توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 401018
اسپانیا جنایت عربستان سعودی را در یمن محکوم کرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۳
دولت اسپانیا حمله عربستان سعودی به مراسم ختمی در صنعا پایتخت یمن را که دست کم 150 یمنی به شهادت رسیدند و صدها نفر دیگر مجروح شدند، به شدت محکوم کرد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری افه نوشت در بیانیه دولت اسپانیا آمده است که در مقابل وخامت چنین رویدادی، نیاز است تحقیقاتی انجام گیرد تا مسئولیت این حملات روشن شود.

دولت در این بیانیه با تسلیت به خانواده های قربانیان این بمباران ، خواستار بهبودی هر چه زودتر مجروحان شد و طرفین را تشویق به از سرگیری مذاکرات صلح برای یافتن راه حل سیاسی کرد.

اسپانیا طرفین درگیر را همچنین تشویق کرد که به حقوق بین المللی بشردوستانه احترام بگذارند و هر چه زودتر مذاکرات را آغاز کنند.

در این رابطه ، دولت بر حمایت خود از کار «اسماعیل ولد شیخ احمد» فرستاده ویژه دبیر کل سازمان ملل تاکید کرد.

جنگنده های ائتلاف به سرکردگی عربستان سعودی عصر شنبه در جنایتی کم سابقه درسه نوبت، مراسم ختمی را که در تالار بزرگ جنوب صنعا پایتخت یمن برگزار شد، بمباران کردند که به شهادت دست کم 150 یمنی و مجروح شدن صدها تن دیگر منجر شد.

عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن تاکید کرد اسنادی قاطع وجود دارد که ثابت می کند سعودی ها با استفاده از جنگنده ها و به طورعمدی مرتکب جنایت هولناک مراسم ختم در جنوب صنعا شدند.
 
کلمات کلیدی : اسپانیا +جنایت عربستان سعودی+ یمن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.