نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507800
تاجیکستان حجاب اسلامی را ممنوع می‌کند
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۲
مقام‌های تاجیکستان قوانینی را تحت عنوان "پایبندی به لباس‌ و فرهنگ سنتی ملی" در این کشور به اجرا درآورند که عملا پوشش حجاب کامل اسلامی برای زنان را در این کشور ممنوع می‌کند.

به گزارش العالم؛ زنان تاجیکستانی در البسه سنتی خود یک روسری پشت سرشان می‌بندند اما آن دسته از زنانی که بخواهند در این کشور حجاب کامل اسلامی داشته باشند روسری خود را زیر چانه گره می‌زنند.
شمس‌الدین اورومبکزودا، وزیر فرهنگ تاجیکستان در مصاحبه با رادیو اروپایی آزاد مدعی شد: پوشش اسلامی واقعا خطرآفرین است.

او اظهار کرد: هر کسی به زنانی که حجاب کامل داشته باشند با نگرانی نگاه می‌کند و می‌ترسد که آنها زیر حجابشان چیزی پنهان کرده باشد.

با وجود آنکه قانون اخیرا اجرا شده در تاجیکستان صرفا اصلاحیه‌ای بر یک قانون موجود درباره سنت‌های کشور است، اما مشخصاً کلمه حجاب را ذکر نکرده؛ اما مقام‌های تاجیکستان پیش از این نیز گفته بودند که حجاب اسلامی نماینده "یک فرهنگ بیگانه" محسوب می‌شود.

براساس قوانین موجود، زنانی که در تاجیکستان حجاب اسلامی داشته باشند ورودشان به ادارات دولتی ممنوع است.
در ابتدای ماه اوت گزارش شد که مقام‌های تاجیکستان به بیش از ۸۰۰۰ زن با حجاب اسلامی در شهر دوشنبه پایتخت این کشور تذکر داده بودند که پوشش سرشان را به سبک تاجیکی گره بزنند.

قانون جدید جریمه‌ای برای شکستن قانون تعیین نکرده، هر چند که گفته شده احتمالا در آینده برای آن جریمه تعیین خواهد شد.
 
 
کلمات کلیدی : حجاب اسلامی+تاجیکستان
 
United States
۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۲۲:۲۸:۳۴
افراط و تفریط هر دو نایی کار آمد است و بایستی محکوم شود. آزادی پوشش حق هر فرد است. (4543330) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۱۲ ۱۰:۲۴:۳۸
مردمش اگر مسلمان باشند و مسلمانی را دوست داشته باشند غیورانه بپا خواسته اساس این چند مزدور غرب را از مملکت خود بر خواهند کند وگرنه غصه خوردن برایشان هیچ سودی ندارد وآنها هم به خاشاک و هیزم جهنم افزوده شده اند و کاری از کسی ساخته نیست (4543849) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.