توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 451022
احتمال پرداخت رشوه برای میزبانی المپیک ۲۰۱۶
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۳
ماموران کمیته‌ انضباطی IOC (کمیته بین المللی المپیک) در پی شفاف سازی مساله پول‌هایی هستند که سه روز قبل از داده شدن میزبانی المپیک به ریو برزیل پرداخت شده است.

به‌ گزارش ‌ایسنا و به نقل از Inside the games، پلیس فرانسه در حال‌ بررسی داد و ستدهای یک کمپانی برزیلی است که قبل از داده شدن میزبانی المپیک ۲۰۱۶ به ریو، یک و نیم میلیون دلار به شرکتی که دیاک پول پرداخت کرده است.  این اتفاق در سال ۲۰۰۹ افتاده است.

در آن زمان، فرانکی فردریک (یکی از اعضای IOC) نیز از دیاک پول دریافت کرده است. فردریک هرگونه عمل خلاف قانونی را رد کرده است.

لامین دیاک در آن زمان از سوی IOC حق رای برای انتخاب میزبانی  المپیک را داشته است. ریو در رقابت با  توکیو، مادرید و شیکاگو میزبانی المپیک ۲۰۱۶ را گرفت.

روزنامه‌ لوموند در مقاله‌ای با تحلیل این مسائل نوشته است امکان دارد پرداخت این پول ها با داده شدن میزبانی به ریو ارتباط داشته باشد. IOC متعهد شده است این مساله را بررسی کند.


 
 
کلمات کلیدی : المپیک ریو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.