توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 468349
درمان عفونت استخوان با کشف دانشمند ایرانی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۵
دکتر پریش صدقی زاده استادیار این دانشگاه تحقیقی درباره عفونت استخوان و درمان آن انجام داده است.

به گزارش مهر، یکی از استادیاران ایرانی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی ترکیب دارویی نوینی برای درمان عفونت استخوان ساخته است.

به گزارش دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، دکتر پریش صدقی زاده استادیار این دانشگاه تحقیقی درباره عفونت استخوان و درمان آن انجام داده است.

استخوان یکی از قدرتمندترین مواد در بدن انسان به حساب می آید، با این وجود در برابر عفونت های باکتریایی بسیار حساس است. درحقیقت بیمارانی که یکی از ۲۰۶ استخوان بدنشان مبتلا به این نوع عفونت باشد، با خطر قطع عضو و حتی مرگ روبرو هستند.

اما طبق تحقیقات صدقی زاده می توان این وضعیت را درمان کرد. درهمین راستا او یک آنتی بیوتیک مزدوج کشف کرده که شیوه درمان عفونت های استخوانی را تغییر می دهد.

روش فعلی درمان چرک استخوان، دوره‌های استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها متداول است که با عوارض جانبی متعدد همراه می‌شود. آنتی‌بیوتیک‌های تجویز شده متابولیسم بدن بیمار را بهم می زنند. به همین دلیل، گاهی اوقات آسیب‌های جبران‌ناپذیر به کبد و کلیه‌ها وارد می‌شود و در مقادیر بالا مسمومیت بیمار را بدنبال خواهد داشت و معمولا تاثیر زیادی بر روی ناحیه عفونی نداشته و مقدار زیادی از این آنتی‌بیوتیک‌ها از بدن دفع می‌شود.

اما ترکیب آنتی‌بیوتیک جدید (Bisphosphonate-Ciprofloxacin)به شکلی هوشمند منطقه عفونت استخوان را تشخیص داد و هدف می گیرد. به این ترتیب نیازی به مصرف زیاد و طولانی مدت داروی ضدعفونت وجود ندارد. همچنین عوارض جانبی آن بر بدن بیمار به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.
 
کلمات کلیدی : عفونت استخوان+دانشمند ایرانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.