توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 479996
ماجرای دیدار هنرمندان موسیقی با حضرت امام(ره) به روایت گلریز
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۱۰
محمد گلریز ماجرای دیدار خودش و چند هنرمند عرصه موسیقی با حضرت امام خمینی(ره) را برایمان روایت کرد.

به گزارش تسنیم، محمد گلریز خواننده‌ی موسیقی ایرانی که آثار انقلابی بسیاری خوانده است، در جریان حضورش در خبرگزاری تسنیم و گفت‌وگویی که با او داشتیم، ماجرای دیدارش با حضرت امام خمینی(ره) را برایمان روایت کرد. در این دیدار جمعی از هنرمندان عرصه موسیقی هم گلریز را همراهی می‌کردند.

محمد گلریز این دیدار را اینگونه روایت می‌کند:

آن زمان امام بیمار بود و به علت همین بیماری در «دربند» ساکن بود. حاج احمد آقا آمد و گفت، امام مقداری کسالت دارد و من از قول امام برایتان صحبت می‌کنم. ایشان گفت، امام کتابی نوشته و در آخر این کتاب حدود 20 صفحه درباره موسیقی و حلال بودن این هنر بحث کرده است. حاج احمد آقا می‌گفت باید موسیقی بسازید که همه سلایق آن را بپسندند. یعنی آنچه می‌سازید را هر کسی با هر سلیقه‌ای بپسندد. بعد از صحبت‌های حاج احمدآقا رفتیم پیش امام.

آن زمان شهید مجید حداد رئیس تولید رادیو و همراه ما بود. آن زمان مرکز موسیقی ارشاد و مرکز موسیقی صداوسیما یکی بود. خودِ شهید مجید حداد قطعه‌ی «مطهری» را خوانده و در آرشیو صداوسیما هست.

این ماجرا در سال 1359 رخ می‌داد. امام در اتاق و طبقه بالایی بود. وقتی وارد شدیم امام برایمان جلوه‌ی خاصی داشت. با لباس راحتی و کلاهی ساده در گوشه‌ای نشسته بود. گاهی آدمی از ترس نمی‌تواند حرف بزند و گاهی هم آدمی در شرایط مات می‌شود. حدود 7 نفر بودیم. همه ماتِ امام بودیم. قبل از ورودمان به اتاق، مرحوم حاج احمدآقا به ما گفته بود که آنجا هر حرفی دارید بزنید.

راغب، سبزواری، حدادعادل، شهبازیان و میرزاده هم در این دیدار بودند. همه مبهوت بودیم و کسی حرفی نزد.

وقتی حاج احمد آقا دید که ما حرف نمی‌زنیم، تک تک ما را به امام معرفی کرد. ناممان و سمتمان را برای حضرت امام بیان می‌کرد. مثلا می‌گفت فلانی که آهنگساز است، یا فلانی که تنظیم‌کننده است. یکی یکی رفتیم دست امام را بوسیدیم و امام هم ما را دعا می‌کرد. من آخرین نفری بودم که دست امام را بوسیدم. برای آخرین بار هم برگشتم و امام را دیدم، دلم نمی‌آمد از آنجا خارج شوم. دیدم که امام در حال دعا کردن برای ماست و می‌گفت خدا در پناه اسلام حفظتان کند.

بعد از آن امام در تلویزیون هم اعلام کرد که سرود «مطهری» اشکالی ندارد. بعد از انتشار قطعه شهید مطهری بود که کتاب‌های شهید مطهری نایاب شد. حدود 4 میلیون کاست از این قطعه به فروش رسیده بود. در دو طرف این کاست‌ها سرود «مطهری» ضبط شده بود.

همین تایید امام از سرود شهید مطهری موجب ایجاد انگیزه در میان آهنگسازان و شاعران و خوانندگان شد تا آثار انقلابی بسیاری تولید کنند.

بعدها می‌خواستند در حضور امام قطعه شهید مطهری اجرا شود. آقای کروبی که آن زمان مسئول بنیاد شهید بود در به در دنبال من می‌گشت اما من در سفر جنوب بودم و متاسفانه نتوانستم در حضور ایشان اجرا کنم. اما در آن مراسم مورد نظر سرود شهید مطهری را برای ایشان پخش کرده بودند.

 
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۱۲:۲۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۰۷:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۰۸:۵۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۳۰ ۱۰:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۵ ۱۳:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۱ ۱۱:۳۳
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۴ ۱۷:۵۸
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۳ ۱۷:۰۹
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۳ ۱۱:۱۷
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۷ ۱۴:۳۵
 
 
کلمات کلیدی : هنرمندان موسیقی +حضرت امام(ره) +محمد گلریز
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.