نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 365190
سرمقاله رسالت/سید مسعود علوی
هشدار سردار را جدی بگیرید!
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۰
سردار سلیمانی در هشدار خود اعلام کرده است؛ «تعدی به شیخ عیسی قاسم به مقاومت مسلحانه و سقوط رژیم بحرین منجر خواهد شد.» رژیم آل خلیفه این نصیحت مشفقانه سردار سلیمانی را باید جدی بگیرد و از این گونه اقدامات خشونت آمیز پرهیز کند.

 روزنامه «رسالت» در سرمقاله شماره امروز خود نوشت:

هشدار بی سابقه سردار سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران به آل خلیفه، یک هشدار جدی است. پیش از این وزارت خارجه، سلب تابعیت آیت الله شیخ قاسم از سوی آل خلیفه را محکوم کرده بود. حکام بحرین اگر عقلانیت سیاسی خود را به کار ببرند، باید آن را جدی تلقی کنند.بدون شک هشدار سردار سلیمانی خبر از یک جهش در استراتژی منطقه ای ایران دارد.همین واقعیت ضرباهنگ هشدار را مضاعف می کند. سلب تابعیت آیت الله شیخ عیسی قاسم باعث واکنش هایی در داخل بحرین و نیز کشورهای اسلامی شد، تا جایی که حتی آمریکا هم این اقدام رژیم بحرین را غیر قانونی خواند.دکتر لاریجانی رئیس مجلس، دیروز در برابر این اقدام ظالمانه واکنش نشان داد و صریحاً گفت: لغو تابعیت شیخ عیسی قاسم نشان دهنده نفس های آخر آل خلیفه است.
از آغاز بیداری اسلامی در کشورهای منطقه و جهان، رژیم آل خلیفه همواره مورد اعتراض مردم بحرین به عنوان حاکمیت اقلیتی بر اکثریت واقع شد. مردم، اعتراضات مسالمت آمیز داشتند، اما رژیم آل خلیفه همواره از زور برای برخورد با خواسته های برحق مردم استفاده کرده و ناراضیان را به زندان انداخته، شکنجه کرده و تبعید نموده و بالأخره سلب تابعیت رهبران دینی مردم را به عنوان آخرین راهکار انتخاب کرده است. این رویکرد، رژیم آل خلیفه را با برخورد سخت مردم و فروپاشی، مواجه می کند.

سردار سلیمانی در هشدار خود اعلام کرده است؛ «تعدی به شیخ عیسی قاسم به مقاومت مسلحانه و سقوط رژیم بحرین منجر خواهد شد.» رژیم آل خلیفه این نصیحت مشفقانه سردار سلیمانی را باید جدی بگیرد و از این گونه اقدامات خشونت آمیز پرهیز کند. چندی پیش رژیم آل خلیفه مدت حبس شیخ علی سلمان، دبیر کل جمعیت الوفاق را به ۹ سال افزایش داد. همچنین دادگاه اداری بحرین ۲۵ خرداد حکم تعلیق فعالیت های جمعیت الوفاق را، که از بزرگ ترین جمعیت های معارض آل خلیفه است، صادر و اموال آنان را نیز مصادره کرد. دادستان عمومی بحرین نیز در ادامه سرکوب معارضان، گروه های الرساله و التوعیه الاسلامیه را هفته گذشته منحل اعلام کرد.مفهوم این تحرکات چیست؟ فشردن گلوی ملت و سلب کم ترین آزادی های سیاسی در بحرین، به کجا می انجامد؟ آیا راهی جز مبارزه مسلحانه باقی می گذارد؟ مردم و گروه های بحرینی همواره از طریق اعتراضا ت مسالمت آمیز، حرف خود را به گوش جهانیان و نیز حکام مستبد آل خلیفه رسانده اند. اما آل خلیفه همه راه های مسالمت آمیز را سد کرده و یک راه، بیشتر جلوی معترضان باقی نگذاشته است. مردم بحرین پنج سال است راه مسالمت آمیز را برای دستیابی به حقوق اولیه خود طی کرده اند، اما در این مدت جز سرکوب وحشیانه، زندان و شکنجه پاسخی دریافت نکرده اند.

دیده بان حقوق بشر معتقد است لغو تابعیت شیخ عیسی قاسم، بحرین را به سخت ترین روزها می کشاند. مجلس اعلای لبنان می گوید؛ تعرض های آل خلیفه به حد فاجعه رسیده است، اما گوش شنوایی در منامه وجود ندارد. این گوش فقط با صدای غرش گلوله ها حاضر به شنوایی است. این راهی است که آل خلیفه انتخاب کرده است. این رژیم پوشالی قطعاً به سرنوشت امثال مبارک، قذافی و... دچار خواهد شد.اوضاع بحرین بیش از هر زمان دیگری، ملتهب است. در واکنش های اولیه، خبرهای رسیده حاکی است مردم در منطقه الدراز، زادگاه شیخ عیسی قاسم با پوشیدن کفن به خیابان ها آمده و اعتراض خود را اعلام کردند. این آغازی برای اعتراضات جدی تر است.سید
 
کلمات کلیدی : بحرین+سردار سلیمانی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۱۰:۴۵:۰۹
این طور هشدارها را باید پنهانی و از کانالهای مورد اطمینان داد. چنین هشداری وقتی به صورت علنی داده می شود از فردا اگر تیری در بحرین شلیک شود می اندازند گردن ایران. (3775864) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.