توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 474117
نامه مهم ستاد لیست خدمت به وزیر کشور
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۲
رفتار فرمانداری خلاف نص صریح قانون بوده و موجب مخدوش شدن اعتبار کل انتخابات شورای اسلامی شهر تهران خواهد بود!!

به گزارش مهر، رفتار فرمانداری خلاف نص صریح قانون بوده و موجب مخدوش شدن اعتبار کل انتخابات شورای اسلامی شهر تهران خواهد بود!!

بسمه تعالی

جناب آقای رحمانی فضلی
وزیر محترم کشور
موضوع: نحوه شمارش و تجمیع آرا شعب اخذ رای انتخابات شوراها
سلام علیکم

بند "و" ماده 67 (اصلاحی 15/6/85) آیین نامه اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی شهر مصوب 16/4/81 هیئت وزیران با اصلاحات بعدی اشعار می دارد:
بند "و" مرحله تنظیم صورت جلسه
پس از خاتمه شمارش و قرائت آرا، صورتجلسه اخذ رای شعبه در پنج نسخه تنظیم و سپس تعداد رای هر یک از نامزدها در صورتجلسه قید می شود.
پس از انجام این کار، صورتجلسه به امضای نماینده فرماندار و اعضای شعبه اخذ رای و نماینده هیئت نظارت می رسد و بلافاصله کلیه اوراق و مدارک انتخاباتی و یک نسخه از صورتجلسه تنظمیی داخل صندوق رای قرار داده می شوند و پس از لاک و مهر(پلمپ) شدن صندوق یا صندوق ها، اعضای شعبه اخذ رای به اتفاق نماینده فرماندار و به همراه نماینده هیئت نظارت و ماموران محافظ صندوق، صندوق یا صندوق های رای را همراه با یک نسخه از صورتجلسه نتایج آرای شعبه و سایر مدارک رسما تحویل هیئت اجرایی می دهند. از سه نسخه باقیمانده صورتجلسه نتایج آرا، یک نسخه تحویل نماینده هیئت نظارت، یک نسخه تحویل نماینده فرماندار و یک نسخه نیز تحویل رئیس شعبه می شود.
اگر در روز اخذ رای مسائل و مشکلاتی پدید آید، باید در قسمت انتهای صورتجلسه نوشته شود و به امضای اعضای شعبه، نماینده فرماندار و نماینده هیئت نظارت شهرستان برسد.
ماده 67 مکرر (الحاقی 27/11/1381)_ هرگاه بعضی از شعب ثبت نام و اخذ رای به علل مختلف از عهده قرائت آرا و تکمیل صورتجلسه برنیایند، هیئت های اجرایی می توانند مستقیما یا با تعیین افراد جدید نسبت به شمارش و قرائت آرا و تکمیل صورتجلسه شعبه مذکور اقدام نمایند.
ماده 68- هیئت اجرایی پس از دریافت صندوق یا صندوق های محتوی آرا و مدارک و صورتجلسات شعب ثبت نام و اخذ رای حوزه انتخابیه، در حضور اعضای هیئت نظارت شهرستان نسبت به تنظیم صورتجلسه نتیجه اخذ رای در حوزه انتخابیه اقدام می نماید و یک نسخه از صورتجلسه را برای انتشار آگهی نتیجه انتخابات به فرماندار تحویل می دهد.
ماده 69- فرماندار موظف است بلافاصله پس از دریافت صورتجلسه نتیجه اخذ رای از هیئت اجرایی شهرستان نسبت به تنظیم آگهی نتیجه انتخابات و انتشار آن در حوزه انتخابیه اقدام نماید.

متاسفانه شاهد هستیم فرمانداری تهران از موضوع دریافت صورتجلسه شمارش آرا و صندوق های شمارش شده و صورتجلسه اظهار بی اطلاعی نموده، اعلام می دارند این موارد مستقیما به وزارت کشور تحویل می شوند که این خلاف نص صریح موارد ذکر شده بوده و باعث مخدوش شدن اعتبار کل انتخابات شورای اسلامی شهر تهران خواهد بود.


عدم حضور ناظرین مستقل از سوی نامزدها در مرحله شمارش آرا ماخوذه و نظارت بر تنظیم صورتجلسات آرا شمارش شده در شعب و همچنبن در مرحله تجمیع، شائبه منتفی شدن نظارت و سپرده شدن امر مهم نظارت به همان دستگاه مجری انتخابات را اثبات نموده و به هیچ وجه با موازین قانونی که امر نظارت را بصورت مستقل از دستگاه مجری تعریف نموده، مطابقت ندارد.
 

با عنایت به موارد فوق الاشاره خواهشمند است از آنجا که شمارش آرا در حال انجام بوده، هر لحظه امکان بازگشت به مرحله قبل سخت تر و حتی غیرممکن می شود دستور فرمایید؛
1-  برابر مواد فوق الاشاره بفوریت نسبت به قبول و فراهم نمودن امکان حضور ناظرین "لیست خدمت" بعنوان یکی از جریانات اصلی در انتخابات شورای شهر تهران در مرحله شمارش و تجمیع آرا اقدام فرمایند.
2-  تجمیع آرا برابر قانون در فرمانداری تهران (هیئت اجرایی و هیئت نظارت شهرستان)  صورت پذیرفته نتایج آن توسط فرماندار به اطلاع ذی نفعان برسد تا خدای ناکرده  شائبه دخالت وزارت کشور در وظایف نهادهای قانونی مندرج در مواد 67، 68 و 69 پیش نیاید.

3-  تاکنون هیچ خبری از شمارش آرا انتخابات شورای اسلامی شهر تهران منتشر نشده و شنیده شده قرار است نتایج انتخابات و شمارش آرا برخلاف روش معمول و جاری فقط در پایان اعلام گردد که می بایستی در جهت شفاف سازی و اطلاع رسانی به مردم بصورت روزانه صورت پذیرد.

در هر حال 21 نفر نامزدهای لیست خدمت حق اعتراض از طریق سایر مراجع قانونی و انتشار موارد تخلف فوق در رسانه ها و اعتراض جمعی را برای خود محفوظ می دانند.

دستور فوری جنابعالی برای توقف روند غیرقانونی فوق الاشاره مورد انتظار است. قبلا از مساعی که مبذول میدارید سپاسگزار است.

ستاد انتخابات لیست خدمت
رونوشت: جناب آقای احمدی- رئیس ستاد انتخابات
 
 
کلمات کلیدی : لیست خدمت+شورای شهر تهران+انتخابات ۹۶
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.