نظر منتشر شده
۲۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 305998
نقش شبکه GEM در کشف حجاب 2 بازیگر زن
تاریخ انتشار : شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۹
صدف طاهریان و چکامه چمن ماه، بازیگرانی که این روزها نام شان را زیاد می شنویم. بازیگران نه چندان مطرحی که با خروج از کشور و انتشار تصویر بی حجاب خود نام شان را بر سر زبان ها انداختند.

هفته نامه تماشاگران امروز: صدف طاهریان و چکامه چمن ماه، بازیگرانی که این روزها نام شان را زیاد می شنویم. بازیگران نه چندان مطرحی که با خروج از کشور و انتشار تصویر بی حجاب خود نام شان را بر سر زبان ها انداختند.

در ابتدا طاهریان که با بازی در نقش های دو و سه هیچ وقت در سینمای ایران چندان مطرح و نام آشنا نبود، با انتشار ویدئویی در اینستاگرامش به مخاطبان بهت زده ای که در ابتدا فکر می کردند صفحه این بازیگر هک شده، درباره تصاویری که با پوشش غیرمتعارف از خود در صفحه شخصی اینستاگرامش منتشر کرده بود، تاکید کرد که صفحه اش هک نشده و برای همیشه از ایران خارج شده است.

نقش شبکه GEM در کشف حجاب 2 بازیگر زن

این بازیگر بعدا در جایی گفته بود به زودی در یک گفتگو فساد موجود در سینمای ایران را علنی می کند! بازیگری که به گفته همکارانش هیچ تحصیلات آکادمیکی نداشته و برای ضبط هر پلان، رکورددار برداشت بوده و همه عوامل را خسته می کرده و معلوم نیست از طریق کدام تحصیلات یا مدرک از کدام آموزشگاه بازیگری پایش به عرصه سینمای ایران باز شده، می خواهد از فساد سینمای ایران بگوید.

این بازیگر زن سینمای ایران با بازی در فیلم «سلام بر عشق» پایش به سینما باز شد و بعد از آن در «پس کوچه های شمرون» و «عصر یخبندان» نیز نقش های کوتاهی داشت.

نقش شبکه GEM در کشف حجاب 2 بازیگر زن

بعد از گذشت چند روز از این اتفاق، چکامه چمن ماه هم که در خارج از کشور به سر می برد و در یکی دو ماه اخیر عکس های تقریبا نامفهومی از خود در اینستاگرام منتشر می کرد، یکباره تصویری بدون حجاب و با پوشش نامتعارف از خود منتشر کرد تا داستان کشف حجاب بازیگران زن سینمای ایران به سریال تبدیل شود و همین سریالی شدن، ماجرای گمانه زنی ها را درباره علت دقیق این مسئله افزایش دهد.

بنا به خبری که سایت سینماژورنال در این باره منتشر کرده، این دو بازیگر بخشی از تیم تولید سریالی هستند که به سفارش شبکه ماهواره ای GEM تولید می شود و مدیران این شبکه در تازه ترین تصمیم خود قصد دارند شانس خود را برای جذب مخاطب داخلی با ساخت سریال ایرانی مورد ارزیابی قرار بدهند.


بر همین اساس رایزنی هایی با بعضی کارگردانان و بازیگران مطرح تلویزیون ایران انجام داده اند و پیشنهاداتی برای حضور آنها در سریال های ساخت این شبکه مطرح شده اما اغلب چهره های سرشناس به این پیشنهادات پاسخ منفی داده اند؛ به همین دلیل مدیران این شبکه به سراغ بازیگران درجه دو و سه رفته اند که گویا در این امر موفق هم بوده اند و صدف طاهریان و چکامه چمن ماه از جمله بازیگران جذب شده برای سریال سازی در این شبکه هستند. طبق این گمانه زنی ها چند بازیگر دیگر هم به زودی به آنها می پیوندند.

بر اساس آخرین شنیده ها فیلمبرداری این سریال در مالزی انجام می شود و کارگردانی آن هم بر عهده محمد راوندی است؛ کارگردانی که پیش از این چند تله فیلم را در ایران ساخته. بهروز وثوقی هم از جمله بازیگرانی است که گفته می شود حضورش در این سریال قطعی شده است.

نقش شبکه GEM در کشف حجاب 2 بازیگر زن

نظر دو کارشناس


بازیگران مطرحی نبوده اند و غلط کرده اند!

تلاش شبکه تلویزیونی GEM برای جذب مخاطب در ایران این روزها ابعاد گسترده تری به خود گرفته. گفته می شود مدیران این شبکه به دنبال این هستند که انحصار سریال سازی تلویزیونی را از دست صداوسیما خارج کنند.

ایرج محمدی یکی از تهیه کننده های سرشناس سریال های تلویزیونی در گفتگویی خوشبینانه به ماجرا نگاه می کند و می گوید این شبکه شانسی برای موفقیت ندارد.

درباره این دو بازیگر خانم که به تازگی از ایران خارج شده اند و عکس های بدون حجاب خود را منتشر کرده اند، چیزی شنیده اید؟

- غلط کرده اند!

نقش شبکه GEM در کشف حجاب 2 بازیگر زن

آخرین خبر منتشر شده امروز این است که اینها برای بازی در یک سریال در شبکه تلویزیونی جم دعوت شده اند. شما به عنوان یک تهیه کننده تلویزیونی نگران این نیستید که این شبکه ماهواره ای انحصار سریال سازی را از دست شبکه های داخلی دربیاورد؟


- اصلا امکان ندارد. آنها هیچ وقت نمی توانند حرفه ای کار کنند و سریال خوب بسازند؛ به همین دلیل هم بازیگران حرفه ای ما هیچ وقت دعوت آنها را قبول نمی کنند چون می دانند که نتیجه کار خوب نخواهد شد و مردم کار را نمی پسندند. اصلا کلاس و ورژن سریال سازی ما با آنها متفاوت است و اینطور که می گویند نیست که سریال های ما مخاطب نداشته باشد. سریال هایی که مناسبتی ساخته می شوند مثلا برای ماه رمضان یا عید نوروز یا سریال های دنباله دار مثلا بالای پنجاه قسمت یا بیشتر مخاطب خاص خودشان را دارند و اینطور نیست که دیده نشوند.

به تازگی به نظر می رسد صداوسیما هم بودجه خوبی برای سریال سازی اختصاص نمی دهد چون سریال های ما هم خیلی کیفیت گذشته را ندارند.

- نه، اینطور نیست؛ شاید یکی دو هنرپیشه یا تهیه کننده آمده باشند و در یک رسانه حرفی درباره اینکه صداوسیما پول نمی دهد زده باشند ولی الان مدتی است که طلب های خیلی ها وصول شده و همانطور که می بینید سریال های خوبی هم در دست تولید است.

خیلی از بازیگران از قضیه مافیا در انتخاب بازیگر در سینما و تلویزیون ایران شاکی هستند و شاید یک یاز دلایلی که این دو بازیگر رفتند هم همین باشد.

- اصلا اینطور نیست! اولا که اینها اصلا بازیگران مطرحی نبودند چون اگر مطرح بودند با چنین کاری سعی نمی کردند شهرت کسب کنند؛ و دوم اینکه مگر می شود به همین راحتی و با پول، نقش خرید یا اصلا مگر یک نفر چند بار می تواند پول بدهد نقش بخرد؟ در نهایت این هنر یک نفر است که در ذهن مردم می ماند. اگر هم کسی با پول وارد شود و استعداد نداشته باشد جلوه نمی کند و در ذهن مردم نمی ماند.

ما الان نمی توانیم برای سریال هایمان از بازیگران غیرحرفه ای استفاده کنیم و این اجازه به ما داده نمی شود. فکر نمی کنم تهیه کننده ای هم حاضر باشد چنین ریسکی کند و از بازیگر ناوارد استفاده کند چون کار خودش لطمه می بیند. ما الان بازیگری داریم که باید التماسش کنیم تا یک نقش را بپذیرد، برای اینکه برایش مهم است که چه نقشی بازی کند ولی وقتی کسی برایش مهم نیست و مراقبت نمی کند و یک مدت روی بورس است و هر نقشی که دستش برسد بازی می کند، مردم او را پس می زنند. بازیگرانی که ی مدت روی بورس بوده و حالا از فضا دور مانده اند ممکن است این حرف ها را بزنند که اصلا درست نیست.

شاید در سینما این قضیه درست باشد.

- من در مورد سینما حرف نمی زنم ولی در همان سینما هم یک نفر چند بار می تواند نقش بخرد؟ وقتی هنرش را نداشته باشد، کار ضربه می خورد و مخاطب آن را نمی پسندد.

تلویزیون روح تازه می خواهد، آدم جدید، فکر جدید

داریوش باباییان کارگردان، تهیه کننده و بازیگر سینمای ایران که به تازگی فیلم «مردن به وقت شهریور» را در مقام مجری طرح روی پرده داشت، برخلاف ایرج محمدی، حاضر نیست از سیاست های صداوسیما در تعامل با سریال سازان داخلی دفاع کند. او در گفتگویی از ضرورت ایجاد نگاهی تازه در تلویزیون حرف می زند.

نقش شبکه GEM در کشف حجاب 2 بازیگر زن

دو نفر از خانم های بازیگر به خارج از کشور رفته اند و تصمیم دارند در یک سریال در شبکه جم بازی کنند؛ نظر شما در این مورد چیست؟

- نظر من این است که صداوسیما و تلویزیون ما باید آنقدر قوی باشند و آنقدر قوی کار کنند که اصلا شبکه هایی مثل جم در داخل ایران هیچ مخاطبی نداشته باشند؛ از طرفی هم وقتی الان بازیگرهای ما و عوامل می گویند که کار کرده اند و دستمزدشان را طلبکار هستند و خیلی ها هم هستند که الان کاری برایشان پیدا نمی شود، خب شاید از صد نفر دو نفر هم پیدا بشوند که فکر کنند با رفتن به آنجا می توانند به درآمد برسند که البته این اصلا درست نیست.

الان صداوسیما و سینمای ما به یک فکر نو نیاز دارند. یک اتاق فکری که آن 10 نفری که در همه دوره ها و همیشه هستند و تصمیم گیری می کنند، نباشند بلکه آدم های جدید با فکر جدید بیایند و در تلویزیون روح تازه ای دمیده شود تا بازخورد شبکه های ماهواره ای کم شود.

شما خودتان تیزرهای مردن به وقت شهریور را در جم پخش کردید.

- ما نبودیم! تیزرهای ما سه چهار روز پخش شد که آن را هم کمپانی پخش کننده که در آلمان امتیاز اکران فیلم را خریده بود، این کار را کردند و بعد از اینکه به ما در داخل اعتراض کردند ما از آنها خواستیم که دیگر از این شبکه تیزر فیلم ما پخش نشود.

خیلی ها می گویند که قیمت پخش تیزر در این شبکه ها پایین تر است.

- همینطور است ولی حتی اگر مجانی هم باشد و بازخورد خوبی هم داشته باشد، اما اگر تلویزیون شرایطش را فراهم کند، مثلا بیاید بگوید رایت فیلم شما برای من و من صد تیزر مجانی برای شما پخش می کنم، این هم برای دیده شدن فیلم خوب است هم برای خود تلویزیون اما این کار انجام نمی شود.

تبلیغ در این شبکه بازخورد مثبتی دارد و می گویند فیلم هایی که در این شبکه ها تبلیغ می شوند در اکران موفق تر هستند.

- دو فیلم که در این شبکه تبلیغ کرده اند، یکی فقط چهل پنجاه میلیون تومان فروش داشته و دیگری فروش خیلی بیشتری در سراسر کشور داشته؛ این خیلی به این شبکه ربط ندارد و خود فیلم اگر خوب باشد فرقی نمی کند کجا تبلیغ می شود. مردم باهوش تر از این حرف ها هستند و به خود فیلم بیشتر توجه می کنند تا این مسائل حاشیه ای.

و الان اگر سریالی با حضور بازیگران ایرانی ساخته شود دیگر همان فیلم هایی که خارج از ایران اکران می شدند هم نمی توانند در جم تبلیغ کنند.

- قبل از این هم کسی برای این قضیه مجوزی نداشت و اگر هم فیلمی در این شبکه تبلیغ می شد کار کمپانی پخش کننده بود. من نمی توانم به کمپانی که فیلم را از من می خرد بگویم فیلم را از من خریدی ولی اجازه نداری آن را تبلیغ کنی.
 
کلمات کلیدی : حجاب
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۱۰:۴۰:۳۰
بنظر دیدگاه کارشناس اول ( کارشناسان اول) باعث افول شدید سیما شده و متاسفانه سیما مطابق با روز پیش نمی رود و همش بدنبال سیاست بستن است یا با رانت جلوی دیگران را بگیرد و یا به دیگران برچسب بزند و همه ایراد دارند بجز خودش.
سیما باید از حالت میلی خارج شود تا بتواند بدور از حب و بغزهای گروهی خاص ، برنامه های مختلفبسازد تا در گیرنده عموم مردم باشد نا گروهی خاص.
باید پذیرفت که با این روش ها نمی توان به مقابله با جنگ نرم رفت . (3289408) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۱۱:۲۹:۰۳
ادب و شعور و جامعه بینی و توان ارزیابی اقای مجمدی بسیار جای ((تقدیر و تشکر)) دارد! (3289523) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۱۲:۲۳:۵۵
رفتار افرادی که تفکرات مصاحبه شونده اول را دارند باعث فرار میشوند . الفاظی مثل غلط کرده اند ادب وشخصیت ایشان را نشان میدهد . انها هر بی ادبی یا گناهی که کرده اند به خودشان مربوط بوده وایشان ادبیات خاص خودشان را دارد که باعث فرار وگناه میشود . (3289676) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۱۲:۵۷:۱۱
صدا و سیما قافیه را دیر بازی است که باخته!
منتظرم ببینم چه سریالی از جم پخش می شود، آن هم با بهروز وثوقی.............! (3289790) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۱۳:۴۲:۴۸
آفتاب آمد دلیل آفتاب
وقتی بازیگری که به گفته همکارانش هیچ تحصیلات آکادمیکی نداشته و برای ضبط هر پلان، رکورددار برداشت بوده و همه عوامل را خسته می کرده و معلوم نیست از طریق کدام تحصیلات یا مدرک از کدام آموزشگاه بازیگری پایش به عرصه سینمای ایران باز شده، خوب این یعنی فساد سینمای ایران دیگه (3289942) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۱۳:۴۵:۲۷
حالا اگه هنوز تو ایران بودند و در سریالهای داغون و آبگوشتی سیما بازی می کردند درجه یک بودند ولی چون حالا رفتن بازیگران مطرحی نبوده اند و غلط کرده اند!
اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید (3289955) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۱۳:۵۹:۵۳
اینها وقتی در داخل ایران هم هستند خیلی حجاب درست و حسابی ندارند امیدوارم که بی حجابی را به فرهنگ لختی و ...برهنگی نرسانند چون در این صورت باعث سرافکندگی شدید خانواده و آشنایانشان می شوند.ما که این ها را نمی شناختیم ولی آنهایی که می شناسیم و واقعا" هنرمندند به شرع و عرف احترام می گذارند. (3290009) (alef-11)
 
هنرمند
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۱۸:۳۶:۳۹
سلام
واقعا برای چنین به ظاهر بازگران کالایی متاسفم....
واقعا... (3290684) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۲۰:۰۷:۵۸
کی گفته اینا حجاب داشتن که الان کشف حجاب کردن (3290872) (alef-11)
 
شیدا
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۲۰:۲۳:۱۵
این دنیای فانی اخرش به مرگ ختم میشه...
و تنها چیزی که به فریاد انسان میرسه اعمالشه
استغفرالله ربی و اتوب علیه

خدایا عاقبت همه راختم بخیر کن (3290904) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۲۰:۲۶:۱۷
اکثر بازیگران زن در داخل ایران بی حجابند
خیلیم فرقی نکردن!!!!!!!!! (3290909) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۲۰:۳۹:۳۲
ازادی دز چیست در بی حجابی در تن به چشمان هوس باز اجنبی مالیدن یا در عفت وپاکدامنی مگر پیامبر (ص)ما نفرمودند اگر میخواهید راه درست وغلط را بیابید نظاره بر گذشتگان خود کنید . حجاب وعفت داشتن سخت نیست براکسی که خدا رابشناسد مگر کسانی که پایبند هیچ نباشند واین خبر رابه کسانی بدهم که غیرت دارند ناموس پرستند بدانند اگه میخواهید اینگونه ناموس وفرزنانتان ابروی اسلام رانریزند در لقمه ای که سر سفره میبرید خیلی احتیاط کنید والتوفیق وتعالی بنده خدا (3290928) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۲۱:۰۵:۲۷
دنبال دلیل های جور واجوری نگردید که فردا روزی بخواهید به حرف های خودتون بخندید. فکر نمی کنم به اختیار تا به حال حجابی اختیار کرده باشند. (3290959) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۲۱:۵۸:۰۸
سوال اینجاست
چطور کسی مثل طاهریان که سواد بازیگری ندارد در چند فیلم بازی کرده است؟؟ (3291048) (alef-11)
 
مریم
۱۳۹۴-۰۸-۱۰ ۰۱:۱۶:۰۸
من تبلیغ سریال دندون طلا رو تو جم دیدم کنجکاو شدم وخریدم وباید بگم بعد از مدتها اولین سریال ایرانی که دنبال میکنم واقعا کار قشنگ وزییبایی اما اگه جم تبلیغ نمیکرد اصلا متوجه بودنش هم نمیشدم چون خیلی وقت با تلویزیون ایران کاری ندارم یک زمانی سریال هایی مثل روزی روزگاری پدرسالار پس از باران خانه سبز و... واقعا زیبا بود یا فیلمهایی مثل همسر عینک دودی کاغذ بی خط و....ولی انصافا حدود یکماه پیش برای دیدن یک فیلم که یکی از ستاره های طنز بازی میکرد رفتم راستش اینقدر افتضاح وخنک بود که قسم خوردم فیلمی با بازی این اقا رو دیگه نبینم درحالی که تاچندسال پیش بازی همین فرد باعث میشد به دیدن فیلم برم (3291302) (alef-11)
 
امیر عباس
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۱۱:۵۴:۳۶
سلام.با تشکر از اینکه فقط حاشیه سازی بلد هستید.
به جای اینکه دنبال جمع کردن ماهواره ها
بزرگ کردن شبکه های خارجی و فیلم هاشون هستید
فکر شبکه هایی چون موزیک.فیلم.کارتون باشید
من خودم از جمله آدم هایی بودم که با ماهواره موافق بودم
الان شبکه مستند.ورزش.سلامت.HD جای ماهواره را در منزلم گرفته
لطفا بفکر جذب مخاطب باشید بجای حاشیه سازی برای دیگران
لطفا کاری با کسی نداشته باشید.شبکه هاتون رو درست کنید.ماهواره ها خودشون جمع میشن (3293970) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۲۱:۱۷:۰۹
همون بهتر که نباشن مفسدهای کثیف (3295360) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۸-۱۲ ۱۹:۰۵:۴۱
با سلام ما رو با اونا تو یک قبر جا نمی دند . شما با توجه به فعالیتهای خوبی که در صدا و سیما انجام داده اید اگر به همین منوال کیفیت فیلم و سریالهاتون بالا ببرید ضمن اینکه جذب مخاطب کرده اید : ساخت سریال اونا با بهروز وثوق برا خودشون می مونه که بشینند تو خونه و ببیننش . (3297456) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۰ ۲۲:۳۹:۲۶
خراب کردن همه دیوارها و برداشتن همه پرده ها و باز گذاشتن همه پنجره ها تیره اندیشی است نه روشنفکری! علامت جاهلیت است نه تمدن! (دکتر شریعتی) (3360340) (alef-11)
 
نینا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۴ ۱۸:۳۵:۱۶
انسان است و اختیارو اختیارو اختیار
به کار دیگران دخالت نکنیم. (3625100) (alef-11)
 
کریم
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۵-۱۱ ۰۰:۰۷:۳۹
انسان.فقط باید..چه زن....وچه مرد ...یادخدا باشد..هرجاکه باشی وهر لحظه که هستیم. .بذار اخرش سرش به سنگ به سنگ میخوره بارکج به مقصد نمی رسه . ای انسانها. به فکر اخرت باشیم دنیا دوروز. (3858583) (alef-11)
 
ماریا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۶ ۱۰:۴۶:۵۶
خیلی خوبه که همه اول اعمال خودشون رو نظاره گر باشند و اصلاح کنند.. (3905760) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.