نظر منتشر شده
۱۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 341730
از اقتصاد مقاومتي رهبر تا اقتصاد رياضتي دولت
بخش تعاملی الف - ميثم تقيان
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۳


از زمان اوج تحريم هاي ظالمانه غرب عليه جمهوري إسلامي ايران كه به بهانه برنامه هسته اي شكل گرفت مكررا اقتصاد مقاومتي را از رسانه هاي ديداري و نوشتاري شنيده ايم و كمتر كسي است كه از اين موضوع بي خبر باشد.

اما نكته قابل توجهي كه در اين يادداشت قصد ارائه آن را دارم اين است كه بار ها مسوولين دولتي از اقدامات و طرح هاي خود براي اجرايي كردن اقتصاد مقاومتي است. كمتر مقام دولتي را ميشناسم كه در اين مورد سخن به ميان نياورده باشد اما بنظر مي رسد دولتمردان اقتصاد مقاومتي مدنظر مقام معظم رهبري را با اقتصاد رياضتي به منظور كاهش هزينه هاي دولت اشتباه گرفته اند اما آيا واقعا دولت اجازه دارد به بهانه اجراي اقتصاد مقاومتي از وظايفش در توسعه زيرساخت ها و منابع انساني و كارآمدي سرمايه عظيم انساني دست بكشد و جامعه را به حال خود رها كند؟

زماني كه سوالي در مورد توسعه منابع انساني دستگاه هاي اجرايي مي شود كه اغلب دستگاه ها يا مجوز ندارند يا استخدام را به حالت ممنوع درآورده اند پاسخ داده مي شود كه دولت به دنبال اشتغال پايدار و درونزا است. اينكه دولت بايد به دنبال اشتغال پايدار باشد شكي در آن نيست اما نبايد وظايف ملي خويش در توسعه دولتي را فراموش كند و عذر و بهانه اش را اجراي اقتصاد مقاومتي بداند.

در يك كلام عرض مي شود كه به كارگيري فرزندان با استعداد اين مرز و بوم در دستگاه هاي دولتي عين شايسته سالاري است كه دولت وعده داده بود و منافاتي با اقتصاد مقاومتي ندارد اين در حالي است كه درب همه وزارتخانه ها به روي مردم بسته شده واز طرف ديگر مديران بازنشسته راه ورود را پيدا مي كنند.
 
کلمات کلیدی : ميثم تقيان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۴ ۱۰:۳۷:۵۶
باشعار دادن کشور اداره نمیشود (3624220) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۱-۱۴ ۱۰:۴۶:۴۳
شما خودتو ناراحت نکن دیگه .... جواب نمیده. نصف همین کارمندان فعلی هم زیاده. (3624234) (alef-11)
 
امير
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۴ ۱۲:۵۱:۰۹
درسته ولي دولت خودش را پيروز جلوه ندهد لطفا. (3624462) (alef-3)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۴ ۱۳:۱۰:۴۱
مثل اينكه شما هم از اين اقدام دولت بدت نمياد (3624510) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۴ ۱۱:۴۵:۵۶
...
مقاومت جز با ریاضت کشیدن حاصل نمیشود مثل تحریمهای زمان دولت سابق که بی سابقه بود وقتی مواد اولیه نباشه وقتی همه قیمتها با دلار محاسبه میشه وقتی دولت برای جبران کسری دلار رواز 1000 میرسونه به 4000هزار مردم مقاومت میکنن اما سختی میکشن که مقاومت میکنند! (3624345) (alef-11)
 
صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۴ ۱۴:۴۴:۵۳
اشتباه ميكنيد
مفهوم اقتصاد مقاومتي با رياضتي تفاوت عمده دارد (3624713) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۴ ۱۷:۱۴:۳۸
خوب تفاوتشو مینوشتی!!!
... (3624987) (alef-11)
 
امير
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۱-۱۴ ۲۳:۰۹:۲۱
پس تا الان فكر ميكردين هيچ تفاوتي ندارن اين دو اقتصاد؟ (3625459) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۱-۱۴ ۱۵:۳۰:۱۳
.... دولت هم میگه مادرست داریم اقتصادمقاومتی رااجرامیکنیم.
اولین کاراصلاح اقتصادیکسان بودن مراکزدرآمدی درمقابل قانون ومالیات هستندوقتی درصد ی مراکز درآمد زیر پوششهایی مانندبنیادهای تعاون ومستضعفان وتحت پوشش .... وغیره زیرنظردولت نیست.
خوب برای چه؟مگه دولت ازکره دیگه اومده؟
خوداین سازمانهادرخریدواجراپروژه میگویندحساب رسمی نمیخواهیم وارزش افزوده نمیدهند.اونوقت یک شرکت فکسنی راباباشودرمیارن.
خلاصه الف جان شما... (3624807) (alef-11)
 
امير
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۱-۱۴ ۲۲:۵۵:۲۲
دولت بدترين عملكرد توسعه اي منابع انساني را داشته و هيچگاه از ركود حاكم بر جامعه سخن نگفته وفقط سخن از كاهش تورم به ميان مي آورد
ركود عميق و بي سابقه فعلي كه اي كاش جدولي مانند تورم از آن براي مقايسه وجود داشت مخرب ترين عامل در توسعه است
اين دولت با افتخار از اجراي اقتصاد مقاومتي حرف مي زند .....و
إتفاقا دولت با برداشت اشتباه از اقتصاد مقاومتي عمل می کند (3625443) (alef-11)
 
امير
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۱-۱۴ ۲۳:۰۱:۰۴
چگونه دولت تمامي پست هايي كه خالي ميشود را حذف مي كند و در اختيار كسي قرار نمي دهد
به اين بهانه كه دستگاه هاي اجرايي بايد محدود شوند
اما مديران بازنشسته قبلي وارد مي شوند و حقوق دريافت مي كنند
چرا هميشه در دوران مديريت إصلاحات جوانان از بين مي روند و سابقه دارهايي كه طبق قانون بازنشسته شده اند به كار باز مي گردند (3625450) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۰۴:۲۸:۵۱
نمیدونم چرا این یاداشت مینویسم همکاری دارم که منزلشون کرج. پسر اروم ساکتی پاش شکسته ی مدت دیروز تصمیم گرفتم برسونمش که از انقلاب تا کرج با اون پاش نره با کلی اصرار دعوتم کرد منزلشون که کاش هیچ وقت نمیرفتم پدری که تو جنگ موجی شده بود با ی برادر مریض که هفته ای1700 امپول که میزنه مادری که سرطان سینه داره با ی خواهر 7 ساله. ی برادر 17 ساله که امسال امتحان نهایی با دجود اینکه کار میکنه معدل 19 گرفته بود تازه فهمیدم با وجود اینکه پاش شکسته چرا میاد سر کار. و دوروز استراحت نمیکنه با کلی دردل و اشک . که به کسی چیزی نگو. حقوق1100 میگیره اونم. بدون بیمه و تشکیلات. نه کمکی از دست من بر میاد. منی که با کلی ارفاق فقط سلامتی دارم نه کسه دیگه. فقط این مدیرا چطوری پول ملت از گلتون پاین میره بخدا افسردگی گرفتم. این حقوق پول امثال این دوست منه که برادرش امپول دو هفتشو نزده که مادرشو ببرن دکتر (3799644) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.