توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 476802
شکایت چمران از نتیجه انتخابات شورای تهران
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۱
عضو هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها گفت: درخواست بازشماری ۱۰ درصد آراء در جلسه مشترک هیات اجرایی و نظارت بر انتخابات شوراها رای نیاورده بود، رییس هیات نظارت بر این انتخابات در شهرستان تهران نیز چنین ادعایی مطرح نکرده و صرفاً نتایج انتخابات را تایید کرده و درنهایت خبر داد که چمران در تماس با هیات مرکزی نظارت خواستار طرح شکایت از نتایج نهایی شده است.

قاسم میرزایی نیکو در واکنش به اظهارات فرهاد تجری در گفت‌وگو با ایلنا مبنی براینکه هیچ رایی در انتخابات شورای شهر تهران مورد بازشماری قرار نگرفته است، گفت: همان‌طور که آقای تجری گفته‌اند شمارش آراء صورت نگرفته که بخواهد پس از آن بازشماری صورت بگیرد و این درحالی است که آقای بادامچی هم نگفته بودند آرای صندوق‌ها بازشماری شده است.

او گفت: در واقع آن‌چنان که آقای بادامچی به‌عنوان رییس هیات نظارت بر انتخابات شوراها در شهرستان تهران تاکید کرده بود، در جلسه مشترک هیات اجرایی و هیات مرکزی درمورد لزوم بازشماری ۱۰ درصد از مجموع آراء رای‌گیری انجام شده اما حضار به بازشماری آراء رای مثبت نداده و درنتیجه هیچ‌گونه بازشماری آرایی صورت نگرفته است.

عضو هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا خاطرنشان کرد: به‌طور کلی سه مجموع بازشماری آراء در قانون درنظر گرفته شده است. یک مورد همان سامانه و نرم‌افزار وزارت کشور است، مورد دوم مربوط به سامانه‌ای است که در هر صندوق وجود دارد و به بیان دیگر هر صندوق یک صورت جلسه دارد که نماینده وزارت کشور و هیات مرکزی نیز بر آن نظارت دارند و سامانه سوم هم در اختیار هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها و به‌منظور تجمیع آراء لحاظ شده است.

نماینده مردم دماوند در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: به بیان دیگر آن‌چه در راستای بازشماری آراء انجام شده، این است که صورت‌جلسه‌ها با یکدیگر تطبیق داده شود و آقای بادامچی هم تاکید کرده که چنین اتفاقی مبنی بر تطبیق آراء صورت‌جلسه‌های مربوط به سه شیوه بازشماری آراء به‌طور کامل و دقیق انجام شده و درنهایت هیچ تغییری در نتایج مشاهده نشده است و به همین دلیل، ریاست انتخابات شورای شهر شهرستان تهران نتیجه این انتخابات را تایید کرده است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس تصریح کرد: با این حال آن‌چنان که پیش‌تر نیز اعلام شده هنوز فرصت شکایت برای معترضان وجود دارد و کسانی که شکایت دارند، می‌توانند اعتراض خود را ظرف امروز و فردا به هیات نظارت استان تقدیم کنند.

میرزایی نیکو در پایان اعلام کرد: اتفاقاً کمتر از یک ساعت قبل آقای چمران برای تقدیم اعتراض خود با هیات مرکزی نظارت تماس گرفت و آقای محمودی شاه‌نشین رییس این هیات مرکزی نیز به ایشان اعلام کرد که می‌تواند شکایت خود را تقدیم کند.

محمدرضا بادامچی رییس هیات نظارت بر انتخابات شوراها در شهرستان تهران صبح امروز از تایید نتایج انتخابات در این حوزه انتخابیه خبر داد و این درحالی است که فرهاد تجری عضو هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها دقایقی قبل در گفت‌وگو با یک خبرگزاری اصولگرا و در راستای تکذیب اظهارات محمدرضا بادامچی اعلام کرد که آرای صندوق‌های تهران بازشماری نشده است و این در حالی بود که بادامچی نیز چنین ادعایی را مطرح نکرده بود.
 
کلمات کلیدی : انتخابات ۹۶+شورای شهر تهران+مهدی چمران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.