاده شده است. لیست افراد که متعلق به سال ۲۰۰۸ است شامل نام کامل، آدرس، شماره تلفن، تاریخ تولد، شماره تأمین اجتماعی و وضعیت شغلی ۲۲ نفر می‌شود.

برنان در سال ۲۰۰۸ یک شرکت اطلاعاتی و تحلیلی خصوصی به نام "آنالیسیس کورپ" را هدایت می‌کرد. برنان به ستاد تبلیغاتی اوباما که از مشورت‌های امنیتی شرکت وی بهره می‌برد، کمک‌های مالی انجام داده بود.

فهرست مشخصات افراد شاید لیستی برای تهیه اعضای تیم انتقالی ریاست‌جمهوری بود که از جانب برنان و به عنوان بخشی از قرارداد شرکتش با ستاد تبلیغاتی اوباما انجام می‌گرفت.

پس از پیروزی اوباما در انتخابات ریاست‌جمهوری، برنان به عنوان دستیار رئیس جمهور در امنیت داخلی و ضدتروریسم منصوب شد. وی در مارس ۲۰۱۳ ریاست سیا را بر عهده گرفت.

این افشاگری سومین باری است که ویکی‌لیکس اطلاعات بدست آمده از حساب کاربری AOL برنان را منتشر می‌کند. در موارد پیشین، آدرس خویشاوندان برنان و همچنین شماره گذرنامه وی منتشر شده بودند.
 
کلمات کلیدی : جان برنن ، امریکا ، ویکی لیکس ،
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.