نظر منتشر شده
۶۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 384045
حد ما در المپیک واقعا کجاست؟/ پرسشهایی از وزیر ورزش
افشین خماند، ۱ شهریور ۹۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۳
حد ما را چه کسی تعیین می کند ؟ حد ما را چه چیزی تعیین می کند؟...حالا زمان آن است که وزیر ورزش به این دو سئوال پاسخ دهد ، نه وزیر ورزش که همه کسانی قرار است در ۴ سال آینده برنامه ریزی کنند تا کاروان دیگری در المپیک توکیو به نام ایران ، در مراسم افتتاحیه شرکت کند.

برای این که بدانیم حد ما کجاست باید الان سیاهه ای از سئوال ها تهیه کنیم ، براساس این سئوال هاست که می توانیم ارزیابی درستی از حدمان داشته باشیم ، راستش ورزش در دسته علوم ریاضی نیست که مثل آقای وزیر ورزش بیاییم تعداد مدال بر تعداد سال تقسیم کنیم و سقف و کف تعیین کنیم ، ورزش میدان عمل است ، این دوره هیچ ارتباطی به دوره قبل و دوره بعد ندارد، فقط و فقط یک بازه ۴ ساله کار است مستقیم و یک برنامه ریزی بلند مدت است که می تواند حد کاروان ها را تعیین کند...

بیاییم تا دیر نشده از خودمان بپرسیم ، مثلا بپرسیم که رشته ای به نام شنا وجود دارد که دین مبین اسلام هم روی آن تاکید دارد، این رشته به تنهایی می تواند مایکل فلپسی را بسازد که ۲۳ مدال ، یعنی چند برابر حد ما ازنگاه وزیر ورزش مدال بیاورد ، حالا به فرض در چند المپیک ، آیا حد ما این است که در این رشته یک ورزشکارهدیه  ای داشته باشیم؟آیا سخت است که روی این ورزش برنامه ریزی بلند مدت کرد، پیشرفت این رشته چه می خواهد جز استخر و مربی خوب ، چرا روی شنا سرمایه گذاری نمی کنیم ؟

این سئوال را درمورد خیلی از رشته های دیگر هم باید پرسید؛ مثل دومیدانی.

بیاییم تا دیر نشده از خودمان بپرسیم ،چرا فدراسیون هایی باید عقب گرد داشته باشد، به عنوان مثال تکواندو، چرا این فدراسیون ها این قدر راحت سرمایه های ملی را به کشورهای همسایه بفرستند تا بعدا مجبورشوند با ناسزا از آن ها استقبال کنند؟آیا سال ها مخفی شدن پشت یک قهرمان مثل ساعی بس نیست که می خواهید پشت برنز حقیقتا ارزشمند کیمیا مخفی شوید؟

بیاییم تا دیر نشده از خودمان بپرسیم ، چرا هیچ نهاد نظارتی بالای سر ورزش های المپیکی نیست تا سطح و میزان آمادگی ورزشکاران را مشخص کند تا مثلا به محمد بنا تذکر دهد که این که همان تیم ۴ سال قبل را ، با کشتی گیرانی ۴ سال پیرتر به المپیک می فرستی ، ممکن است همه از نظر بدنی کم بیاورند...

بیاییم تا دیر نشده از خودمان بپرسیم ، چرا ورزشکارانی مثل احسان حدادی و احسان روزبهانی نسبت به ۴ سال قبل شرایط بدتری داشتند و نتوانستند در شرایطی که اکنون باید در اوج بودند ، حتی خودشان را تکرار کنند، ما با سرمایه های خود چه می کنیم ؟

بیاییم تا دیر نشده از خودمان بپرسیم ، خیلی چیزها را باید بپرسیم ، باید بپرسیم آن زمان که تیراندازهای ما بدون فشنگ و دومیدانی کاران ما بدون اردو بودند ، چرا کسی صدایشان را نشنید، برنامه ریزی برای المپیک ، تعیین جایزه برای قهرمانی نیست بلکه ساختن بستری مهیا برای مدال آوردن است ، خودشما چند دقیقه اگر فکر کنید ، مجموعه ای از این سئوال ها  را می توانید طرح کنید که تا دیر نشده باید بپرسید، حد ما رااین سئوال ها تعیین می کند ...حد ما در گروی این جواب هاست ، دیگران از همین الان برای المپیک بعدی استارت زده اند ، خیلی زودتر از آن که فکر می کنید ، دیر می شود.


جدول توزیع مدالها در المپیک 2016
 
کلمات کلیدی : المپیک ریو+نتایج کاروان ایران
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۱۸:۱۰:۲۲
اقاي وزير كه فرمودند، المپیک لندن, یک استثنا بود، مطمين باشيد اگر نتایج لندن در دوره اقایان تکرار می شد, ان را نتیجه امیدی که به واسطه برجام و انتخابات 92 در جامعه دمیده شده, عنوان می کردند و برای تفسیر ان هزاران همایش برگزار می شد. (3897607) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۱۹:۲۶:۲۷
اگر مدال طلاي كشتي فرنگي نبود در المپيك لندن در سال 1391 سي و ششم ميشديم! كما اينكه در المپيك پكن در سال 1387 ، پنجاه و يكم شديم! ضمناً اين را هم در نظر داشته باشيد نتايج ايران در المپيك ريو ، بعد از المپيك لندن، هم از نظر تعداد مدال و هم از نظر رتبه در رده بندي مدالها درخشان ترين دوره تاريخ حضور ايران در مسابقات المپيك بوده است. (3897709) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۱۹:۴۶:۳۳
سو تدبیر کاملا روشن بود- اقایان مقایسه یا دفاع بی جا از این دولت یا ان دولت نکنند و همه چیز را سیاسی نبینند

1- مشکلات زیادی که سر راه تکواندو بود و عدم درایت فدراسیون و فراری دادن ورزشکاران به اذربایجان

2- مشکلات مالی شدید تیم کشتی فرنگی و ازاد و اعتراض همه را بلند کرده بود

3- مشکلات شدید مالی دو میدانی که حدادی 3 سال بدون مربی بود و خانم رجبی و بقیه با هزینه شخصی تمرین کردند

4- مشکلات وزنه برداری که کیانوش گفته بود بدون مربی و دریافت حقوق تمرین کرده بود و اشتباهات فاحش مربی که باعث باخت برارب وسلیمی شده بود

اشتباه واضح و عینی فدراسیون در تیر اندازی که مدال رو از خانم تیر انداز ما گرفت.

اگر روند رو به رشد سابق ادامه پیدا میکرد و بودجه به جای رفتن به حساب مدیران به حساب ورزشکاران میرفت امروز باید به جای 8 مدال حداقل 20 مدال میگرفتیم
این کاملا شدنی بود.

بماند که رشته بوکس و جودو هم پسرفت داشتند (3897733) (alef-2)
 
France
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۲۰:۴۶:۱۷
خوب ما در چهار سال گذشته عمده اش در تحریم و تنگنای شدید مالی بودیم و طبیعی بود که از نظر مالی ورزش هم آسیب ببینه. (3897802) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۲۳:۴۲:۰۵
من شنیدم حتی فشنگ برای کارای تیراندازی ورزشی بهمون نمیدن به هر حال اون 800 میلیارد دلار کجا و این درامد ناچیز همراه با تحریم کجا نمیشه قیاس کرد (3898075) (alef-2)
 
الهام
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۰۹:۰۹:۲۵
نیمی از جمعیت ایران زنان هستند
دختران آمریکا و چین و .... طلاها و نقره های زیادی برای کشورشان بدست آوردن اند
(3898532) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۲۱:۳۳:۴۸
نتایج المپیکه
مثل نرخ تورم و رشد اقتصادی نیست که بنا به یه سری امارهای خود ساخته مطرح بشه
به نظرم بهترین ملاک قضاوت دو دولت همین نتایجی هست که در المپیک رقم خورد
امروز یه اقتصاددان گفته بود توی این هزار و صد روز سه برابر دولت قبل ریخت و پاش شده. (3897858) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۲۲:۳۱:۵۴
جناب چرا سیاسی میکنی؟؟
اگر دو طلای فرنگی در لندن نبود رتبه همین بود (3897936) (alef-2)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۲۲:۴۰:۲۶
شما واقعا دلت برای ورزش سوخته؟ یا اینم یه فرصت هست برای انتقاد از یه بخش این دولت؟ در جهت بزرگداشت قبلی ها؟ (3897952) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۲۲:۴۰:۵۹
کشتی گیران فرنگی که در لندن طلا گرفتند این دوره یا حذف شدند یا برنز گرفتن کشتی گیرها که همون بودند مربی هم همون اقای بنا بود.
بهداد سلیمی هم که طلا گرفته بود با مصدومیت و لطف داوران حذف شد
پس لابد مقصر برجام و روحانیه که خوب بازیکنان را کچ نکردند!!!
تخریب گنندگان روحانی چه مواردی را نمی بینند:
در این دوره برای اولین بار در تاریخ ورزش کشور یک زن در المپیک مدال گرفت

والیبال جز هشت تا شد

کشتی تاریخ ساز شد

اما ورزش ما و توان ورزش ما مربوط به دولت نیست و بی جهت دنبال تخریب نباشید

ضمنا در دور اول ریاست جمهوری احمدی نژاد در المپیک قبل از لندن. کاروان ورزشی مافقط یک طلا گرفت که اعجوبه تکواندو هادی ساعی گرفت اما اینقدر انتقاد نکردند (3897955) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۱۸:۱۲:۱۳
وقتي همه استعداد ايراني را در ابگوشت بز پاش خلاصه کنند, تازه کارگزارانی ها خیلی هم لطف کردند که لااقل ما را در حد چهار مدال دانستند! (3897614) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۱۸:۱۳:۱۱
با توجه به امکانات و هزینه هایی که می کنم همین جایگاه خوب است. ما در ورزش های مدال دار مانند دومیدانی و غیره هزینه ای نمی کنیم پس توقع هم نباید داشت (3897616) (alef-2)
 
ایرج
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۱۹:۳۴:۱۶
ده فیش نجومی رو هزینه ورزش کنند ده طلا می گیریم ؟ چرا هزینه نمی کنند ؟ (3897717) (alef-1)
 
Ukraine
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۱۰:۴۱:۱۲
اگر هزینه هاراصرف ورزش عمومی کنند هم سلامتی جامعه تامین می شود و هم قهرمانان بیشتری خواهیم داشت (3898685) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۰۷:۰۵:۵۳
با شرایطی که داریم، ورزشکارانمان خیلی هم خوب مدال آوردند، مقایسه کنید با هند با آن همه جمعیت یا قطر با آن همه پول و خرید ورزشکار خارجی که تنها یک مدال آوردند. (3898330) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۱۸:۱۴:۲۲
روحاني به منتقدان حمله مي كند كه چرا می خواهید امید را از مردم بگیرید! انوقت وزیرش در اوج مسابقات نمایندگان ایران, حد ما را چهار مدال عنوان می کند,! (3897619) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۱۸:۱۶:۲۶
دوباره حرف تکراری. حرف حساب میزنی ولی کسی گوش نمیکنه. خودت رو اذیت نکن. در مورد نتایج هم من فکر می کنم معجره بود و غیرت خود ورزشکارها وگرنه هیچ برنامه ریزی در کار نبوده. اصلا کسی هست که برنامه ریزی کنه . بدونه برنامه ریزی یعنی چی؟! تلاش خود ورزشکارها بوده. (3897626) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۱۸:۱۶:۳۷
موفقيت هاي دوران احمدي نژد در المبيك لندن ، شانسي و استثنا، اما بارش باران و افزايش اخیر سطح اب دریاچه ارومیه, ناشی از تدبیر اعتدال! (3897628) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۰۸:۱۷:۲۵
از موفقیت های تاریخیش تو پکن هم بگو
تو لندن هم اگه کشتی فرنگی نبود که واویلا......
وقتی میشه بگیم که مدیریت ورزش موفقه که تنوع مدالیمون تو رشنه های مختلف بالابره که به دلایل ساختاری و نه سیاسی این اتفاق نمیفته ربطی به هیچ دولتی نداره
البته یادمون نرفته که تو المپیکای قبلی علی ابادی چه بلایی سر خادم اورده بود و.... (3898422) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۱۸:۲۰:۳۶
چهار سال قبل، یادش بخیر، ناشکری کردند و این بلا بر سر کشور آمد. (3897635) (alef-2)
 
المپیکی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۱۸:۳۱:۴۷
برای من جالبه که دوستانی هستن میفرمایند در زمان احمدی نژاد نتایج المپیک خیلی عالی بوده این دوستان ظاهرا المپیک سال 1387 پکن که کلا دو مدال یه طلا و یه برنز گرفتیم رو یاد خودشون بردن. یکی از بدترین المپیکهای ما همین المپیک پکن بود.
ما در المپیک هم حد نباید برای خودمون تصور کنیم حد ما میتونه همه مدالهای المپیک باشه ما باید چند کار بکنیم:
1-نهادینه کردن و سیستماتیک کردن ورزش برای مدال گرفتن کارایی بکنیم که تغییر دولت تاثیری روی روند اتوماتیک مدال گرفتن نداشته باشه

2-ریاست فدراسیونها بعد هر المپیک انتخاب بشن نه وسط 4 سال

3-روی همه رشته ها باید سرمایه گذاری کنیم

4-هزینه کنیم برای ورزشکارها پول خرج کنیم

5-روحیه المپیکی بودن و مدال گرفتن رو ایجاد کنیم

6-نفوذ ایجاد کنیم در بین داورها و فدراسیونها که نتونن حقمون رو بخورن

7-شکوفا نگه داشتن اقتصاد: تحریمها هم درامد کشور رو کاهش میدن که باعث کاهش فعالیتهای ورزشی میشه و هم تجهیزات مورد نیاز ورزشکارها دیگه گیر نمیاد مثلا در تیراندازی من شنیدم به این مشکلات اشاره شد

8-روسای فدراسیونها با شایستگی انتخاب بشن نه با اعمال نفوذ و..

9-کسانی که در کشورهای دیگه مدال طلا گرفتن و چند بار قهرمان شدن رو بیاریم برای مربی گری و...کاری که اذربایجان کرد و موفق هم بود

10-روحیه جنگندگی رو در ورزشکارا ایجاد کنیم نه اینکه روحیه اینکه اگه حقت ضایع شد بهت مدال میدیم و برات گریه می کنیم و..ورزشکار باید بدونه که باید با قدرت ظاهر بشه و ببازه دیگه بحث داوری و...برا کشور اهمیتی نداره و مدال نمیشه

11-بحث های روانشناسی رو بهش اهمیت بدیم و برا هر کدوم دو تا روانشناس در نظر بگیریم حداقل 50 روانشناس رو بهشون پول بدیم اینا رو زیر نظر بگیرن

12-از علم استفاده کنیم که در هر رشته چه کاری میشه کرد که بهترین نتیجه رو گرفت

13- مربی ها رو بهشون برسیم که مثل قضیه مهماندوست نشه

14-مانع از حضور قهرمانان المپیک در شورای شهر و...بشیم اینها ملزم باشن به فدراسیون و..برسن

15-سیستم تشویق و تنبیه رو فعال کنیم (بحث مدیریت نیروی انسانی)

16- مصدوم و معیوب نبریم در المپیک

17-مسابقات انتخابی بذاریم بهترینها رو ببریم

18- به شهرستانهای کوچیک توجه کنیم استعداد یابی مداوم و سیستماتیک رو در دستور کار قرار بدیم

19-پاداش مدال طلا رو بسیار بالا ببریم و همه نوع مشوقی در نظر بگیریم

20-بهترین ادمها رو بیاریم در راس مدیریت ورزش و فد راسیونها و باند بازی رو از بین ببریم

21-کسانی که نمیتونن نتیجه بگیرن رو سریعا کنار بذاریم

دیگر کارایی که میتونیم بکنیم زیادن مثلا در همین کشتی:

1-برای مواقعی که کار به خطا و بردن با خطا میکشه یا داورها میخان حق خوری کنن حسابی برنامه و تدبیر و ترفند داشته باشیم

2-فنون اصیل و سنتی رو کار کنیم و کشتی گیر رو ملزم کنیم فن بزنه و نخاد با هل دادن امتیار بگیره

3-تیم انالیز قوی در هر رشته بخصوص کشتی داشته باشیم

4-کشتی گیرها رو با نهایت انادگی جسمانی بفرستیم نه با مصدومیت و خستگی

5- سن تعیین کنیم که هر کسی سنش از حدی بالا رفت خودش بکشه کنار ادم سن بالا نبریم

6-نفوذ در کمیته داوران داشته باشیم باید در این زمینه فعال باشیم

بحث زیاده (3897644) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۰۰:۴۰:۰۲
وقت زیادی گذاشتید...یک مقاله جذاب و مفید..انشالله برسد به دست مسئولین. (3898151) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۱۸:۳۶:۲۹
با کمی دقت نظر در نحوه انتخاب رئیس و نائب رئیس کمیته ملی المپیک و روسای فدراسیونها و هیئت های ورزشی و مدیران باشگاههای دولتی و ............. در همه دوره ها , قطعا ,, حد ورزش ایران را در المپیک و سایر میادین جهانی ,, به خوبی خواهیم شناخت . (3897649) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۱۸:۴۳:۱۲
مبارک دولت تدبیر و امید که در ورزش هم نتوانست تدبیر کند و مجبور شد قهرمانانی که در دولت قبل پرورش یافته بودند را مجددا بکار بگیرند غافل از اینکه هر چیزی تاریخ مصرف خودش را دارد
روحانی مچکریم (3897657) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۱۸:۵۰:۰۷
در نظر بگیرید که ما در بسیاری از رشته ها به دلیل محدودیت ها شرککت نمی کنیم.. مخصوصا در ورزش بانوان (3897666) (alef-2)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۲۲:۵۷:۱۹
نه اینکه ما در رشته هایی که محدودیت نداریم مدال پارو میکنیم حالا مشکلمون شده محدودیت ؟! (3897978) (alef-2)
 
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۱۸:۵۸:۲۷
ما درس خوانهاي شب امتحانيم فعلا زود است أنشالله چند ماه مانده به المپيك يه فكري ميكنيم (3897674) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۱۹:۰۱:۱۴
بردن یک سیاه لشکر ورزشکار به المپیک و کسب این نتایج چیزی جز شکست نیست.

وزیر ورزش باید پاسخگو باشد. (3897678) (alef-2)
 
France
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۲۱:۱۵:۵۴
اتفاقا همه اونهایی که کسب سهیمه میکنن باید به المپیک برن. حتی اگه در المپیک مدال نیارن میتونه باعث بشه که تجربه خودشون و تجربه کلی ایران در اون ورزش در المپیک بیشتر بشه و در دوره های بعدی امکان موفقیت باشه. حتی در غیراینصورت هم حداقل میتونه باعث بهبود مدال آوری ایران در مسابقات آسیایی بشه. (3897838) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۰۱:۲۵:۳۷
المپیک پکن سال 1387 سیاهی لشکر عطیمی از ورزشکار و مدیر و رئیس و...رفتن پکن و کلا با 2 مدال برگشتن!! (3898205) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۱۹:۲۲:۳۰
ورزش یک مدیر پرکار و با اراده میخواهد (3897705) (alef-1)
 
دوست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۱۹:۲۵:۰۴
رتبه و مدال در المپیک که یه شبه به دست نمیاد که به وزیر ورزش و این دولت ایراد میگیرید برای این که یه نفر تو المپیک مدال بگیره بالای 15 سال بایدسرمایگذاری بشه ضمن این که ما تو المپیک پکن که اونم تو دوره اول احمدی نژاد بود فقط دو تا مدال گرفتیم یه طلا و یه برنز (3897707) (alef-1)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۱۹:۴۳:۳۶
اینکه تو دوره دومش دوازده تا مدال گرفتیم که 4 تاش طلا بوده چیز خاصی رو برای شما اثبات نمیکنه؟ (3897730) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۲۱:۱۸:۵۵
الان دوره اول روحانی است و 4 برابر دوره اول احمدی نژاد مدال گرفتیم این برای شما اهمیت خاصی نداره؟ بدترین المپیک ما همون المپیک پکن بود که با زور و ...2 تا مدال گرفتیم اونم المپیکی که در اسیا بود (3897841) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۰۰:۴۶:۳۵
این رو اثبات میکنه به من که نباید همه چیز رو سیاسی ببینیم..در این 4-5 سال پول نگذاشتیم برای ورزش و ورزشکارمون و رئیس های خوبی هم نداشت وزارت ورزش و کیمیسیون ها و کمیته های ورزشی و در نهایت این افت رو نسبت به المپیک قبلی شاهد بودیم متاسفانه.باید هزینه کنیم برای استعداد یابی و نخبگان مون. (3898163) (alef-2)
 
امید
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۰۷:۳۷:۱۲
فعلا داریم دوره اول ها رو با هم مقایسه می کنیم.
دوره اول روحانی خیلی بالاتر از دوره اول احمدی نژاد بوده. (3898360) (alef-2)
 
آرمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۱۹:۳۳:۴۱
آمریکا در المپیک امسال 555 نماینده داشت که به ازای هر 5 نفر یک مدال گرفت و ما 64 یا 66 نماینده که به ازای هر 8 نفر یک مدال گرفتیم (3897716) (alef-1)
 
نوید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۱۹:۳۷:۳۹
یه جوری صحبت میکنید مثل اینکه کاروان ما در المپیک های قبل مقام های اول تا سوم را بدست میاورد که حالا که بیست و سوم شدیم جایگاه خیلی پایینیه (3897722) (alef-1)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۲۱:۳۹:۵۸
بايد بهتر از ١٧ ام ميشديم. ديگه شما هم داريد منافع ملى رو فداى حمايت از دولت مي كنيد (3897866) (alef-2)
 
رضا
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۰۱:۰۴:۲۶
8 پله سقوط خیلی زیاده جناب. (3898185) (alef-2)
 
میلاد محمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۱۹:۵۶:۳۸
لطفا خود یادداشت را هم بخوانید، نویسنده نوشته که نتایج و جایگاه هر المپیک به المپیک قبلی و بعدی ربطی نداره و باید با توجه به برنامه ریزی حد یک کاروان را مشخص کرد (3897743) (alef-2)
 
امير
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۱۹:۵۷:۰۷
ليست ١٠كشور اول تو المپيك معمولا با ليست ١٠ اقتصاد بزرگ برابر هست. بنظر من هم وزير ورزش درست ميگويد.رتبه ي ٢٤ برأي ما خيلي نتيجة ي خوبي هست. (3897744) (alef-2)
 
France
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۲۱:۰۹:۵۸
نخیر! نصف مدالها در بخش بانوان هست و اگر ما در بخش بانوان هم به اندازه مردان مدال می آوردیم جایگاهمون خیلی بهتر بود! (3897832) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۰۰:۵۰:۴۱
در نگاه اول و سطحی حرف شما درست بنظر میرسه ولی حتی با نگاه سرسری به آخرین رتبه بندی ریو 2016 می بینیم که مجارستان و جامائیکا و حتی کنیا و کوبا که وضعیت اقتصادی به مراتب بدتری از ما رو همشون دارند چندین پله از ما بالاترند و جزو تاپ 20...ما باید هزینه کنیم هم در اقتصاد و هم در ورزش تا وضعیت بهتر بشه وگرنه تغییر یا رشدی ایجاد نمیشه. (3898168) (alef-2)
 
Ukraine
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۲۰:۱۵:۳۲
پولی که تو فوتبال هدر میره و به مدیران دولتی و.دلال ها میرسه...قرارداد سالی چندمیلیارد کی روش رو هزینه ورزش های پایه کنید. (3897768) (alef-2)
 
United States
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۲۰:۲۳:۵۱
آمریکا رو داشته باشید، 46 مدال طلا و اول، هم در لندن 46 طلا و هم در ریو 46 طلا.
(3897782) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۲۰:۲۹:۱۱
کم شدن یا زیاد شدن تعداد مدالها دلالت بر پیشرفت کردن یا نکردن ورزش ما نیست. لطفا تعداد مدالهای کشورهای برتر را در دو المپیک مقایسه کنید.مثلا چین که کلا تعداد مدالها و نوع آنها کاهش داشته. ورزش باید همگانی باشه و رفتاری پایدار در جامعه باشه. این موضوع هم ارتباط بسیار نزدیکی به وضعیت اقتصادی داره. ورزش قهرمانی زمانی پیشرفت می کنه که ورزش همگانی فراگیر شده باشه. وگرنه کم یا زیاد شدن چند مدال در رشته های خاص نشان دهنده پیشرفت یا پسرفت نیست. (3897787) (alef-2)
 
France
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۲۱:۱۱:۰۱
ورزش قهرمانی و ورزش همگانی هردو مهم هستند در جای خود (3897833) (alef-2)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۲۰:۳۲:۱۴
حد ورزش ما در المپیک، حداقل حضور 300 ورزشکار و حداقل کسب 20 مدال طلاست. (3897789) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۲۰:۴۱:۵۵
68 ساله که تو المپیک، امید ما فقط به دو رشته کشتی و وزنه برداری بوده!!! (دو ورزشی که بیشترین ناداوری ها رو حداقل در حق ما می کنند) 16 سالی هم هست که به تکواندو امید بستیم.
پس رشته های دو میدانی، شنا، تیراندازی و قایقرانی که انبوهی از مدال در اونا پخش می کنند چی میشه؟؟؟ (3897797) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۲۰:۴۵:۲۲
خیلی مسخره یه که در حالی که برای مردم کشورهای بالای جدول، المپیک از روز اول تا روز آخرش سراسر هیجان و شادمانیه، برای ما فقط نیمه دومش، تازه اونم به مقدار کم هیجان و شادی داره! (3897799) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۲۱:۵۹:۰۴
چرا این قدر قیاس مع الفارغ می کنید و ذهن ها را مشوش و این آب را گل آلود کرده و قصد ماهی گیری دارید .
ما نه تنها در ریو شکست نخوردیم بلکه موفقیت های زیادی به دست آوردیم .
عامل اصلی موفقیت ایران در لندن کشتی فرنگی بود که حضرات با همان ترکیب 4 سال پیش رفتن و البته مسن تر و نتیجه درخشان نگرفتن ولی نتیجه خوب بود .
در شمشیر بازی عابدینی در لندن در دور اول حذف شد در حالی که در ریو چهارم شد این یعنی موفقیت .
تیم والیبال در ریو برای اولین با حضور داشت که از گروهش صعود کرد و به تیم نایب قهرمان یاخت این یعنی پیشرفت
در وزنه برداری هم دو طلا گرفتیم و با ناداوری مطلق طلای بهداد را ازش گرفتن
در تکواندو هم برای اولین با در تاریخ ورزش بانوان مدال برنز گرفتیم این یعنی موفقیت .
در کشتی بعد از 16 سال مدال طلا گرفتیم این یعنی موفقیت .
دولت احمدی نژاد در دوران حکومت خود 5 طلا از دو المپیک کسب کرد در حالی که دولت اصلاحات نیز 5 طلا از دو المپیک سیدنی و آتن کسب کرده بود .
فاجعه پکن که ورزش ایران همتراز ورزش افغانستان و لسوتو و گابن و بوتسوانا بود را هرگز فراموش نکنید .
در ضمن کشورهای دیگر هم تلاش مضاعف داشته اند .
مثلا اسپانیا و کنیا که در هیچ مسابقه ای در این دوره باورزشکاران ما روبرو نشده بودن در لندن از ما پایین تر بودن در حالی که در ریو از ما پیش افتادن (3897888) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۲۲:۰۶:۵۸
شنا یکی از پر مدال آورترین رشته هاست اصلاً یه استخر استاندارد دارید (3897907) (alef-2)
 
مهدی داداش نژاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۲۲:۵۸:۰۹
دوستان اگر خوب دقت کرده باشند اکثر تیمهای بالاتر از ایران در 2012نسبت به ریو افت داشتند چه از نظر مجموع مدال چه از نظر مدال طلا.این موض1وع میتونه نشانگر یه موضوع باشه سرمایه گذاری کشورهای مختلف در ورزش برخلاف کشور ما.یکی از این نمونه ها کشورهای فیجی ویتنام و...است که اولین مدال طلاشونو گرفتند. (3897981) (alef-2)
 
mmf
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۲۳:۰۳:۳۵
دقت کردین تمامی ورزشهایی که ما در ان حرفی داریم برای گفتن از نوع بزن بزن و زور زدن است. جالب نیست.

به کشورهای اروپایی و البته آمریکا نگاه کنید ژیمناستیک، شنا، دوچرخه سواری، دومیدانی یعنی تمامی رشته هایی که از نوع ورزش روزانه و هر روزه انسانهاست و اتفاقا از نوعی هستند که برای سلامتی لازم است هر فردی انجام دهد. پس نتایج ما به نوعی نشان دهنده فرهنک اجتماعی ما است.
ما کم در روز تمرین دو می کنیم، ما اصلا با دوچرخه بیگانه ایم، ما شنا را ورزشی لوکس می دانیم چون امکاناتش در حدی است که برخی افراد می توانند از آن استفاده کنند. اتفاقا اینها ورزشهایی هستند که مربی سهم کمتری در آنها دارند ولی کشتی، تکواندو، جودو، کاراته تقریبا بدون مربی امکان ندارد کرا کنی.
نتیجه : ورزش در فرهنگ ما جای کمرنگی دارد بدلایل مختلف از جمله درگیرهای روزانه، نبود وقت لازم برای ورزش، امکانات کم . دقت کنیم برخی ورزشها اصولا در کشور ما قابلیت انجام ندارند از جمله کانو یا کلک در رودهای خروشان. در مورد ورزش بانوان که وضعیت اصلا قابل بحث نیست یعنی به هر حال قوانین ما یا اعتقادات ما کلا خیلی با ورزش عمومی زنان رابطه مشخصی ندارد به جز معدود ورزشهای که امکان شرکت خانمها وجود دارد ما اصلا حضوری در آن نداریم.

یک بحث دیگر هم تنوع ورزشها و توزیع مدالها است. چرا در شما یا ژیمناستیک یا دو میدانی ما دهها مدال داریم اما در کشتی یا وزنه برداری به خصوص وزنه برداری که دو نوع حرکت وجود دارد فقط یک مدال داریم؟ به نوعی تصمیم گیرندگان ورزشهایی که خودشان در آن حرفی دارند تعداد مدالها نجومی است ولی در دیگر ورزشها فقط یکی مدال.
تصور کنید مایکل فلپس با یک آمادگی و یک سرمایه گذاری امکان گرفتن چندین مدال دارد بدون ریسک آسیب پذیری اما حسن یزدانی با همه مکافاتی که می کشد و ریسک بالای آسیب پذیری نهایتا می تواند یک مدال بگیرد. به نوعی سیاستگذاران صندلیها را برای گرفتن مدال خودشان چیده اند و امثال ما باید با خون و جون خودمان تعداد معدودی مدال را شانس داشته باشیم. (3897994) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۲۳:۲۳:۱۳
به نظر من باید به طور جدی قهرمانانی در همه رشته ها تربیت کنیم یعنی در همه رشته ها حرفی برای گفتن داشته باشیم
متاسفانه مدت هاست ایران ففط در چند رشته محدود شرکت میکند
باید به سمتی برویم تا در اکثر رشته های ورزشی شرکت کننده خوب داشته باشیم (3898036) (alef-2)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۲۳:۲۹:۵۸
این ها همه مشخص است بی کفایتی محض وزیر ورزش و همشهری محترمش درکمیته ملی المپیک شک نداشته باشید کسی که همه هم و غمش رادرمصاحبه با نشریات ورزشی و کل و کل با مربی تیم ملی فوتبال گذارد یعنی عملا فریادزد که من دارای کفایت نیستم و این صندلی برایم بزرگ است یعنی شانم را نمی دانم .رفتن به سمت بهانه هایی مثل ناداوری هم خیلی نخ نماشده .پراتابگری که نقره المپیک قبلی راداشت و مدتها مربی نداشت .تیراندازی که به دلیل نداشتن تیر کمتر تمرین می کرد .تکواندویی که متولی بدردبخوری نداشت و درنهایت 4 مدال کمتر شش پله پایین تر .حقیقتش این که شان وزارت را گودرزی ندارد همچنین شان ریاست را کیومرث هاشمی (3898047) (alef-2)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۰۰:۳۵:۰۰
اقاى افشين خماند( نگارنده)! ايا از وزير مى خوايد خودش بره توى المپيك شركت كنه و مدال بگيره؟
وقتى وزارت ورزش نظر خودش رو درباره يك رشته ورزشى بگه مى گن دولت داره توى مسائل ورزشى دخالت مى كنه!
حالا چه معضل بزرگى رخ داده! آبرومون توى دنيا رفته! هميشه اول المپيك بوديم ولى اين بار اول نشديم!
(3898139) (alef-2)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۰۰:۴۹:۴۶
مهمترين سوال اين است كه وقتي همه رشته ها فدراسيون دارند ، فلسفه وجودي كميته ملي المپيك چيست ؟ مگر اين نيست كه تنها وظيفه اش آماده سازي و برنامه ريزي براي المپيك است ؟
مگر نه اينكه از امروز بايد يك روزشمار داشته باشند براي توكيو 2020 پس چرا قرار است همه چيز تعطيل شود تا شش ماه مانده به المپيك ؟ (3898166) (alef-2)
 
بابک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۰۰:۵۲:۳۳
با این بودجه و با این حمایت از ورزش به نظر من این جایگاه عالیه. فقط نگاه کنید ببینید ما چقدر از کشورهای دیگر که این همه ادعا دارند بالاتریم.
والا این غیرتو بچه ها نداشتن همینم بدست نمیاوردیم. (3898171) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۰۱:۴۴:۴۶
رتبه 12 بالاتر از مجارستان..دست کم 8 طلا. (3898230) (alef-2)
 
قاسم خ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۰۲:۰۱:۲۸
عیب ما این است که سریع همه چیز را سیاسی میکنیم و به جای فکر کردن و راه حل دادن به جان هم می افتیم تا اصل قضیه فراموش شود. من تا حدودی طرفدار دولت روحانی هستم اما عملکرد وزارت ورزش را ضعیف میدانم . با یک مدیریت خوب و منسجم و به دور از سعی و خطا و تکیه بر تواناییهای ما در رشته هایی که ذاتا برای ما مدال آور است در درجه اول و همچنین کار و سرمایه گذاری روی رشته های دیگیری که میتوانیم خود را به جهان برسانیم در درجه دوم باید برای المپیکهای بعدی سرمایه گذاری کنیم . نمیدام چرا فوتبالی که در آن پولهای نجومی خرج میشود و جایگاه مناسبی را در این سالها نتوانسته کسب کند و بزرگترین افتخارش باخت یک بر صفر مقابل آرژانتین است این قدر مورد توجه مسئولان و باندهای قدرت است . در صورتیکه با پولهایی که در فوتبال از بیت المال خرج میشود یا شرکت هایی که از منابع و معادن این کشور به کام فوتبال میریزند شاید با نصف این پولها و خرج کردن آن در راه استعدادهای نوظهور ایرانی در رشته های ورزشی دیگر شاید جایگاه مدالهای ما در المپیک خیلی بهتر و بالاتر بود . (3898247) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۰۷:۳۸:۳۷
چرا کشورهای کوچک مثل آذربایجان و تاجیکستان برای مدال آوری در المپیک به مربی و ورزشکار پاداشهایی میدهند که هر فردی را برای تلاش و کسب مدال ترغیب میکند ولی کشوری با این همه ثروت ملی به مدال آور طلا ده هزار دلار و نقره هفت هزارو برنز سه هزار دلار!!!!
خجالت آور نیست؟
اینهمه درآمد مملکت کجا میرود؟
جواب روشن است: خرج سفر افراد نامرتبط با هدایت و مربیگری ورزشکاران به ریو و ..........
تا وقتی این روسای ناکارآمد فدراسیونها برمسند کار هستند همین آش است و کاسه
آقای پولادگر،شما مسئول مستقیم باخت تکواندوکاران هستید چرا که مربی شایسته ای همچون مهماندوست را از ایران راندید و چون شجاعت ندارید حالا او را مزدور خطاب میکنید (3898363) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۰۸:۳۶:۰۹
1- ورزش را بایست همگام با پیشرفتهای علمی و حرفه ای آن، پیش برد.
2- ورزش را بایست کاملا از سیاست و سیاست مداری جدا کرد.
3- مدیران ورزشی نبایست غیر از ورزش، در کارهای دیگری مانند تجارت و سیاست، کار کنند.
4- ورزش حرفه ای نیازمند سرمایه گذاری صحیح باشد. نه مانند فوتبال که بدون هیچ توجیه اقتصادی و منطقی، آن همه مورد هجوم سرمایه ها می شود.
5- البته چون این روزها در هر امری، سرمایه حرف اول را میزند، نمیتوان مثل مرحوم تختی از ورزشکاران خواست که صرفا به خاطر علایق میهنی، به المپیک رفته و با غیرت شخصی، مدال کسب کنند. (3898464) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۰۹:۲۷:۳۳
سوال اصلی این است:

حد مدیریت آقایان چقدر است؟

و اگر حد مدیریت ایشان اینقدر پایین است پس استعفا دهید و مدیریت را به افراد لایق تر بسپارید. (3898557) (alef-2)
 
H
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۰۹:۲۹:۱۰
اگه فقط 1 درصد از بودجه ای که به فوتبال اختصاص میدن و هیچ نتیجه ای هم نمیگیرن صرف بقیه رشته ها میکردن الان این وضعت رو نداشتیم (3898561) (alef-2)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۱۰:۱۷:۵۵
وقتی همه ورزشکارها از فدراسیونهای مربوطه ناراضی هستند ،باید ما پایین

تر از جامائیکا ، نیوزلند ،کره جنوبی فسقلی ،کوبای یک وجبی ،کرواسی ،

ازبکستان یک وجبی و.....

وباید ورزشکاران ما فرار کنن و در آذربایجان خود را نشان دهند .

چرا باید ورزشکاران با هزینه خود تمرین کنند . (3898636) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۱۰:۲۱:۵۰
دوستان در کامنت های خود با دقت به موارد درستی مبنی بر ضرورت برنامه ریزی و سرمایه گذاری و استفاده درست از ظرفیت ها و به کار گماردن مدیران لایق اشاره کردند

با نگاهی گذرا به جدول مدال ها متوجه خواهیم شد:

14 کشور از مجموع رتبه 1 تا 20 عضو گروه G20 یا همان 20 قدرت اول اقتصادی جهان هستند. (3898647) (alef-2)
 
شاهرخ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۱۰:۳۳:۴۷
ورزش تنها آوردگاه نحوه مدیریت کشور هاس که قابل اندازه گیری هست......
مدال های لندن نشون دهنده اینه در اون دوره نحوه مدیریت ورزش بهتر از الان بود (3898671) (alef-2)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.