نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 252744
ديپلماسي معتدل با طعم تحريم
بخش تعاملی الف - ميثم تقيان
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۳۴
روند اجراي سياست هاي اقتصادي دولت به گونه ايست كه توانسته كنترل نسبتا خوبي در برابر مهار تورم و گراني بردارد.

بارها شنيده ايم كه مشكلات اقتصادي كشور ربطي به تحريم ندارد و حتي بودجه كشور بر اساس فرض ادامه تحريم هاي فلج كننده بسته مي شود دولت بار ها موفقيت هاي خود را در نتيجه اعتدال، تدبير، و عقلانيت در پيش گرفته خود مي داند و گفته براي احقاق حقوق حقه ملت حتي يك گام عقب نشيني نمي كند.

تا اين مرحله مشكلي نيست قطعا طرف مقابل براي مذاكره با ايران امتيازاتي مي خواهد (همان تعديل هاي لازمي كه رييس جمهور اشاره كردند) تا بنا به ادعاي دولتمردان تمامي تحريم ها به صورت يكجا لغو شود.

خب مردم مي دانند كه قضيه هسته اي بهانه اي بيش نيست چون خيلي از كشور ها سلاح اتمي دارند و با اين رويكرد ظالمانه با آن ها برخورد نمي شود و قطعا طرف مقابل دست از لجبازي با انقلاب اسلامي بر نمي دارد پس مذاكره با ٥+١جز تلاشی بی حاصل، نتيجه اي هم دارد؟
 
کلمات کلیدی : ميثم تقيان
 
۱۳۹۳-۰۹-۲۵ ۰۸:۰۴:۳۸
شما اولین نفری نیستی که این حرف رو میزنی ،

متاسفانه دولتمردان و تعداد بسیاری از مردم خلاف نظر شما فکر میکنند و هنوز امیدوارند که بتوانند با مذاکرات از دست تحریم ها خلاص شوند و دلشان نمیخواهد که این واقعیت را بپزیرند (2550595) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۹-۲۵ ۰۹:۲۵:۴۰
ننگ پذیرش ظلم حتی درصورت رفع تحریم لذتی نداره (2550693) (alef-3)